Community

#Quests #Event #NoviceAdventurers #Enhancement #Tips&Guides #Recommendations #Other
Garanti PEN (V) Boss Ekipmanı Maliyeti ve Öneriler
Aśuņá 2021-10-15 17:09
2085 11 46 0
# 1
Edit Date : 2021-10-15

Merhabalar, GM notu kısmında bu bağlantıda ve diğer içerik üretici, yayıncı arkadaşlarımızın kaynaklarında detaylı PEN Boss Ekipmanı elde etme yöntemi olsada oyun içerisinde direk görüntüleyebileceğiniz ve arkadaşlarınızı paylaşabileceğiniz, üretim maliyeti konusunda PEN ekipmanı yaparken yaşacağınız zorluklarla uzun vadede karakterinizin gelişimi için yapacağınız plana katkıda bulunmak için bu konuyu açtım. Birçok yeni oyuncu sohbet gruplarında ya da sunucu sohbetinde sorularına cevap bulamıyor ya da alakasız mesajlar yüzünden sorun yaşıyor, özet bir kaynak olması güzel olacaktır. Maliyet hesabı görsellerinden sonra Büyülü Parça, Boss'un Yumrulanmış Kristali, Hafıza parçası ya da kalan diğer malzemeler için bazı tavsiyelerim olacak, 10 dk ayırıp içeriği detaylı incelediğiniz zaman Garanti 4 PEN Zırh, 3 PEN Silah elde etme yöntemi için kendinize güzel bir plan oluşturabilirsiniz. 

"Örnek maliyet hesaplaması Sönük Ağaç Ruhu için yapılmıştır, yapacağınz hesaplamalarda, TRI ekipman maliyetinin, zırh ve silah olmasına göre Jetina Ay parçasının fiyatının değişeceğini unutmayın."

pen maliyeti

Öncelikle neden hesaplama yaparken MAX fiyatlar ile hesaplama yapıldı diye soracak olursanız, Jetina'da yer alan PEN Takı elde etme yöntemi, elvia diyarında kasılan parçalar ile takılara eklenen özellikler yüzünden zaten hali hazırda merkez pazarda "Büyülü Parça" elde etmek için gerekli olan Kara Büyü Kristallerinin olmaması buna neden oldu, aynı şekilde artan hafıza parçası ihtiyaçları yüzünden bir süre hafıza parçası da kara büyü kristalinde olduğu gibi MAX fiyata yakın değerler üzerinden satışta olacaktır. Büyük etkinlikler ya da eşya düşme oranında artışlar olmadığı sürece yukarıdaki toplam maliyet tutarları çok fazla değişmeyecektir, değişmesi durumunda zaten içerik sizler için sık sık güncellenecektir.

 

- Örnek Kara Büyü Kristali ön sipariş durumu. 

- Bu görselden sonra düşünmeniz gereken gerekli olan malzemeleri toplarken en verimli şekilde nasıl ilerleyeceğiniz. Örnekle birçok maceracı tüm pen boss ekipmanlarını merkez pazar vergisini ya da bu parçaları elde etme yönteminin zorluğunu tam olarak düşünmeden merkez pazarda MIN fiyatlar üzerinden satmakta ya da sattılar. Unuttukları şey ise Garanti PEN Boss Ekipmanı elde etme yöntemi çok karlı bir işlem olsa da elde edeceğiniz PEN Ekipman sayısı arttıkça harcayacağınız gümüş miktarı ve malzeme sayısıda artmakta. Eğer ekipmanlarınızı birkaç adet olacak şekilde sattıysan karlı olabilirsiniz fakat tüm ekipmanın satılması ve yeniden üretilmesi konusunu kesinlikle tavsiye etmiyorum.

