Community

Game Suggestions
Gemi ağırlığı - Dalga ve Kızıl Ağaç Parçası
Spectrezz 2020-06-27 21:15
449 3 6
# 1

Merhabalar 
Öncelikle takas sırasında bazı yaşadığım sıkıntıları ele almak istiyorum. kiminiz buna katılır , kiminiz katılmaz.

Şikayet ve ya İstek olarak düşünülebilir.

-Gemi ile seyir halinde iken dalga 20 olduğu an ani fren yapar gibi gemini aniden yavaşlaması.
-Geminin ağırlık limiti sadece 9 lt aştığı için ada ya tın tın gitmem(Skilleri kullananamam).
ve gemiyi geliştirmek için Kıymetlimiz KIZIL AĞAÇ PARÇASı'na bir değişiklik (etkinlik vs.) yapılmaması gibi
pek çok sıkıntılarım bulunmakta ve aramızda bu sıkıntılar yaşayan oyuncuların olduğunu düşünüyorum.
+Bu konu üzerine ekleyeceğiniz şeyler var ise eklemeyi unutmayın.
+Yaşadığınız sorunlara karşı bir çözümünüz, düşünceniz , tavsiyeniz var ise mutlaka yazmayı unutmayın. 
+Bu konu hakkında konuşacak bir çok oyuncunun olduğunu düşünüyorum.

Çözüm olarak düşündüğüm
-Dalgaların ani den değil de yavaş yavaş yavaşlatması gibi
-Geminin ağırlık limitiniz yüzdesel olarak hesaplanması ve ona göre yavaşlatması 

-Ek olarak Perinin ağırlık limitinin becerisinin etkili olması (Çok düşük ama yazayım. :) )

- Kızıl Ağaç Parçasının nodelarda daha fazla çıkması (Node lara enerji yatırımının etkili olması) , Toplamada drop oranının artması, İhtimali çok düşük ama Karga görevlerine ek olarak görevler eklenmesi ve düzeltilmesi gibi.)

 

Şimdiden iyi eğlenceler , İyi oyunlar...

2020-06-27

Character Name Spectrezz
Main Character Lahn
Lv 61
 • Beginner 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
# 2

''KIZIL AĞAÇ PARÇASı'na bir değişiklik (etkinlik vs.) yapılmaması gibi'' bunun hakkında bir yorum yapacağım sadece. Diğer kısımlar tartışmaya açık herkesin farklı fikri olması normal olabilir ama bu yazdığın şey tamamen saçmalık. Bu serverdaki oyuncu kitlesinin bilgisizliğinden kaynaklanan bir durum. Dünyanın neresine gidersen git, bak life skill değil TÜM hardcore oyuncuların mükemmel işçi imparatorlukları var. Peki bu adamlar günde 12-14 saat grind atan adamlar niye işçi ile ilgilensin diyebilirsin ama şuan düzgün, ortalama üstü işçi imparatorluğunu kuran herkes pasif sadece online olarak gün için 150m+ para kasıyor. Ama bizde insanlar bunu anlamak istemiyor inatla. Sonrasında yeni gelen bir içerik bir malzeme istediğinde yüklenme olduğunda ağlıyorlar. Bu tamamen oyuncu kaynaklı bir sorun. Eğer herkes oyunun her yönünü en azından olması gerektiği gibi oynasa hiçbir sıkıntı yaşanmayacak bu tarzda. Adamlara diyorsun işçi çalıştır gelen cevap ''Çalıştırıyorum zaten sen çok biliyorsun bla bla'' oluyor fırça kayıyor. Ama çalıştırdığı işçiyi sorunca komedi ortaya çıkıyor. Adam Bilgelikten, Quint tepesine Fadus işçi gönderiyor. Bu ne yönetim, ne oyunun yönetim tarzının sorunu. Bu direk oyuncu kafasının sorunu. Her şeyi hazır istiyorlar. Elma piş ağzıma düş kafası ile oyun oynayıp ağlamayı hak etmediklerini düşünüyorum. Ayrıca nodelara enerji yatırımı gibi saçma bir olay gelirse oyunun büyük bir bölümü olan life skilli tamamen bitirir. Buda not olarak kalsın :D 

2020-07-01

Character Name Ghettosan
Main Character Witch
Lv 61
 • Beginner 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
# 3

