Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert launcher if your game doesn't start.

Please Install the Black Desert launcher to start the game.

1 Run the downloaded BlackDesert_Installer_TR.exe file to install the Black Desert launcher.

2 Please start the game once installation is complete.

Community

GM lere Bir Rica.
Eternia 2020-02-28 11:25
826 7 7 0
# 1
Edit Date : 2020-02-28

Merhaba;

Benim Bir Maruzatım Var Etkinlikler Hakkında.

Eskiden Oyuna Gelen Etkinlikler Kabul Edilebilir Orandaydı veya Gelen Görevlere Kıyasla Bu Göreve Bu Ödül Anca Diyebiliyorduk Örnek Verilecek Olursak:

1) 2 Haftalık Valks İtemleri Verilmesi (234 AP Oluyordu Herkes) Eşyalar Süreli Olduğu İçin Gelişim Aşamasındaki Oyuncuların Önünün Açılması İçin Güzel Bir Etkinlikti Süreli Olduğu İçin.

2) Mammore Boss unun Kesilmesi (+100 FS Veriyordu) Boss Çok Zor Kesildiği İçin ve 3 Kez Kesmek Gerektiği İçin Kabul Edilebilir Ölçüdeydi.

3) %530 luk Exp Parşömenlerinin Oyuna Getirilmesi. (Oyundaki Seviyelerin Artışının Sağlanması İçin Diğer Sunuculara Yetişmek İçin Olduğunu Düşünüyorum İdeal Bir Etkinlik)

4) Eski Ay Takılarını Basıp TRI Takı Almak (Bir Çok Yeni Oyuncu TRI Takı Basamadığı İçin Oyunu Bıraktığını Gördüm Bu Yüzden Bu da Bence Kabul Edilebilir)

5) Görevler ile 4 Adet Pet Alınabilmesi. ( Oyundaki P2W Etkeninin Azaltılması Adına Yapıldığı İçin Normal Karşılanabilir)

.

.

.

Bu Liste Böyle İlerliyor.

Ancak Son Yamada Getirilen Kalıcı TRI Boss Teçhizat Gücünde İtemleri Dağıtmak? Sadece 1000 Naga Keserek Sizce de Bu Etkinlik Biraz Fazla Abartılı Değil mi? Bir Oyuna Etkinlik Getirilirken Sonuçlarının Düşünülmesi de Gerekiyor Bence. Bu Yapılan Etkinlikle Oyun ve Oyuncu Kalitesinin Giderek Düştüğünü Düşünüyorum. Artık Oyuncularınız Bir Çok Şeye Kolayca Ulaşabiliyor Zaten. Bırakın Oyunda Biraz Zorluk Olsun Kendimiz Bir Şeyler Başarabilelim. Bütün Zorluğu Takıların RNG sine Yüklemeyin.

GM veya Etkinliklerden Sorumlu Ekip Kim ise Tek Bir Ricam Var. Etkinlikleri Getirirken Amaç - Sonuç İlkesi İçerisinde İlerleyin Lütfen. Bu Tarz Abartılı Etkinliklere İhtiyacımız Yok PvP Sunucusunda Oynamıyoruz ki Bu Kadar Kolaylık Bizi Memnun Etsin. Orijinal Sunucunun Belirli Bir Zorluğu Olmalı. 

Diyeceklerim Bu Kadar Umarım Bu Yazım Gerekli Yerlere Ulaşır.

Teşekkürler, İyi Çalışmalar.

NOT: Bu Yazı Bir Şikayet Değil, Rica, İstek Yazısıdır. Yanıtlarda Tartışmaya Dönmemesini Rica Ediyorum.

Character Name Eternia
Main Character Valkyrie
Lv 62
# 2
Edit Date : 2020-03-10

Öncelikle merhabalar;

 

Bende bu etkinliği ve lahn karakterini görüp geri gelenlerdenim. Fakat, oyunun ilk açıldığı zamanlarda oynadığım için neler hissettiğini anlıyorum. Ben bırakmadan önceki süreçte çok emek harcayıp zar zor elde ettiğim eşyaları tekrar başlamamdan sonra 1 gün içerisinde yeni karakterim ile sahip olabildim. Ki bir önceki karakterim ile bu eşyalara sahip olabilmem 6-7 ayımı almıştı. Dolayısıyla sizi çok iyi anlıyorum. Fakat bu etkinlik oyuna bir çok oyuncu kattı. Etkinlikten önceki oyuncu sayısıyla sonraki oyuncu sayısını karşılaştırdığımız zaman çok net bir şekilde bunu görebiliyoruz.

 

Fakat bu etkinlik ''yanlış'' olmamakla birlikte haklısınız eksik. Yani bu alınabilen zırh ve silahların geniş çaplı herbirinin üst segment bir karşılığı olması gerekiyordu. Çünkü bazı etkinlikten alınabilen parçaların 'endgame' de, pvp ve pve de kullanılabildiğini görüyoruz.

Bu sebepten dolayı eksiklik var ama oyunun canlanması açısından bakıldığı zaman olumlu bir değişiklikmiş GİBİ görünüyor. Zaman gösterecek umarım ileride bahsi geçen konuda üst segment zırh ve silahlar gelir. Yeni başlayan ve eski oyuncuların her birinin istekleri gerçekleşmiş olur.

 

Saygılar..

İyi oyunlar dilerim...

