Community

Tips & Guides
[Black Desert Bilgini]Hizli Seviye&Gear
Eldalie 2018-08-02 21:48
Views 4043 Comments 5
# 1

     Merhabalar size nasıl hızlı ve kolay 60 seviye olabileceğinizi anlatacağım. Umarım bu rehber yazım yeni başlayanlar ve hali hazırda 60 seviyeye kasmaya çalışanlar için yararlı olur. Öncelikle ihtiyacınız olan nesneleri maddeler halinde yazacağım.

 

 

    1) Savaş kitabi: Bu nesneyi inci market veya pazardan satın alabilirsiniz. 15 günlük olarak satılır. 15 günlük bizim için yeterli olacaktır.

    2) Süt çayı: Bu nesneyi ister kendiniz üretebilir isterseniz pazardan satın alabilirsiniz. Üretimi için F2 tuşuna basıp süt çayı yazarak gerekli reçeteye ulaşabilirsiniz.

   3)Kamasylva Kutsaması: Bu nesneyi inci market veya pazardan alabilirsiniz. 15 günlüktür bizim için yeterli olacaktır. Verdiği özellik enerjiniz hızlı dolar ve item düşürme sansımızı arttırır. Enerji 50 seviye den sonra kara ruh dan alacağımız exp buffi için gerekli 50 enerji ile 1 saatlik buff alıyoruz.

   4) Parti Deneyim iksiri: Bu iksiri kendiniz üretebilir veya pazardan alabiliriz. F2 den üretim reçetesine bakabilirsiniz.

     5) Marni tasları: Bu taslar çölde kasarken kullanacağız. Belli seviyeye kadar bashim olanı için olanımdan 500 yaratıklık olanını alacağız. Sonradan Gahaz için olanını kullanacağız. Kesim atacağımız bölgenin bağlantı noktasındaki npc den alabiliyoruz.

Detaylı Bilgiyi aşağıdaki ____linkten öğrene bilirsiniz.

https://www.tr.playblackdesert.com/News/Notice/Detail?boardNo=1866&boardType=3

    6. Kostüm: Kostüm %100 şart değil ama olursa isimizi kolaylaştırır. İnci market veya pazardan alabilirsiniz.

 

      Gerekli nesneleri tamamladıktan sonra geldik kesim yapmak için gerekli gear skorumuzu hazırlamaya. Bu kısım yeni oyuncuların en zorlandığı kısım bir kaç püf noktası ile nasıl kolay ve ucuz şekilde itemlerimizi yapabileceğimizi açıklayacağım.

 

    Zırh seti: Grunil zırhlar pahalı olduğu için bizi hem 56 ya kadar götürebilecek hem de ucuz bir set olan Lauren Zırhlarını yapacağız. Bu zırhları nasıl elde edeceğimizi kasılma bölümünde anlatacağım.

   

  Silahlar: Öncelikle 250.000 gümüş yaptıktan sonra Ornella silahımızı silah satıcısından alacağız. Silahlarımızı ana görevleri yaparken oyun bize alt silah ana silah ve uyanış silahı verecek. Uyanış silahını 56 da uyanışı aldığımızda direk veriyor fakat biz bu silahı sadece görev zincirinde devam edip + basılmayan katan uyanış kutusunu alana kadar kullanacağız bu yüzden +10 yeşil uyanış silahı ile görevlere devam edeceğiz. Bu silaha +basmakla uğraşmayın.

   

   Takı seti: Takı setimizi asula yapacağız. Bu takıları nasıl elde edeceğimizi kasılma bölümünde detaylı açıklayacağım. Bu takı sizi 60 seviyeye kadar götürecektir.

 

       Artık kasılmaya hazırız. Öncelikle 14 seviyeye kadar kara ruh görevlerini yaparak ilerleyeceğiz. Kadim tas ocağındaki görevi tamamladıktan sonra kara ruhta yükseltme vb. özellikler açılacak. Bu asamadan sonra görev serisine biraz ara verip seviyeye yöneleceğiz. 50. seviyeye geldikten sonra silahları alabilmek katkı enerji ve beceri puanımızı yükseltmek için geri kara ruh görevlerine döneceğiz.

    14 seviyeye geldik ve kara ruh görevlerimize ara verdik şimdi ilk olarak gideceğimiz yer Altar İmpleri Lv. 16-18 yazan bölgeye gidip 20 seviyeye kadar orada kasıyoruz.

    20. seviyeye geldik artık gideceğimiz yer Bataklık Fogani Lv. 23-25 yazan bölge. Bu bölgede 25. Seviyeye kadar kasılıyoruz.

    Evet 25. Seviyeye ulaştık ve 250 000 paramız da hazır. Hemen haritayı açtığınızda sol tarafta Glish kasabası var oradan silah satıcısından Ornella silahımızı alacağız. (M ye basıp sag üst den silah yazısına tıklayınca size gideceğiniz yolu gösterir.

    25. seviye olduk silahımızı aldık şimdi Kanlı Manastır Lv. 25-27 gidip 30 seviyeye kadar kasılacağız.

    30 seviye olduk şimdi Biraghi İni Lv. 30-33 bölgesine gidip 35. Seviyeye kadar kasılıyoruz.

    35. seviyeye ulaştıktan sonra Mülteci Kampı Lv. 35-37 bölgesine gidip burada 42. Seviyeye kadar kasılıyoruz. Buradan düşen çöplere sağ tıklayıp npc göstere bastıktan sonra gösterdiği npc ye gidip takas ederek size çok yararı olacak miktarlarda para verecektir

.