Evet çoğu şey doğru bir çok kişinin bir şeye yöneltmesinden kaynaklı doğan bir sorun. Ancak üç bağlantı noktasından gelen maksimum 1 ve 6 arası kızıl ağaç parçası hatta 6 görmek bile çok zor. Üstelik 393 enerji de 4 karakter ile topladığım kızıl ağaç toplamı 26 tane. 24 saat oyunu açık bırakıp tek bir node dan gelen kızıl ağaç parçası toplamı demek. Eskiden Eski ay klanı takasında çıkan Kızıl ağacı neden kızıl budak değiştirilmesi ya da çıkmıyor ... Gemi malzemesinin çoğu takasta çıkarken kızıl ağaç ın çıkmaması bir sorun. (Bu oyunu 5 aydır oynuyorum ve ilk zamanlarda çıktığını söylüyorlar.) 
-Peki bu adamlar günde 12-14 saat grind atan adamlar niye işçi ile ilgilensin
Bu konu hakkında herkes şekilde işçilerle ilgilenebilir ve ya ilgilenmeyebilir bu onların tercihi.
Aklıma da gelmişken Takas yapmayıp sadece Grind yapanlar ve Takas ile Grind ı kıyaslayanları saçma buluyorum. Günlük takası yenileme sayısı 3 ve her yenileme yapıldıktan sonra bir sonraki için 4 saat bekliyor. Tabi isterlerse hemen yenileyebiliyorlar ama kazançta düşüyor. Fakat grind yapmak için bir şey beklemiyorsun kazancın belli değil ama takasla eş değer kazanıyorsun hatta daha fazlasını. (Attığın grind a bağlı)
-Sonrasında yeni gelen bir içerik bir malzeme istediğinde yüklenme olduğunda ağlıyorlar.
(Ağlamak biraz ağır bir kelime olmuş. )
Bu oyunda yapılabilecek çok şeyler var ve ben takas yapmayı seçtim eğer karakterimdeki eşyalarımı satmasaydım grind da yapardım.
-herkes oyunun her yönünü en azından olması gerektiği gibi oynasa hiçbir sıkıntı yaşanmayacak bu tarzda. 
Oyunda çok ama oynayan bir çok kişinin tek şeye yöneltmelerinden dolayı olduğunu düşünüyorum.
Nodelara enerji yatırma gibi bir seçenek var iken verim alamamak çok saçma.

Life skill biter diyorsun ama.

 Avcılıkta 901 beceri puanı ve üstü olmadıkça çok fazla kar elde edemiyorsun.

Giriş ödüllerinde ve ya farklı günlük ödüllerde Balina tendonu veriliyor. O zaman Khalk ve Balina ya gitmeye gerek yok. çünkü bunu oyun veriyor.
Ticarete baktığım zaman yapan kişi var mı çok göremedim. 
Orman yolu yapanın çoğu et toplama vs yaparken kullandıklarını görüyorum. 
Yani Avcılık ve Ticaret i biz mi öldürdük. Bunlar güncellenmedikleri için yapılmamaya başlandı. Benim düşüncem bu. Diğer dediklerine katılıyorum.

2020-07-11

Character Name Spectrezz
Main Character Lahn
Lv 61
 • Beginner 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
# 4

''Bu konu hakkında herkes şekilde işçilerle ilgilenebilir ve ya ilgilenmeyebilir bu onların tercihi.''

Burada söylediğin gibi herkesin kendi tercihi ama bu tercihi yaptıktan sonra sonuçları yüzünden sızlamalarını saçmalık olarak buluyorum.

''Bu oyunda yapılabilecek çok şeyler var ve ben takas yapmayı seçtim eğer karakterimdeki eşyalarımı satmasaydım grind da yapardım.''

Benim demek istediğim bu zaten, kendini bir şeye muhtaç bırakıp sonrasında diğer kısımda sıkıntı yaşıyorsun diye oyun yönetimine söylenme hakkını elde etmiş oluyormuyorsun. Not: Eğer sen yapmıyorsan üzerine alınma ama malzeme bulamıyoruz diye ağlayanların hepsi grinder ne yazık ki.

'' Avcılıkta 901 beceri puanı ve üstü olmadıkça çok fazla kar elde edemiyorsun.''

Avcılıkta 901+ üzeri olmadıkça da kar ediyorsun avcılığın sıkıntısı şu ondan iyi çok daha fazla şey mevcut oyunda. Ticaret aynı şekilde, artık işleme yapmak için aktif olman gerekiyor benim 1900 mastery ile afk kalabildiğim süre 4-5 dk bu yüzden resmen aktif oynuyor gibi işleme yapmam gerekiyor. Ve doğal olarak şöyle düşünüyorum, 20m fazladan kazanmak için niye 1 saatimi harcayayım? Gider 1 saat afk kalırım 1 saat aktif para kasarım yine çok daha karlı çıkarım diyorum. O yüzden ticaretin yapılmaması ne yazık meta kaynaklı. Avcılık eğer düşük sermaye ile life skill yapıp chill oyun tarzı oynamak isteyenlere çok uygun sadece ben saatlik 100m geliri yeterli bulmuyorum.

2020-07-15

Character Name Ghettosan
Main Character Witch
Lv 61
 • Beginner 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
FeedbackTopicGemi ağırlığı - Dalga ve Kızıl Ağaç Parçası
TOP