Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

#Update
8 Nisan 2021 Global Lab Yama Notları Çevirisi
Apr 8, 2021, 15:29 (UTC+3)
1163 3
Last Edit : Apr 8, 2021, 20:12 (UTC+3)
# 1

 

Sage Uyanış Tanıtımı

 

Sage uyanmaya hazırlanıyor.
Lütfen Succession'dan tamamen farklı bir tarzda aktif bir rol oynayacak olan Awakening Sage'i sabırsızlıkla bekleyin.
※ Yakında yeni bilgilerle maceracıları haber vermeyi planlıyoruz.

 

Bu Haftaki Global Lab Değişiklikleri

 

Avcılık Güncellemesi

 

Bölgenin her yerinde nadir bulunan hayvanların görüldüğüne dair haberler tecrübeli avcılar tarafından duyulmaya başlaDI. Behr Köy Hanı'nda çok sayıda avcı, nadir bulunan bir av kitabı yazmaya başlamak için toplandı. Onları tanırsanız, nadir bulunan av hayvanları hakkında özel bilgiler edinebilirsiniz.

 

<Susamış> Zehirli Ağ Çöl Akrebi                 <Gelişmiş> Gökkuşağı Tilki

<Unutulmuş> Breoro                                    <Mehtaplı> Kristal Timsah

 

<Lanetli>Taş Kobra

 

[Bilgi-Ekoloji-Nadir Av Kitabı] kategorisi oluşturuldu.
Nadir hayvanları avlarken, olasılıkla bilgi elde edilebilir ve aşağıdaki başlıklar elde edilebilir.

Aşağıdaki vahşi hayvanları avlarken, bir [Olağanüstü] av görevi alma şansınız var.

 

[Olağanüstü] avlanma görevleri birden fazla görevle ödüllendirilemez ve tamamlandığında, diğer [olağanüstü] av görevleri günlük sınır olmaksızın alınabilir.

Ormanda (L) 10 hüzünlü kristal eşya ısıtarak 1 "Ormanın Gazabı" elde edebilirsiniz.
30 parça "Nak'ın dilek taşı" (L) ısıttığınızda, 1 Breath of Naxxion elde edebilirsiniz.
Arehaza El Yapımı Pusula Parçaları öğesini Valencia Ticaret Sorumlusu Burita Alon'a götürürseniz, 250 Aslan Eti ile takas edebilirsiniz.

 

Nadir av hayvanları Black Desert Dünyasında görünmeye başlıyor. "Nadir" adına yakıştığını görmek zor. Ancak, neyse ki bulduğunuzda size olağan yolu hatırlattığı ve nadir avcılık rehberlerini tek tek doldurup unvanı aldığından, onu değerli bulacağınızı umuyoruz.
Gelecekte, nadir avlanan hayvanlar genellikle kendi özellikleriyle yeni görünecekler, bu nedenle beklenmedik karşılaşmalar bekleyebilirsiniz.
Ah! Nadir hayvanlar hakkında daha fazla bilgi için, Hunter's Village ve Bear Village köylülerinden ipuçları alabilirsiniz.
Lütfen bir av evi olarak daha da büyüyecek olan Bear Village'ı dört gözle bekleyin!

Ayrıca, ava beklenmedik bir görev eklendi. Basit görevleri yerine getirebilir, benzersiz ödüller ve kısa ama bölgesel konseptlere göre güçlendirmeler elde edebilirsiniz. Umarım bu beklenmedik görev, avlanmaktan hoşlanan herkese pek yardımcı olmaz.

 

Bağlantı Noktası/Fetih Savaşı

 

Savaş sırasında hızla kurulabilen zayıf barikatlar ve zayıf bariyerler eklendi.
Zayıf bir barikat ve zayıf bir bariyer kullanıldığında, inşaatın kurulması 5 saniye ve tamamlanması yaklaşık 20 saniye sürer.
Zayıf barikatlar ve zayıf bariyerler daha hızlı kurulum süresine sahiptir, ancak mevcut barikat ve bariyerlere göre daha az dayanıklıdır.
Zayıf barikatlar uzatılamaz.

