Community

Zindan sistemi
Nobuhagana 2020-12-30 14:01
264 3 4 0
# 1
Edit Date : 2020-12-30

Merhabalar. Bir çok oyunda gördüğüm ve tamamlamaktan zevk aldığım bir sistem olan zindan sistemini Black Desert Online'da da görmek isterim. BDO diğer oyunların aksine neredeyse her şeyi yapabileceğimiz bir yerin ve sistemin olduğu bir oyun olduğu için genel olarak yeni bir sistem eklemek çok zor olur. Bu yüzden yeni bir sistem eklemek yerine mevcut olan bir kaç sistemin değişmesi ile zindanlar eklenebilir.

 

Örneğin kara ruh veya vefa ile alınan boss parşomenleri zindan giriş biletleri gibi bir şey ile değiştirilerek bossları çağır-kes mantığından uzaklaştırıp zindan sistemine dönüştürebiliriz veya mevcut olan ve son zamanlarda pek rağbet görmeyen alan bosslarını zindan bossları ile değiştirebiliriz ve günlük, haftalık girişler koyabiliriz. Hatta sunucu zamanlı girişler bile yapılabilir. Tabiiki sadece bunları yapmak ve mevcut olan bossları sadece gidip kesmemiz gerekirken bile uğraşmaya değmez olarak nitelendirirken daha da uğraştırıcı bir zindan bossu haline getirmek pek rağbet görmeyecektir. Bunun sebebi alan bosslarının kesildiğinde düşürdükleri droplar olduğunu düşünüyorum. Bunlara yapılacak bir kaç ufak değişiklik ile bu bossları ve tamamlamasının eğlenceli olduğunu düşündüğüm zindan sistemini canlandırabiliriz.

 

Sisteme örnek olabilecek bir kaç özellik:

kara ruh ve vefa ile alınan boss parşomenlerinden düşen droplara caphras taşı, hafıza parçası, cron taşı gibi oyuncuların aktif ve genel olarak kullandığı itemler eklenebilir.

Bossların canı ve hasarı, dropların miktarı ve düşme şansı gibi parametreler zindana girilen kişi sayısı ve belki inci markette veya oyun içerisinde elde edilebicek bazı parşomenler ile artabilir.

örneğin boss ekipmanı düşme ihtimalini arttıran bir parşomen bossun hasarını ve canını arttırırken boss ekipmanı düşme şansını da arttırabilir.

 

Alan bosslarında yapılabilecek değişiklikler:

Günlük giriş hakkı veya belirli saatlerde açılan zindan kapıları ile boss zindanına giriş sağlanabilir.

Boss'un özellikleri zindana giren insan sayısı ile doğru orantılı bir şekilde artabilir.

Boss droları oyuncuların aktif olarak kullandığı itemlerle değiştirilebilir hatta bazı özel itemler eklenebilir. Bu itemler özelliklerine göre düşme şansına sahip olabilir.

 

Örneğin pet derece arttırma taşı gibi düşük bir düşme şansına sahip olan bir item eklenebilir ve bu item belirli bir şans ile petin derecesini arttırabilir. Buna ek olarak Kostüm takas parşomeni gibi oyuncuların para ödemeden belirli inci eşyalarına sahip olmasını sağlayabilir. Tabiiki her oyunda olduğu gibi BDO'nun da varlığını sürdürebilmesi için inci satışı gibi gelir kaynaklarına sahip olması zorunludur bunun için bosslardan temin edebileceğimiz inci eşyalarının normal inci eşyalarından farklı olması ve bazı özelliklerine sahip olmaması olması gereken bir durumdur. Örneğin 100 kostüm takas parşomeni ile alınan kostümlerin cron taşına dönüştürülememesi veya daha düşük bir miktarda cron taşı vermesi gibi bir durum ile denge sağlanabilir. Ek olarak zanaatkar hafızasına benzer olarak zindan hafızası eklenebilir ve bu zanaatkar hafızasından farklı Teçhizat Eşyasının Maks. Dayanıklılık Yenileme Miktarını 5 kat arttırmak yerine 2 kat arttırabilir. Yine ek olarak Fs'e ek oalrak yükseltme şansı arttırma taşı gibi bir item eklenerek itemleri yükseltme şansını arttıran bir taş eklenebilir ve bu yükseltme başarısız olsa bile tüketilen bir eşya olabilir.

 

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar olsa bile oyuncu geri dönüşleri ile bu sistem geliştirilebilir ve oyunda rağbet görmeyen bosslar bu şekilde oyuna tekrar kazandırılabilir.

Character Name Nobuhagana
Main Character Archer
Lv 58
# 2
Edit Date : 2020-12-30

+1

Character Name YuanXian
Main Character Lahn
Lv 61
# 3
Edit Date : 2020-12-30

+1

Character Name RuffIes
Main Character Wizard
Lv 62
# 4
Edit Date : 2020-12-30

+1

Character Name Mohikan
Main Character Musa
Lv 61
FeedbackTopicZindan sistemi
TOP

Limited Time Only - Free Gift Pack