Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert launcher if your game doesn't start.

Please Install the Black Desert launcher to start the game.

1 Run the downloaded BlackDesert_Installer_TR.exe file to install the Black Desert launcher.

2 Please start the game once installation is complete.

Community

Sizin için harika bir tavsiye
S00L 2023-08-31 14:30
287 1 6 0
# 1
Edit Date : 2023-08-31

Merhaba,

 

Oyun piyasaya 2016'da sürülmüş olmasına rağmen, yeni çıkan bir oyun gibi;

 

Vell ve garmoth bosslarına giderken oyundan atmaktadır.

Başka herhangi bir karaktere geçerken oyundan atmaktadır.
Karakter seçim ekranına dönerken oyundan atmaktadır.

Magnus'a girerken oyundan atmaktadır.

Magnus'tan çıkarken oyundan yine atmaktadır.
Savaş arenasına girerken oyundan atmaktadır.

Merkez pazara her tıklandığında "Daha sonra tekrar deneyiniz" hatası vermektedir.

Güncel ve bilinen Nvidia+Intel bir sisteme, 100 m/bit bir fiber internete sahip olan bende bu sorunlar yaşanıyor ise bundan daha düşük şartlarda oyuna giren oyuncularınızda kim bilir neler yaşanıyor tahayyül dahi edemiyorum.

Geçmişten kalma sorunları gidermek, sınıf eşitsizlerini kaldırmaya çalışmak yerine sevgili yönetimimiz paraya tapan bir ucube gibi sadece "yeni içerik" ve "yeni sınıf" arayışı içerisindedir. Her giderdik dediğiniz sorunu yıllardır tekrar ve tekrar yaşıyoruz. Ar-ge departmanında sokak köpekleri çalışıyor sanırım?

 

Vell bossu önceden 5-6 dakika içerisinde ölürdü. Şuan 15 üzeri dakikada ölüyor. Garmoth bossu komple kesilemediğinden hp sini yaklaşık yarı yarıya düşürdünüz. Pazarda koyulan itemler günlerve satılmıyor. Tüm bu istatistikler neyi gösteriyor biliyor musunuz? Oyuncu sayınız azalıyor.

Zaten gariptir ki oyuncu sayısının azaldığı şu dönemlerde dünyanın öbür ucu olan Çin'den oyuncular sunucumuza bağlanmaya başladı. Sanırım düşen oyuncu sayısı fark edilmesin diye taşıma suyla değirmen çalıştırıyorsunuz. 

Başlıkta belirttiğim gibi size tavsiyem, acilen oyunun yıllardır kök salmış olan sorunlarını gidermenizdir. Atın eğimli yüzeylerde koşamama sorununu bile daha yeni hallettiniz. Yıllardır bu sorunu yaşıyorduk. Bundan utanç duymanız lazım. Ben bu oyunun bir müşterisi ve oyuncusu olarak bırakma kararının arefesindeyim. Bu şekilde yönetmeye devam edecekseniz daha çok para kaybedersiniz bilginiz olsun.

Character Name S00L
Main Character Mystic
Lv 61
# 2
Edit Date : 2023-11-27

Doğru.

 

Pazarda hiçbir basit eşya, materyal bulunamaz durumda. Çünkü millet ya oyunu brakıyor ya EU'ya kaçıyor düzgün bir oyun deneyimi için. Misal takas yapmak için Aloe aradım 4000 tane. Yok. Ki en en en basit materyallerden birisi bu. Saatlerce de atılmadı. EU'da 300k'dan fazla Aloe vardı aynı tarihte pazarda.

 

Orman Yolu Vagonu yapayım dedim. Orman İzi yok...

 

Başka şey yapayım dedim o da yok...

 

Kısacası Life-SKill'i bitik durumda...

 

Diyebilirsiniz ki otur kendin kas... İyi de her şeyi kendim kasacaksam niye MMORPG oynuyorum ? Ben bir şey kasıp oyun ekonomisine, pazarına katkıda bulunuyorsam, aynı şekilde bir başka ihtiyacım olan şeyi de pazardan vs bulabilmeliyim. Oyunu sadece yaratık kes, çöp kas sat noktasına getirdiniz...

 

Her şeyi bir oyuncu kendisi yapmak zorunda kalırsa neden Black Desert oynasın ? MMORPG'nin amacı diğer oyuncularla etkileşime girerek ortak bir oyun oynamak değil midir ?

 

Yok değilse zaten piyasada irili ufaklı bir sürü survival-sandbox oyun var. İnsanlar gider Stranded Deep oynar, ARK oynar, Conan Exiles oynar vs vs...

 

Çok fazla grind meraklısıysa PoE oynar, Warframe oynar... En azından AMAÇSIZ OPEN-WORLD PVP ile uğraşmaz... Bakın bu da ayrı bir dert... Oyunda open-world pvp var. Ama ZERRE AMACI YOK. Oyun full-loot değil, öldürdüğünüz adamdan karınız yok. Aksine karma olayı yüzünden zararınız olabilir. Olayın sonu grief... Fazlası eksiği yok. En azından open-world PVP'yi değerli hale getirecek bir yol bulsanız mesela...

 

Slotta kesilen adam da oyundan soğuyor haliyle. Çünkü hiçbir amaca hizmet etmeksizin öldürülüyor. Kristalleri gidiyor, zaman kaybediyor vs vs. Yarın bir gün iyice sıkılacak oyunu bırakacak. Oyuncu sayısı iyice düşecek. Ama onu amaçzsızca darlayan -200 IQ arkadaşlar durumu anlayamıyor. Bir PEN Hilal Muhafızı deneyeyim dediğinizde o adamın kastıklarını pazardan alıyorsunuz... Yarın o kasmaz, başkası kasmazsa ne olacak ?

 

Madem bu oyun MMORPG, ona göre bir sisteminin olması lazım. MENA bu konuda çok kötü durumda. EU'da her şeye erişim çok rahat iken MENA'da lifeskill hem ekstra zor hem de oyuncu sayısı kaynaklı ciddi bir problem var ortada. Ayrıca dediğim gibi bu amaçsız pvp de durumu daha kötü hale getiriyor. Slot için pvp yapanı anlarım. Ama sırf eğlenmek için grupça gezip slot darlayanlar kendi ayağına sıkıyor haberleri yok.

 

Bari kesilen adamdan eşya düşsün, para düşsün bir şey olsun ki open-world PVP bir amaca hizmet etsin. Tamam Albion Online gibi yapamayabilirsiniz ama böyle de çok amaçsız yahu...

Ama buna rağmen hala tüm etkinlikler AP-DP geliştirmek veya daha fazla slot kesmek üzerine... Bir MMORPG'de life-skill biterse o oyun da biter. Oyuncu sayısı pazarı karşılayamaz hale gelirse pazar çöker. Ki MENA bunun eşiğinde gördüğüm kadarıyla. Dandik bir hammadde için, takas başlangıç eşyası için 3 gün siparişte beklememeli insanlar...

Parası falan önemli değil gerekirse Euro ile ödeme alınsın, ama EU ile birleşme gelmezse görünen o ki MENA çok dayanmaz... 2-3k oyuncuyla MMORPG dönmez. Tabii yine 200 TL verdim üfff ne de güzel inci eşyası aldım diye sevinenler durumu anlamayacaklardır... EU standartlarına çekilmedikçe MENA her geçen gün daha fazla oyuncu kaybeder.

Character Name Xarethias
Main Character Sage
Lv 61
This was deleted by the writer.
FeedbackTopicSizin için harika bir tavsiye
TOP