Community

#Items #Quests #Tips&Guides #Node/ConquestWar #Recommendations #Other
Klan Fili Üretme ve Geliştirme
LrdArtezi 2021-02-03 11:56
355 2 7
# 1

Klan Fili 

Tier 1 (Valencia) < Tier 2 (Cadria)

 

Tier 2 (Cadria) klan filleri node savaş esnasında defans/saldırı için rol oynar. Yeri geldiğinde kalemizi savunma veya düşman kalesine saldırıda ve barikatları yok etmede etkilidir.
Her klanın 3 adet fili bulunabilir. Bu rehberde Klan fillerini nasıl yakalayacağımız, ve nasıl geliştireceğimizden bahsedilmektedir.

 

Not: "O" da Önerlien görevlerde hali hazırda Tier 1 fil alabileceğiniz görev bulunmaktadır.
Görev ismi: [KLAN] HERKESİN GÜCÜNÜ TOPLAMAK. < Sadece klan lideri yapabilir. Görev sadece Yaşam ve Savaş nişanı ister. Klan görevlerinden yaşam ve savaş görevi yaprak aşağıda geçen nişanları elde edebilirsiniz. Valencia bölgesinde "Yan" isimli NPC ye Klan Lideri toplanan nişanı teslim ederek tamamlayabilir ve tier 1 fil elde edebilirsiniz.

20 Adet "Eski Ay Yaşam Nişanı"

20 Adet "Eski Ay Savaş Nişanı" 


Görev ödülünde size [Klan] Kayıt: Valencia Fili verecektir. Ödülü şiddetle klan deponuzda muhafaza etmenizi tavsiye ederim yoksa yeni yavru fil yakalayıp yavru fili Valencia Filine yükseltmek zorunda kalacaksınız..

 

Yavru Fil Yakalama

1-) Klanda her rütbede kişi yakalayabilir. Valencia Klan Ahır sorumlusundan, 15-20 adet "Yer Fıstığı" almanız gerekiyor. Normal ahır sorumlusundan 3-10 adet "Halat" almanız gerekiyor.
2-) Fil yakalama konusunda "Eğitim" seviyesi önemlidir.
3-) Fil çıkan bölgeler aşağıdaki resimde mevcuttur. Bölgeleri gezip yavru filleri keşfettikten sonra yanlarındaki "büyük" anne filleri ilk etapta öldürmeniz gerekmekte yoksa yavru fili yakalarken size saldıracaklar. Etraftaki büyük filleri temizledikten sonra yavru file halatı atabilirsiniz. At yakalıyormuş gibi karşınıza "mini game" çıkacak. Mini game i space tuşuna sürekli basarak geçmeniz gerekiyor, sonrasında file yüreyerek yaklaşıp 4-5 adet fıstık vermeniz gerekicek. Yakalama başarısız olursa yeni yavru fil aramanız gerekmektedir.
4-) Fili başarıyla yakaladıktan sonra yavru fil sizi takip edicektir. Fili Valencia bölgesine kadar götürüp "Klan Ahır Sorumlusu"na kayıt etmeniz gerekiyor sonrasında envanterinize 800lt [Klan] Yavru fil gelicektir klan deponuzda muhafaza edebilirsiniz.

Ayrıca aldığınız klan evinde Fil ve fil itemlerini üretmek için klan becerelirinde aşağıdaki becerilerin açık olması gerekmekte.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu aşamadan sonra "Valencia" bölgesinde klan evi kiralamamız gerekiyor çünkü aşağıda üretim isteyen itemleri sadece klan evinde bulunduğumuzda işleyebiliriz. Klan evinde olmadığımız sürece "L" > Klan Üretimi sekmesini kullanamayız ve gereken ürünleri işleyemeyiz.

 

Tier 1: [Klan] Kayıt: Valencia Fili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bütün itemleri elde ettiğinizde klan lideri "G" > "Klan Üretimi" bölümünden üretimi başlatabilir. Hazır olan malzemeleri "G" > Klan işlemesine ekleyerek başlatabilirsiniz. Tier 1 fil (Valencia Fili) 24 saat sonra hazır olucaktır.

 

 

Tier 2 Fil: [Klan] Kayıt: Cadria Fili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bütün itemleri elde ettiğinizde klan lideri "G" > "Klan Üretimi" bölümünden üretimi başlatabilir. Hazır olan malzemeleri "G" > Klan işlemesine ekleyerek başlatabilirsiniz. Tier 2 fil (Cadria Fili) 24 saat sonra hazır olucaktır.  Not: Toplam 70.000 adet Çağrı çöpü gerekmektedir. Klan üyeleri [Klan] Çağrı'nın Yasak Kitabının Restorasyonu itemini işleyerek klan deposuna aktarabilir. > Çoğu itemler için geçerlidir. 

 

 

Kaynak: https://www.blackdesertfoundry.com/guild-elephant-guide/ sitesinden Türkçe çevirisi yapılmıştır. 

2021-02-03

Character Name LrdArtezi
Main Character Kunoichi
Lv 60
 • Beginner 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
# 2

Harika bi içerik

 

2021-02-03

Character Name Sangeand1
Main Character Witch
Lv 62
 • Beginner 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
# 3

Teşekkürler bilgilendirme için, eline sağlık

2021-02-03

Character Name StrangeStance
Main Character Mystic
Lv 61
 • Beginner 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
FeedbackTopicKlan Fili Üretme ve Geliştirme
TOP