   42. Seviyeye ulaştık artık hem Lauren zırh setimizi yapmaya başlayıp hem de Seviyemizi arttırmaya devam edeceğiz. Öncelikle Karabalıkçı Kampı Lv. 49-51 bölgesinde kasılıyoruz. Bu bölgeden trend takılardan düşüyor bu takıları da takip asula yapana kadar bize çok fayda sağlayacaktır. Bu bölgede 49. Seviyeye ulaştığımızda kara ruhta bir görev açılacak bu görev bize bir parşömen verecek ve bu parşömen ile çağırdığımız bossu kestiğimizde bize 50 seviye açılacak. Bu görev 49 seviyede %99,99 exp yaptığınızda 50. Seviyeye geçmenizi önleyen siniri kaldırıyor. Sizi direk 49. seviyeden 50. seviye geçirmiyor.

 

   Evet artık 50 seviye olduk Kara Ruhtan 50 enerji karşılığı Savaş: Enerji Patlaması yani exp buffi alabiliyoruz. Bu buffi kesim yaptığınız süre boyunca almaya özen gösterin. Laurenin 1 parçasını da düşürdük şimdi Lauren zırhları düşen bölgelerde kesim atıp eksik Lauren zırh ve trend takıları tamamlayacağız.

 

    Zırh ve takı slotlarımız doldu ama halen iyi bir alt silahımız yok kara ruh görevlerini de yapmadık. Bu yüzden artık 14. Seviyede biraktigimiz kara ruh görevlerine geri dönüp Mediah bölgesine kadar olan kısmin tamamını yapıyoruz. Alt silahımız da aldik  görev serisini takip ederek geliştirdik artık asula setini tamamlamaya geçeceğiz.

 

     Mediah bölgesinde ilk gideceğimiz bölge Terkedilmiş Demir Madeni İdeal Ap 70-90 bu bölgede Kolyemizi düşüreceğiz.

 

 Bu bölgede kolyemizi elde ettikten sonra Hilekâr Karakolu İdeal Ap 90-110 bölgesine geçiyoruz. Bu bölgede asula Küpe ve Yüzüğümüzü düşüreceğiz. Biraz uzun sürebilir maden içine girmeyip dışarıdaki yaratıkları keseceğiz. Asula yüzük ve küpeyi elde ettikten sonra 56. Seviyeye ulaşmamış isek tavsiyem Terkedilmiş Demir Madenine dönüp 56. Seviyeye ulaşmak olacaktır.

 

    56. seviyeye ulaştık uyanış görevini kara ruhtan alıp görevi tamamladıktan sonra oyun bize hem mavi hem yeşil uyanış silahı verecek. Yeşil uyanış silahını takip Elric Tapınağına gidiyoruz bu bölgede son eksik olan asula kemerimizi düşürüyoruz.

 

    Elric tapınağında Asula Kemerini elde ettikten sonra Kara Alaşım silahımızın görev zincirine başlayacağız. Öncelikle “o” tuşuna basıyoruz gelen pencerede önerilenler kısmına tıkladığımızda karşımıza gelen görev listesinden Arena Kralı: Kara Alaşım Silahı görev zincirinin ilk görevi Geçmiş ihtişam bu görevi yapmaya başlayarak kara alaşım silahını alana kadar tüm görevleri yapın.

 

   Kara alaşım silahını aldık artık Kara ruh ana görevlerini yapmaya devam edeceğiz. Mediah görevlerini tamamladıktan sonra artık bizi Valencia bölgesine gönderecek görev serisine devam ettiğinizde size katan uyanış silahı kutusu verecek yeşil silahımızı bu silah ile değiştiriyoruz.

 

    Katan uyanış silahını elde ettikten sonra artık Bashim bölgesine gidip Marni taşımızı alıyoruz. Size tavsiyem artık deponuzda bu aşamaya kadar kastığımız paralar ve Bashim dede kasacağınız paralar ile kendinize öncelikle Pri veya Duo Grunil set tamamlamanız. Seti tamamladıktan sonra bir mavi uyanış silahı Duo veya Tri seviye elde etmenizdir. Asula set sizi 60 seviyeye kadar götüreceğinden dolayı yatırımınızı zırh ve silahlara yapmanızı tavsiye ederim.

 

    58. seviyelere kadar Bashim de kasıp ardından Ghaz bölgesinde Marni taşları satın alıp 60 seviyeye kadar kasabilirsiniz.

 

 

    Umarım bu çalışmam yeni başlayan ve hali hazırda 60 seviyeye kasan arkadaşlara yardımcı olur. Oyun içinden de takıldığınız yada benim unuttuğum atladığım bir kisim var ise bana ulaşır iseniz elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

 

 

 

2018-08-02

Character Name Eldalie
Main Character Dark Knight
Lv60
Dostum ellerine sağlık, oyuna yeni başlayan 3 arkadaşım vardı, bana gelen tüm sorulara sen benim yerime benden iyi cevap vermişsin burada. Sağolasın :D
2018-08-02 21:55 0
Çok güzel eline sağlık
2018-08-02 22:12 0
Süper bir icerik eline saglik.
2018-08-02 22:14 0
Eline sağlık güzel çalışma
2018-08-02 23:31 0
Yeni başlayan herkesin bilmesi gereken şeyler bunlar :D
2018-08-14 12:42 0
TOP