Community

GİST Rezalet Yayını
Yavanna 2018-02-02 15:39
1504 4 10 0
# 1
Edit Date : 2018-02-02

Oyunun genel yönetimi zaten 2 aylık süreçte gördüğümüz üzere ne pazarlamadan ne idareden anlayan bir ekip tarafından,"yav şurda da iyi para vardır ha, hadi şu girişek" kafasında amatörce yönetildiğini zaten görmüştük.

Bunu kanıtı olarak;

- Yüzyılın en rezalet forum tasarımı, topluluğun birbiri ile iletişimini artırarak oyuna kenetlenmesini sağlamaya yarayan ve bir oyunu ayakta tutacak kitleyi oluşturan en önemli etkenlerin başında gelen forum, yok. Allah aşkına bedava forum sitesi alsanız daha iyidir. Forumun bu dizaynı ile toplululuk oluşmaz, şunu anlayın.

- Olmayan destek hattı.

- Destek hattının olmaması ve Game Master'ların var mı yok mu belli olmayışından ötürü oyun içi sohbetin küfürden geçilmemesi, birisi artı basınca bile ana avrat sövülüyor ve hiç bir yaptırımı yok.

- Daha topluluğu bile oluşmamış oyuna iki günde bir yeni yeni P2W öğeleri eklenerek, zaten oluşmamış olan kitleyi oyundan iyice soğutmak gibi saçma bir pazarlama yönetiimi.

Gibi nedenlerden zaten Türkiye&Mena ekibi olarak kahveden toplama içinde hiç bir profesyonelin olmadığı bir ekip tarafından yönetildiğini zaten anlamıştık. Ancak arkadaş o GİST gibi Türkiye'nin en büyük fuarında -ki çok kaliteli bir fuar olmasa da Avrupa çapında da büyük bir fuar sayılabilir- oldukça büyük bir stand kiralıyorsunuz iyi güzel, ancak;

Facebook yayını nedir kardeşim bu nasıl bir zihniyettir, bu nasıl bir çömezliktir. 144p bile olmayan bir kalitede iki saniye de bir donan bir yayın sunuyorsunuz.. Facebook canlı yayına, kaliteli bir yayın yapmaya müsait bir yer değil, altyapısı yetersiz. Oradan yapılacak en üst düzey yayın bir kişinin cep telefonuyla yapacağı kıytırık bir yayına elverişli.

 

Bunu geçtim sözde sunucu diye bir adam getirmişsiniz, bir gram oyundan haberi yok, oyun bilgisi yok. Ne sorulan soruya cevap verebiliyor ne yaptığınız turnuvayı sunabiliyor. 

 

Allah aşkına gidin biraz profesyonellerden yardım alın, önce şirket politikaları hakkında ardından oyun ve topluluk yönetimi gibi konularda. Kıroyum ama para bende zihniyetiyle yönetiliyor resmen.

Character Name Yavanna
Main Character Sorceress
Lv 57
Destek sistemi diye zaten bişey yok oyunda sürekli aynı cevaplar sistemin başına CTRL+V yapabilen birini oturtmuşlar sanırım.
2018-02-02 16:08
Okumadım cok uzun olmuş.Ama yine Yönetimi eleştiren bir yazı olduğunu sandığımdan eksiledim.Ekip yeni 3 ay bile olmadı ,biraz sabırlı ve pozitif düşünürseniz yönetim daha iyi yerlere gelecektir.
2018-02-03 00:17
Şair sen okuma BOT kullananlar okumasın ban yesin.
2018-02-03 05:07
Aklı yok fikri var diye boşuna dememişler, okuyup anlamaktan aciz bir kıtsın bari yazma. Her başlığa boş beleş yazarak tanınma cabalarından başka bir şey yaptığın yok botçum.
2018-02-03 12:49
Bu arada 3 aylık ekip olmaları yapılan yayının rezaletini haklı çıkarmıyor bugün Twitche yeni başlayacak 12-13 yaşındaki çocuklar bile daha düzgün yayın yapıyorlar.
2018-02-03 12:50
Bu herif ban yememiş miydi ? Ne işi var burada botçulara bir de af mı geldi
2018-02-03 19:44
şu şair abi kadar işe yaramaz bir insan evladı görmedim ben bu forumda.. adam hem yalaka hem fanboy.. belli ki oyun yönetiminden birileriyle arası iyi..
2018-02-04 02:52
ha bu arada server açıldı açılalı hiçbir şeyi doğru yapamayan bir ekipten düzgün bir yayın yapmalarını beklemek baya pollyannacılıktır.adamların oyun içeriğinden bile haberi yok, ne yayını ne kalitesi
2018-02-04 02:55
şair gmler yanaklarına mı vurduruyor kardeş ne bu sempati?
2018-02-04 04:12
# 2
Edit Date : 2018-02-02