 

- Yeni ve geri dönen maceracı arkadaşlarımız için birkaç basit öneride bulunmak istiyorum, öncelikle sezon sunucusunda oynuyorsanız sezon sunucusunda kalmaya devam etmeniz faydanıza olacaktır. Kara büyü kristali elde edebileceğiniz slotlar genelde birçok maceracı tarafından tercih edilen ve popüler olan elvia diyarı slotları ork kampı, braghi, kanlı manastır, hystria, sentor gibi slotlar, sezon sunucusundan erken mezun olmanız durumunda bu slotlarda yüksek AP-DP ye sahip rakipler ile karşılaşabilir gelişim konusunda geri kalabilirsiniz, bu yüzden sizlere tavsiyem bulunduğunuz sezonda sonuna kadar kalmanız ve arsha ya da diğer sezon avantajlarından faydalanarak kasmanız. Emin olun normal sunucuda yeni ve geri dönen bir maceracı olarak 650 Gear Score üzeri maceracılar ile karşılaşıp rekabet etmek istemezsiniz. 

 

Hafıza parçası ve kara büyü kristali için merkez pazarda her zaman aktif olarak satış olacaktır fakat bir süre boyunca atacağınız siparişlerden geri dönüşü sık sık alamayacaksınız bu yüzden bu parçaları elde edebileceğiniz saat kazanç oranları yüksek slotları tercih etmeniz faydanıza olacaktır, kara büyü kristali ve hafıza parçası kasarken aynı zaman Jetina'da bulunan ve günlük görevler ile elde edilen PEN Takı görevini de yapmayı unutmayın, bu bağlantıda PEN takı ile alakalı tüm bilgiye ulalabilirsiniz. 

 

Gerekli olan Opal malzemeleri için bağlantı noktalarını bağlayarak işçi gönderebilir buralardan opal ihtiyacınız karşılayabilir ya da merkez pazardan satın almaya çalışabilirsiniz. 

Tamamlanmış Ruh Nişanı bir etkinlik eşyası bu yüzden bunu kullanırken en çok hangi ekipmana ihtiyacınız varsa onun üzerinde kullanın, çünkü sadece aile başına bir kez elde edilebilmekte, bu eşya ile Yumrulanmış Kristali x115'i direk Jetina NPC üzerinden takaslayarak elde edebilirsiniz. Unutmayın bu eşya sadece bir kez verilmekte yani şuan bulunduğumuz ilk hafta için fazladan Yumrulanmış Kristali x115  elde etmiş olacağız fakat bir sonraki alacağınız PEN Boss Ekipmanları için bu olmayacak bu da yüzlerce parşomen ya da haftalık 1 görev yapmak anlamına gelmekte. Hangi ekipmanı almak istiyorsanız takası o eşyanın Yumrulanmış Kristali için yapmalısınız. Örnek Sönük ağaç ruhu alacaksanız - Sönük Ağaç Ruhu'nun Yumrulanmış Kristali x115 almalısınız. 

 

Şuan için Black Desert Online içeriklerinde takdir ettiğim bir konu ise atıl durumda olan içeriklerin değerlenmiş olması, örnek dünya, alan ya da yarık bosslarına talep çok az durumdayken şuan artık herkes bosslara gitmekte parşomenlerini toplamakta ve etkileşim içinde arkadaşları ya da diğer maceracılar ile kullanmakta, aynı şekilde çok fazla stok adeti bulunan kara taşlar şuan depolarda erimiş durumunda ya da düşük fiyatlarda satışta olan kara büyü kristallerinin fiyatları artmış durumda. 

 

Özetle Yumrulanmış Kristal ve Auralar için bosslara gidin, kara ruhtan gelen günlük ve haftalık boss çağırma parşomenlerini alıp arkadaşlarınız ile kullanın. Sezonda oynuyorsanız devam edin ve imkanlarından faydalanın, PEN Boss ekipmanlarınızı MIN değerlerde satmadan önce 2 kere düşünün. 

 

Konuyla alakalı öneri, soru veya sorunlarınızı aşağıda yorum yaparak iletirseniz ben diğer supporter arkadaşlarımız ya da tecrübeli maceracılar destek olacaktır. 

 

Oyun içerisinde kafanıza takılan soru ve sorunlar için aile adım ile bana ulaşabilirsiniz.

