Community

Game Suggestions
Yeni Meslek/Demircilik
Akar 2021-02-17 21:43
58 0 0
# 1

Yaratık keserek gelir elde eden oyuncuların karşılaştıkları zorluklar.

   Oyuncuların büyük bir kısmı çeşitli bağlantı noktalarında ya da Aakman, Hysteria gibi portallarla giriş yapılabilen yerlerde yaratık keserek gelir elde ediyor. Bu şekilde sürekli savaşmak bir süre sonra kişiyi yoruyor ve mental açıdan kötü hissetmesine neden oluyor. Balıkçılık, aşçılık, avcılık vb. sınıflar da bu tarzda para kasmaya odaklanan oyuncuların malesef beklentilerini karşılamıyor. İkisini bir arada idare etmeye çalışan oyuncular 4-8 saat arası yaratık kesiyor sonrada bir ağaçtan diğerine gezerek bitki özü vb. materyalleri toplamak zorunda kalıyor. Gelişmek isterken aynı zamanda dinlenebilmek istiyorsunuz fakat yaptığınız iş ile eldeki meslekler arasında bir uyum/sinerji olmadığından çok zorlanıyorsunuz. Bazı materyalleri yaratık keserek elde edebilseniz bile bu sizin için yeterli olmuyor. Sonuçta üretmek istediğiniz şey için fazladan çaba sarfederek diğer materyalleri biriktirmeniz gerekiyor.

 

İşte tam olarak önerim burada devreye giriyor! Demircilik mesleği!

   Oyuncuların kestikleri yaratıklardan elde ettikleri "çöp" dediğimiz materyalleri kullanarak yeni silah ve zırh üretebilmelerini sağlayan bir sistem.

 

Peki... Bu sistem nasıl işleyecek ?

- Öncelikle yer ve üretim sorununa bir çözüm bulalım. Depo ve konaklamada olduğu gibi belirli bir katkı puanı karşılığında demirci atölyesi satın alınacak/seviyesi yükseltilebilecek.- Üretilecek silah ya da zırhın materyallerine oyuncu karar verecek. Oyuncunun kullandığı materyaller elde etmeye çalıştığı silahın özelliklerini tabi ki etkileyecek.

- Oyuncu bu işlem esnasında başarılı ya da başarısız olabilecek. Demircilik becerisi geliştikçe silah ve zırh üretebilme şansının yanı sıra üretimin nitelikleri de gelişecek.

- Demircilik bir kaç aşamada tamamlanacak. Materyallerin eritilmesi, silah ya da zırhın dövülerek şekillendirilmesi ve son dokunuşlarla işlenmesi gibi... Bunlar için oyuncunun karşısına bir mini oyun çıkacak. Kullanılan materyallere göre mini oyunun zorluğu artacak. Önemli noktalardan biride materyale göre mini oyun seçmek. Uygun üretim yöntemi seçilmezse materyal yok olacak.

   Örneğin Balenos Fili'ni öldürüp dişini elde ettiniz ve üreteceğiniz silahın keskin kısmı için bunu kullanmaya karar verdiniz. Elinizdeki Garmoth'un pulu ile de kabzasını yapmak istiyorsunuz. Karşınıza dişi keskinleştirdiğiniz ve şekillendirdiğiniz bir mini oyun ortaya çıkacak. Hata yaparsanız materyal yok olacak başarırsanız diğer aşamaya geçip garmoth pulu ile silahın sapını kaplayacağınız mini oyunu oynayacaksınız. Böylelikle ürettiğiniz silahın bilgisini alarak diğerlerinin bilmediği bir silahın formülüne sahip olacaksınız. Silahı ürettikçe kavrayışınız artacak ve üretiminizi daha iyi niteliklere sahip hale getireceksiniz.

 

Bundan nasıl para kazanacağım?

   Az önceki örnek üzerinden devam edecek olursak "Garmoth'un Pulu" kullanarak elde ettiğiniz silahın ateş hasarı verme ya da kamasilva yaratıklarına ek hasar gibi bir özelliği olacak. Bu sayede mirumoktaki yaratıklara fazladan hasar verebileceksiniz. Bu da ürettiğiniz silahı değerli hale getirecek. Merkez pazarda açılacak "Üretilen Ekipman" sekmesinde ürettiklerinizin satışı yapılabilecek. İstenilen tutarı sistem desteği ile birlikte (elbette bir sınırlandırma olacaktır) oyuncu belirleyecek. Bu sayede ana gelir kaynağı yaratık kesmek olan oyuncular dinlenirken mini oyunlar oynayarak ya da geliştirdikleri yeni silahın bilgilerini satarak (üretim yöntemi elde edilebilir ve pazarda satılabilir) para kazanabilecek.

 

Lütfen konu ile ilgili görüşlerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin. İyi oyunlar dilerim.

2021-02-17

Character Name Akar
Main Character Striker
Lv 62
  • Beginner 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
FeedbackTopicYeni Meslek/Demircilik
TOP