 

Takas Kolaylığı

 

Aşağıdaki adada bulunan takas NPC'sinin yeri düzeltildi.
Inbernen Adası'ndaki Pakuo NPC
Tinvera Adası'ndaki Mullis NPC

Okyanus takasından zevk alan maceracıların yaşadığı sorunlar arasında, belirli bir arazide yakalanma veya takasla etkileşimde bulunma zorluğu gibi eğlenceyi yarıya indiren faktörleri gözden geçirmeye devam edeceğiz.

 

 

UI Değişiklikleri
Yükleme ekranına bir savaşçı ve dört yoldaşın (Hashashin, Berserker, Ranger ve Witch) resmi eklendi.
Onay kutusu aracılığıyla ayarlanan işlevler arasında, aşağıdaki işlevler, yükledikten sonra ve karakter değişikliğinden sonra ayarlar belleğine kaydedilmek üzere değiştirilmiştir.
Hızlı seyirin otomatik kullanımı
Bittiğinde tepsi penceresine gönder


Diğer Değişiklikler


Canavar Değişiklikleri

Ivedor’un Büyü Kitabı kullanılırken çağrılan Ulutuka eşyası, çağırma alanından çok uzaklaşmayacak şekilde değiştirildi.


Sistem Değişiklikleri

Merkez pazardaki standart fiyatı, yüksek bir fiyattan (üst limit fiyat) rezervasyon satın alımının oluşturulduğu kalemin fiili talebine göre yansıtmak için, baz fiyatın dalgalanabileceği aralık mevcut maksimum / minimum teklif aralığı dahil edilecek şekilde değiştirildi.


Hata düzeltmeleri

Klan bilgi penceresinde bir klan üyesi veya ittifak duyurusu oluştururken bir klan üyesi bağlandığında yapılan duyurunun içeriğinin başlatılması hatası düzeltildi.
Yalnızca ped kullanıcı arabirimi modunu kullanırken, belirli bir durumda ticaret deposunu görüntülemek için temel kılavuzun diğer kullanıcı arabirimi ile çakışması olgusu düzeltildi.
Yalnızca ped kullanıcı arabirimi modunu kullanırken, oyun ayarı penceresindeki Uygula / Onayla düğmesini doğrudan seçmeden bir kısayol tuşu kullanarak ayarı kaydedebilmeniz için değiştirildi.
(Eski) ped modunu kullanırken, sağım mini oyununda gösterilen ana kılavuzun farklı olması olgusu düzeltildi.
Hizmetçinin 'kritik' görev sırasında girilebilen zindan içinde basit bir kısayol tuşu ile kullanılabilmesi hatası düzeltildi.
Elvia bölgesinde elde edilebilecek mülk ekipmanının süresi dolduğunda, sahip olduğunuz orijinal ekipman türünden bağımsız olarak daha iyi bir ekipman kullanıcı arayüzünü ortaya çıkaracak şekilde değiştirildi.
Bir efektörün veya Aux Gönderiminin çevirme değeri kompozisyon / puan penceresinden silindiğinde ve ardından pencere kapatıldıktan sonra tekrar açıldığında çevirme yönünün anormal şekilde ortaya çıkması hatası.
Kompozisyon / skor penceresinde başlatma işlevini kullanırken, ayarlanan hacim de başlatılmak üzere değiştirildi.
Diğer karakter gizleme ayarlarını etkinleştirirken, 0'dan az eğime ve denizcilik itibarına sahip oyuncuların görülmemesi hatası düzeltildi.

 

Sınıf Değişiklikleri

 

Tüm sınıflar


Sahire, Okçu, Savaşçı, Musa, Maehwa ve Lahn sınıfları, sprint sırasında diğer becerilerin bağlanabilmesi için geliştirildi.

