Community

Yeni Maceracılar için oyun başı gelişim rehberi
Xesian09 2020-09-25 22:59
586 1 12
# 1

Oyuna yeni başlayan arkadaşlar genel de hızlıca gelişip para kazanmak istiyorlar bu isteklerinde haklılarda , oyunda nasıl daha hızlı gelişip ek gelir kazanıcaklarına burada kısaca değinicem. 

Öncelikle oyunda lifeskiller ilk başta gözümüzü korkutmuyor değil, oyunu çözdüğümüz zaman ise ne kadar da basitmiş diyoruz. 
Oyunda neredeyse her şey birbiri ile bağlantılı lifeskillerde de bu geçerli bir durum. İlk olarak Aşçılık olarak lifeskillere başlamak bize hem maddi anlamda hem de oyunda gelişme açısından bir rahatlık sağlayacak.
Aşçılık: Leveli hızlı kasılan, enerjimizi tüketmeyen ve afk olarak yapabildiğimiz bir lifeskilldir.
Aşçılık için önce kendimize şehirden bir ev alıp(Ben heideli kullanıyorum) içine depocudan kiraladığımız bir konteynır koymalıyız daha sonra ise 3 level alet atölyesi satın almamız gerekiyor şehir içinde. (Heidel No.5-3 uygundur)
Atölye de yemek pişirmek için tezgah yapıcağız. 

İleri düzey tezgahların dayanıklılığı 900/900'dür ve bizi biraz idare eder. Tezgahımızı istersek Merkez pazardan alabiliriz veya kendimiz üretebiliriz. Kendimiz üretmek için atölyemizin olduğu şehirde işçi kiralamış olmamız gerekiyor, işçileride ev aldığımız şekilde konaklama alıp ardından iş gözetmeninden kiralayabiliyoruz. Görselde gördüğünüz üzere üretim malzemeleri tezgah üretmemiz için gerekli olan malzemelerdir. Bu malzemeleri nasıl üreteceğimizi f2 üretim notlarından isimlerini yazarak bulabiliriz. Her malzeme başka bir malzemenin işlenmiş halidir. Aşçılık olarak başladığımız lifeskillde aslında toplama ve işleme de yapmış olduk. 
Tezgahımızı satın aldık veya ürettik bundan sonra  aldığımız eve tezgahlarımızı yerleştirip üretime başlayacağız. Benim kendi fikrim ilk olarak sirke üretmeye başlamanız. 
Aşçılık için öncelikle Gümüş işlemeli Aşçı elbisesi +3 ve tri loggia takı seti iş görücektir.
Tezgahın önüne gelip ''R'' tuşuna bastığınızda önünüze üretim yapabilceğimiz ürünlerin listesi çıkar. Hangi ürünü üretmek istiyorsan fare ile üstüne geldiğimizde hangi malzemeleri kullanıcağımızı bizi söyler. Öncelikle ilk başta Tahıl grubuna giren ürünleri merkez pazardan çekin hızlı bir şekilde aşçılık leveli kasmanız için beklemenize gerek kalmaz.

Yukarıdaki görselde hangi malzemeyi hangi malzeme yerine kullanabiliceğimizi görüyoruz. Örn: Elimizde elma yok ise onun yerine meyve grubundan  çilek ile de üretim yapabiliriz. 
Calpheon şehrinde bulunan Milano Belucci npcsinden de bazı ürünleri almamız mümkündür.

Bu ürünlerielde etmenin başka bir yolu da şehirlerin yanında bulunan çiftlikleri şehirlere bağlayarak oralara işçi göndermek.

 

Bu bağlantılar için katkı puanı harcamamız gerekiyor bu katkı puanlarını görevler harici aşçılık ile de yükseltebiliyoruz.

Aşçılık ile üretim yaparken  şansa bağlı cadı lezzeti elde ederiz  her 10 cadı lezzeti bize Katkı puanı exp x900 ve aşçılık exp x30 verir.Sirke basar iken  bolca elde etme şansımız yüksektir.