Facebook yayınında da resmen sabrımızı zorluyor gibisiniz. Arkada etkinlik var bize 7/24 karakter uyanış videolarını izletiyorsunuz. Hiçbir şeyden anlamasanız bile en azından etkinliği koyarsınız ekrana da izleriz. Video izlemek istesem youtube video dolu. Bunların dışında konu sahibi arkadaşın bahsettiği gibi server resmen sahipsiz. Bununla ilgilenmek bu kadar zor olmamalı. Oyuna verdiğimiz para sizi tatmin etmedi mi? O yüzden mi bu kadar ilgisizsiniz her şey ile?

Character Name Himurai
Main Character Ranger
Lv 58
# 3
Edit Date : 2018-02-03

yayın konusunda az bile söylemişsin dahada rezaletti.. ama gel gelelim youtuberlar twitch yayıncıları birkaçını dışarıda bırakırsam çoğu türkiyede fena "avam"..yetmiyorlar böyle büyük turnuvalara etkinliklere event !lere. Onlar anca kamera karşısında pizza söyleyip oyun oynayıp sokak ağzı esprileri yapıyorlar ki genelde 90% ı yine boş,  adamları masadan kaldırıp insanların karşısına koydunmu yayındaki ev ağzı yayın havasına devam eğilimleri var oda bence olmuyor.

 

o yüzden bu tr de özellikle twitch yayıncısı yada youtuber ı , yanında 20 lerin başı yaşlarında , ne yaptığı ile ilgili hiçbir fikri olmayan ,hevesli ama maalesef yetersiz bir "moderatör" ün yanına verdinizmi ,yayın baya ; iki mahalleden kankanın cep telefonu ile yayına çıkışı gibi olma ihtimali ile maalsef büyükşansla karşı karşıya .

Ve yine ! malesef bu firmaya yakıştıramadığım kalite.

 

Şu oyun yayınlarına  ilaha da "çok genç "kardeşlerimize hitap edecek tecrübesiz ama "gamer" moderatör koymak ve bu emek harcanmış yayınları, iki tane zıptıçtının eline teslim etmek zorunda değilsiniz. İnanın oyuncular ne iyi ne kötü ne eksik ne fazla çooooook iyi anllıyorlar . orada sahnenin önünde ağzı açık sizi izleyen 13 lükler değiliz ki hepimiz ..

 

böyle "sizin" için ve tüm TR için  iddialı "ki ciddiye almak istemişsiniz o yüzden yazıyorum" yayında gerçkten profesyonel broadcast yada stream platformu yada başka bir platformdan yayına çıkmayıp sadece FB ile kalmanın ( ki EN SON YAPILACAK YER ) nedir sebebi  gerçekten merak ediyorum..

 

fb de yayın yine devam eder çok istiyorsanız aynı anda twitch ve youtube kanalınızdan da yayına cıkarsınız ve imzanızı atarsınız. o sahneye o emeğe kıçıkırık fb hesabından yayın nedir ya ? .. hayır gerçekten izlemek istedim hevesle seviyorum bu oyunu sonuçta kimleri izlemiyoruzki .. ama yok kardeşim yok gerçekten dayanamadım..

Character Name Yivien
Main Character Sorceress
Lv 53
# 4
Edit Date : 2018-02-03

Forumdaki yüzlerce konuya 1 tane bile yetkilinin cevap vermemesi sanırım durumu gayet iyi özetliyor.

Character Name Googlě
Main Character Berserker
Lv 56
# 5
Edit Date : 2018-02-04

Yayın ve sunum rezaleti her dakika daha da artıyor, iki tane oyundan gram anlamayan adamı sunucu diye koymuşlar sözde turnuva sunuyorlar.  Daha turnuvada hangi takımların oynadığını, kimin kazandığından bi' haberler. Tam olarak 1-2 dakika önce biten maçın kazananını bilmiyor diğerine soruyor, aldığı cevap;

"Valla bilmiyorum ki hiç takip etmedim."

 

Tüm turnuva bu ve bunun gibi rezilliklerle dolu, işin komik tarafı bir de bu adamlara para veriyorlar. Standın genel sunumu zaten caddede yeni bir butik açılmış gibi, bir MMO'dan daha çok.

Character Name Yavanna
Main Character Sorceress
Lv 58
FeedbackTopicGİST Rezalet Yayını
TOP

Limited Time Only - Free Gift Pack

Limited-time offer Eternal
Winter Edition
Buy Eternal Winter Edition