 

Kara Şövalye
İleriye doğru ilerlerken uyanış durumundan savaş dışı duruşa geçerken ana silah becerisiyle bağlantının anormal şekilde hızlı bir şekilde etkinleştirilmesi hatası düzeltildi.


Guardian
İleriye doğru ilerlerken uyanış durumundan savaş dışı duruşa geçerken ana silah becerisiyle bağlantının anormal şekilde hızlı bir şekilde etkinleştirilmesi hatası düzeltildi.
Jordun eğitim becerileri aşağıdaki gibi değiştirilmiş ve eklenmiştir.
Becerinin I ~ V aşamalarındaki vuruş sayısı gerçek tanıma uyacak şekilde değiştirildi.
Becerinin I ~ V aşamalarındaki becerinin açıklamasına PvP ile ilgili hasar azaltma metni eklendi.
Jordun Training V becerisinin ileri saldırısı sırasında PvP hasar azaltma etkisi 3 darbeye uygulanacak şekilde değiştirildi.
Uyanış: Juggernaut becerisini kullandıktan sonra, Süper Zırh etkisi, Searing Fang becerisiyle bağlantılı olarak kullanıldığında Süper Zırh etkisi normal şekilde uygulanacak şekilde değiştirildi.
Sadece canavarlara uygulanan sersemletme etkisinin belirli kullanımlarda soğuma süresinde uygulanması hatası düzeltildi.

 

Sage

 

Rabam’ın Enlightenment-Advanced becerileri eklendi.
İlk ileri düzey beceri düzeyi 56 veya üzerini ve ikinci ileri düzey beceri düzeyi 57 veya üzerini öğrenebilirsiniz.
İleri düzey beceriler edinmek için, önceki becerileri edinmeniz gerekir.
Her ileri düzey beceri düzeyi için yalnızca iki gelişmiş beceriden birini edinebilirsiniz.

 

Rabam Becerileri

Çıplak elle ilerleyerek ileriye doğru saldırırken anormal sistem mesajlarının çıkmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
Sprint sırasında ↑ + sağ tıklama girişi yapıldığında, Form Kaydırma becerisi, öncelikli olarak etkinleştirilecek şekilde iyileştirildi.
Ator'un Enerji becerisi kullanıldıktan sonra, + sağ tıklama girişi iyileştirilerek Acı Diyarı becerisi etkinleştirildi.
Akış: Son Dokunuş ve Akış: İllüzyon Patlaması becerisinin kamera döndürüldüğünde doğru şekilde vurulmaması hatası iyileştirildi.
Ator’un Thorn yeteneği at sırtındayken kullanılırken kritik vuruş şansının güçlendirme etkisinin uygulanması hatası düzeltildi.
Ator’un Thorn becerisini at sırtında kullanırken belirli eylemleri gerçekleştirirken pencerenin kaybolması hatası iyileştirildi.
Uzamsal Daraltma becerisini kullandıktan sonra, sırasıyla ↓ + LMB, Shift + LMB, Ator'un Enerji ve Uzaysal Çatlak becerileri öncelikli olarak etkinleştirilecek şekilde iyileştirildi.
İllüzyon Genişletme becerisini kullandıktan sonra, Rift Zinciri becerisiyle ↑ + F ve ↓ + F'ye girerken, sırasıyla Ator'un Yumruğu ve Uzamsal Çöküş becerileri, sırasıyla tetiklenecek şekilde iyileştirildi.
Atomagia becerisinin, Ator'un Enerjisi becerisini kullandıktan sonra Yırtık Zinciri becerisiyle aralıklı olarak tetiklenmemesi hatası iyileştirildi.

 

 

Last Edit : Apr 8, 2021, 21:36 (UTC+3)
# 2

Her zamanki gibi güzel çalışma eline sağlık

Last Edit : Apr 19, 2021, 11:02 (UTC+3)
# 3

Emeğine sağlık teşekkürler

Reply

Gameplay Discussion

All discussions related to Black Desert.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.