Character Name Yummies
Main Character Lahn
Lv 25
# 3
Edit Date : 2020-03-10

Daha öncede şahsi görüşümü belirtiştim. 

Oyunun amacı birşeyleri hedefleyip biryerlere ulaşmak. bu etkinlik ile oyuna başlayan / geri dönen arkadaşlar 1 ay sonra oyunu gene bırakacaklar. çünkü o itemler IV olmayacak, ya 0 dan kasmaları gerekecek o itemleri yada oyunu bırakacaklar. 

Tekrar ediyorum. ben bu oyuna çok emek verdim. benden sonra başlayan da benimkadar olmasa da emek vermek zorunda. kolay oyun oynamak isteyen private serverlara gidebilir. 1 -2 haftada full pen gezerler .

Character Name MasterxWizzard
Main Character Witch
Lv 62
# 4
Edit Date : 2020-03-10

Masterwizard öncelikle size katılmıyorum. Sebebiyse şu evet bırakacak oyuncular olacaktır fakat yarısı bırakmasa bile bizler için kazanım değil mi ? Çünkü bu kalan yarı kesim daha bazı şeyleri canlandırmaya yeter ki bu silah ve zırhlar farm yapmalarına yardımcı olacağı ve kolaylık sağlayacağı için teşfik edecektir. Adam rahatça üstesinden gelebiliyorum farmın eskisi gibi zorlanmıyorum diyip dahada bağlanabilir.

 

Sonuna kadar haklı olduğunuda düşünüyorum. Bunu yukarıdada yazdım YANLIŞ olmasa da EKSİK. Çünkü bir kesimi mutlu ederken bir diğer kesimi etmiyor. Gereklilikler tam anlamıyla yerine getirilmemiş.

 

Ama neresinden bakılırsa oyunu canlandırmak için iyi bir hamle. Umarım devam eden süreçte tüm kesimleri mutlu edebilecek etkinlikler gelir.

 

İyi oyunlar dilerim...

Character Name Yummies
Main Character Lahn
Lv 25
# 5
Edit Date : 2020-03-10

bişeyi belirteyim bu etkinlik ile dağıtılan TRI seviye boss itemler yükseltilemiyor + basılamıyor bu itemler hep trı seviyesinde kalıcak adamlar yine bu itemleri düşürüp kasıp + basmak ile uğraşıp farmlamak zorundalar bu + basılamıyan etkinlik ile gelen trı seviyesi boss itemlerden daha iyilerini farmlayıp uğraşıp yaptıklarında bu etkinlik itemlerini 100-200m karşılığında npc'ye satılıcak. bunu göz önünde bulundurun eleştirirken, bu etkinlik ile gelen tri seviyesi itemler + basılmıyor yükseltilemiyor. sizin aylarca uğraşıp yaptığınız itemleri bir etkinlikte hepsini elde ediyorlar diye üzülüyorsunuz tmm üzücü bişe ama bu etkinlik ile gelen tri seviyesi itemler yükseltilemiyor + basılamıyor adamlar yine sizin aylarca uğraşıp yaptığınız itemleri yine aylarca uğraşıp yapmak zorundalar çünkü etkinlik ile gelenler + basılamıyor. 

Character Name Utsutahime
Main Character Shai
Lv 56
# 6
Edit Date : 2020-03-10

@Utsutahime Bende aynı şeyi diyorum. Bu etkinlik ile başlayanların çoğu geri bırakacak diyorum. hatta şöyle düzeltim, bu etkinlik için başlayanlar oyunu geri bırakacak. daha fazlasını isteyen arkadaşlara da gidin private serverda oynayın diyorum. :)  

 

@Yummies haklısın kalan sağlar bizimdir. :) 

Character Name MasterxWizzard
Main Character Witch
Lv 62
# 7
Edit Date : 2020-03-12

keşke aynı düşünceleri daha önce servera getirilen trii takılardada dile getirseydınız ama getirmezdiniz çünkü onlar pazarda satılabilir veya yükseltilebilirdi yani işe yarar itemlerdi bunların gelmesi kacınılmazdı cünkü oyunu oynamak isteyen bırının en az 300 ap olması şart oynayanların %90 life yapıyor neden item basamıyor veya gerekyok diyor gm lerde slotarda insan istiyor bu yüzdende bu tarz etkınlıkler yapılıyor kendi bakış acınızdan değilde geniş bakmalısınız olaya dünya bosunun 5 dk sürdüğünü düşünsenize.......

Character Name Walganus
Main Character Wizard
Lv 61
# 8
Edit Date : 2020-03-13

@Walganus Ben anlatamıyorum herhalde. Etkinlik geçici bir dalga yaratacak, bu bos itemleri için oyuna dönenler gene item basamayacak ve gene oyundan sıkılıp bırakacak. TRI takı etkinliği de abartı bir etkinlikti bence ama bu etkinlikten daha kalıcı oyuncuları oyuna bağladı. 

ayrıca dünya boslarının 5 dk süreceğini sanmam. Çoğu oyuncu yan karakterini boslara bırakıyor. Çünkü ana karakterine taktığın taş kırılabiliyor ve %2 exp gidiyor. bunlar büyük kayıplar. çoğu kişi bunları göze almaz. En azından ben almıyorum. 

Character Name MasterxWizzard
Main Character Witch
Lv 62
FeedbackTopicGM lere Bir Rica.
TOP