Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert launcher if your game doesn't start.

Please Install the Black Desert launcher to start the game.

1 Run the downloaded BlackDesert_Installer_TR.exe file to install the Black Desert launcher.

2 Please start the game once installation is complete.

Community

#Lahn
29 Ekim Lahn Rework Feedback
Ienouspéll 2021-10-29 18:01
371 1 1 0
# 1
Edit Date : 2021-10-29

Lahn Uyanış öncesi

-Yüksek Zafer becerisi değişikliği oldukça güzel bir değişiklik ama şuan ki halinde hata var gibi duruyor, bekleme süresinde ki efektde alanı azalıyor hissi var.

Değişim beklenen hiçbir beceriye dokunulmamış demekden ise, uyanış öncesine hiç dokulmamış denebilir. Aktarım Lahn'ın tek sahip olduğu CC yeteneklerinin hiçbirine düzenleme getirilmemiş.

-Orkide Rüzgarı ve Kutsal Dans animasyonları iptal edilemiyor.

-Tütsü damgası ve Ruhani dans saldırı sonrasında savunmasız olması işe yaramaz yapıyor, çünkü animasyonda sıkıştığınız gibi fazlasıyla tahmin edilebilir durumdalar.

-Hayalet Şamarı silinmemiş/düzenlenmemiş/buff eklenmemiş.

-Bambu becerisinin menzili artmamış, animasyonu hızlandırılmamış veya savunma eklenmemiş.

Aktarım Lahn

PvP de zayıf olan ve asıl reworkların yapılması gereken yönü olduğunu düşünürken, yüzüne bile bakılmamış.

- Beceri animasyonları hızlandırılmamış.

- Salpuri becerisinin süresi azaltılmamış, isabet oranı eklenmemiş. Bahar Esintisi'nin animasyon sonu savunmasız olduğu gibi, Salpuri ile kombo yapılabilme özelliği getirilmiş ama Salpuri de savunmasız?

- İsabet buff, kritik buff, kaçınma debuff, saldırı/beceri/haraket hızı debuff, zehir/kanama/yakma debuff tarzı hiçbir buff veya debuff eklenmemiş.

- Rakibi yakalamaye yardımcı olabilecek hiçbir değişim yapılmamış, Q bloğu bırakın S blokda bile duran rakibe dokunamamaya devam edecek.

- Sipityum becerisi en önemli rakibi yakalama şansı olan beceri ama DP debuff gerekli.

- Kılıç Dansı becerisi yerden darbe değil.

- Cehennem çiçeği becerisine PvP Kritik oranı gerekli.

- Hilal Barajı halen en işe yaramayan beceri olmaya devam edecek.

- Pendulum Tekme PvE de buff almak ve kombo ortasında CC uygulamak için Mutlak versiyonu kullanılıyor, aktarım versiyonu Hilal barajı gibi işe yaramayan bir beceri olmaya devam edecek.

Aktarım Lahn değişikliklerinin kısa özeti, kendinizi korumak zorunda kaldığınız da daha uzağa uçarak daha hızlı kaçabilirsiniz. Karaktere ani hasar gerektiği gibi, komboyu tamamlayacak potansiyel verilmeli. Q blok karakterlerine karşı yetenek, saldırı/beceri/haraket hızı debufflarına karşı debuff ve grab karakterlerinin önünde ölümü bekler gibi grab yemeyi bekletmeyecek CC'ler verilmeli.

 

Uyanış Lahn

-Ruh Baskını yani Lahn uyanış grabinin sağdan ve soldan anormalin üzerinde olan alanı daraltılmamış, bütün grablerde olan ve çözülmesi gereken bir sorun.

- Ölüm adımı becerisine uygulanan bufflar gayet güzel, PvE de küçükde olsa fark yaratacağı gibi PvP açısından fazladan bir süper zırh dışında birşey değil.

- Dünyevi Acı becerisi alanı küçük, hasarı bulunmayan tek targetlı DP debuff becerisi olmaya devam ediyor. 

- Dizginlenmiş Çaresizlik becerisinde alan hasarı değişimi kesinlikle PvE de ve PvX durumlarında fark yaratacaktır. Akım: Kesici ile birleşimi her ne kadar güzel olsa da Sağ click yerine Sol click olması daha uygun olabilirdi.

- Savruluş darbesi ile alınan saldırı hızı buffının 10 sn'den 15'e çıkarılması gayet güzel.

- İmha becerisinin yeniden tasarlanmış hali fazlasıyla yerinde bir karar, Core becerisi ile birleştiğinde grab dışında CC başarısını artıran ki uyanış Lahn'ın da aktarım Lahn kadar en büyük sorunlarından olan bu sorunu azaltan bir değişim.

- Kanlı Ay Bükümü de aynı şekilde yeniden tasarlanmış hali grabsiz CC şansı kazandırması güzel ama Hayalet dansı sonrasında biraz daha hızlı etkinleşmesi güzel olabilirdi.

- Kızıl Pençe'e uygulanan değişimler; hem bekleme süresi hem CC değişikliği hemde Hayalet dansı ve Kanlı sıçrayış gibi beceriler ile bağlanması gayet güzel ama her zaman bir ama vardır o ama da madem geri püskürtme eklediniz Havadan darbe neden eklemediniz :)

Becerilere genel olarak uygulanan alan hasarı değişiklikleri güzel, hem aktarım hem uyanışın isabet sorunu bulunduğu halde birçok karaktere verilen isabet buff/kaçınma debuff verilmemiş. Karakterin tamamına baktığımda söyleyebileceğim tek şey, neden aktarım Lahn'ın halen silinmediği? Canavar kesmekden başka bir işlevi olmayan aktarım Lahn'ın bu değişimlerden sonra o yönünün bile bir işe yarayacağını sanmıyorum, bu noktada aktarım Lahn'ın silinerek Archer gibi Uyanış öncesi ve Uyanış olacak hale getirilmesi herkes için en hayırlısı olacaktır :)

 

Character Name Ienouspéll
Main Character Lahn
Lv 65
# 2
Edit Date : 2021-12-21

Teşekkürler. Diğer karakterler için de incelemelerin gelir umarım. Önümüzdeki hafta herkes bi karar vermeye çalışacak. Tecrübeli oyuncuların fikirleri önemli.

Character Name Yoneko
Main Character Witch
Lv 62
FeedbackTopic29 Ekim Lahn Rework Feedback
TOP