 

 

Character Name Aśuņá
Main Character Dark Knight
Lv 63
# 2
Edit Date : 2021-10-15

Eline sağlık, yararlı bir rehber ^^

Character Name Nyvgea
Main Character Nova
Lv 61
# 3
Edit Date : 2021-10-15

Eline sağlık 

Character Name Ianlea
Main Character Shai
Lv 49
# 4
Edit Date : 2021-10-15
Eline sağlık dostum

Character Name GOLDAssassiNN
Main Character Ninja
Lv 63
# 5
Edit Date : 2021-10-15
Eline sağlık

Character Name FreeFıst
Main Character Striker
Lv 61
# 6
Edit Date : 2021-10-15
Ellerine sağlık belki gözümden kaçtı belirtmişsindir ama bu penleri satamıyoruz değil mi merkez pazarda bastıktan sonra?

Character Name AKBUYUCU07
Main Character Wizard
Lv 62
# 7
Edit Date : 2021-10-16
Düzenleme Saati: 2021-10-15 18:13, Düzenleyen: Ianlea
6 Saat Önce

Eline sağlık 

Düzenleme Saati: 2021-10-15 19:21, Düzenleyen: GOLDAssassiNN
5 Saat Önce
Eline sağlık dostum
Düzenleme Saati: 2021-10-15 21:47, Düzenleyen: FreeFıst
3 Saat Önce
Eline sağlık

Teşekkürler arkadaşlar. 

Düzenleme Saati: 2021-10-15 23:30, Düzenleyen: AKBUYUCU07
1 Saat Önce
Ellerine sağlık belki gözümden kaçtı belirtmişsindir ama bu penleri satamıyoruz değil mi merkez pazarda bastıktan sonra?

Malesef bu yeni yöntem ile elde edilen Garanti Pen Boss Ekipmanları merkez pazara kaydedilmiyor, zaten bunları elde ettikten sonra yol caphrasla yükseltmeye doğru gidecek o yüzden satış düşüncesinden bence uzak durun. 

Character Name Aśuņá
Main Character Dark Knight
Lv 63
# 8
Edit Date : 2021-10-17
Oquilla Eski Ay Parçasını hanhi Npc'den alıyoruz?

Character Name Noami
Main Character Ranger
Lv 61
# 9
Edit Date : 2021-10-18
Düzenleme Saati: 2021-10-17 23:40, Düzenleyen: Noami
14 Saat Önce
Oquilla Eski Ay Parçasını hanhi Npc'den alıyoruz?

Merhaba, Eski Ay Jetina Parçasını "Eski Ay Sorumlusu" NPC sinden alabilirsiniz, birçok şehir ve yerde mevcut, direk sağ üstteki arama kısmında ulaşabilirsiniz, adet başı fiyatı 50.000.000 gümüş.

Character Name Aśuņá
Main Character Dark Knight
Lv 63
# 10
Edit Date : 2021-10-26

Çok açıklayıcı olmuş tavsiyeler için teşekkürler.

Character Name Azòg
Main Character Berserker
Lv 59
# 11
Edit Date : 2021-10-27

yararlı paylaşım lakin ben ilk pen silahımı yaptım sadece 1.5t ye herşeyi pazardan almak mantıksız birikimim vardı sadece Oquilla kristali için 50m lik taşa para verdim :D
eski oyunculara pek dert olmayabilir ama hiç birikimi olmayan birisine bu maliyete geliyor

Character Name Râava
Main Character Ranger
Lv 62
# 12
Edit Date : 2021-11-22
Düzenleme Saati: 2021-10-27 20:16, Düzenleyen: Râava
Son Düzenleme Tarihi : 2021-10-27

yararlı paylaşım lakin ben ilk pen silahımı yaptım sadece 1.5t ye herşeyi pazardan almak mantıksız birikimim vardı sadece Oquilla kristali için 50m lik taşa para verdim :D
eski oyunculara pek dert olmayabilir ama hiç birikimi olmayan birisine bu maliyete geliyor

Evet malzeme stoklayan arkadaşlar biraz daha şanslı :) Malzeme satmayıp hem vergiden muaf hem de daha hızlı üretim yapmak mümkün.

Character Name Aśuņá
Main Character Dark Knight
Lv 63
FeedbackTopicGaranti PEN (V) Boss Ekipmanı Maliyeti ve Öneriler
TOP

Limited Time Only - Free Gift Pack