Sirke üretip aşçılık levelimizi profesyonele getirdikten sonra ''Salamura Sebze'' üretmeye başlayacağız . Burda ürettiğimiz sirkeleri salamura sebze üretiminde kullanacağız o yüzden bir nevi zemin hazırlamış olduk.

Salamura Sebze üretmeye başladıktan sonra ürettiğimiz salamuralı imparator teslimatçısına kutu yapıp vereceğiz. 
Her x18 salamura sebze 1 tane Profesyonel Aşçılık Kutusuna denktir. L sekmesinden İmparatorluk mutfağı paketlemeye gelip salamuralı burda kutu haline getirebiliriz.
Katkı puanınızın yarısı kadar imparator teslimatçısına kutu teslim etme hakkımız vardır.ÖRN: 150 katkı puanımız var ise 75 kutu teslim edebiliriz. Bu kutuların her biri 300k değerindedir. Katkı puanımız arttıkça teslim edeceğimiz kutu miktarıda artacak ve bu şekilde kasamıza daha fazla gelir girmiş olucak.

Teslimat hakkınız günlük sıfırlanır. Hergün bu şekilde ek kazanç sağlayabilirsiniz.
İkinci Bir ek kazanç yöntemi Lara günlük görevleridir.
Heidel Genel ürün satıcısı Laraya gidip günlük görevini alıp yaparakta ileriye dönük paza kazanabilirsiniz.

bu görevde bizden evsiz çocuklar için hamur üretmemizi ister. Görevler değişiklik gösterebilir bir gün tatlı patates hamuru ister bir gün arpa hamuru ister ama hep hamur ister, örn: Bizden arpa hamuru istiyorsa arpa unu ve maden suyu alıp L sekmesinden sallama ile hamur elde edip Görevi teslim edeceğiz. 

görevi teslim ettiğimizde otomatik olarak bize yonca vericek seçimlerden ise ''Yanık Parça '' alacağız,
Bu görevden gelen malzemeler ne işe yarar ? Yanık Parça manos takı üretmemiz için lazım olan eşyadır. 

Yanık Parçaları her gün kendimiz elde ediyoruz görev ile , Manos Taşını kuyumcudan alıyoruz , diğer malzemeleri Merkez Pazardan çekebilirsiniz. Her 10 gün de 1 tane manos küpe üretmiş olucaksınız.
15. gün görevini yaptıktan sonra üstümüzde 15 yonca varken, 15 yoncayı Laraya verdiğimizde bize ek olarak 3 yanık parçası ve tekrardan görev verir bu görevden de 3 yanık parçası daha gelir. Toplamda 15 günde 22 adet yanık parçası elde etmiş oluruz.

Bir başka gelir şeklimiz ise Dünya Bosslarına yan karakterlerimizi bırakmak. Uzak olduğu için gitmediğiniz bosslara yan karakterlerinize vaha itemlerini alıp  dünya bosslarına bırakın ve boss zamanı sadece karakter atarak bosslara hızlıca yetişin ve boss kaçırmayın. Dünya bosslarına gitmek bize hem ek gelir getirir drop düşürme şansımız olur hem de aura biriktirip Boss silah kutusu almamızı kolaylaştırır. 100 Aura biriktirip 1 adet boss silah kutusu takas edip alabiliriz. 1 kere bu takası gerçekleştirdikten sonra dbaşka silah kutusu takası yapamayacağız ama her 1 aura için 1 adet hafıza parçası alabileceğiz. Biriktirip toplu şekilde takas edebilirsiniz.

Arkadaşlar basit şekilde anlatmaya çalıştım unuttuğum yerler olduysa veya anlamadığınız bir nokta oyun içinden pm atabilirsiniz

2020-09-25

Character Name Xesian09
Main Character Wizard
Lv Private
  • Beginner 
# 2

güzel rehber teşekkürler..

2020-09-27

Character Name Numinexx
Main Character Witch
Lv 61
  • Beginner 
FeedbackTopicYeni Maceracılar için oyun başı gelişim rehberi
TOP