Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

#Update
29 Nisan 2021 Global Lab Yama Notları Çevirisi
Apr 29, 2021, 21:45 (UTC+3)
1404 4
Last Edit : Apr 29, 2021, 21:45 (UTC+3)
# 1

Bu Haftaki Global Lab Yama Değişiklikleri!

 

Bağlantı Noktası Savaşı/Fetih Savaşı

 

Fetih/Bağlantı Noktası savaşlarına katılım ödülü, görkemli onur madalyası olarak değiştirildi.
Daha önce edinilmiş parlak onur madalyasını artık elde edemezsiniz, ancak eskisi gibi takas edebilirsiniz.
Görkemli Onur Madalyası, parlak onur madalyaları listesinden eklenen yeni bileşenlere sahip bir öğedir.

Cesaret özü kullanılarak basit kimya (L) ile elde edilebilecek yeni bir tarif eklendi.
Materyal öğeye giren kristalin türüne bağlı olarak, aynı direnç yok sayma etkisine sahip "jin, bon ve won" onurlu kahramanlık kristalini elde edebilirsiniz.

 

Jin, Bon, Won, Onurlu Kahramanlık Kristali - Direnç yok saymanın etkisi aşağıdaki gibidir.

Diğer Değişiklikler

 

İçerik Değişiklikleri

Kompozisyon / Skor penceresinde bir nota tıkladığınızda ve ardından değeri ayarlamak için bir hız değeri girdiğinizde, değer, sayı girişiyle aynı zamanda ayarlanacak şekilde iyileştirilmiştir.
Kara Ruh'un macera içeriğinde bulunan balina tendonu iyileştirme taşının eşya sınırı maviden yeşile değiştirildi.

 

Görev ve Bilgi Değişiklikleri

Pinto Çiftliği’ndeki Martina Pinto NPC’den alınan '[Etkinlik] Martina’nın Hatıra Değişimi' görevin yazım hatası düzeltildi.

 

Arkaplan, NPC, Efekt, Sinematik Değişiklikleri

Invernen Adası ve Tinvera Adası'nın topografyası kısmen değiştirildi.

 

UI Değişiklikleri

Bir maceracının Zengin bir Tüccarın Yüzük Parçası elde ettiği söyleniyor. Zengin Tüccarın Yüzüğü üretildiğinde, dünyada özel bir bildirim mesajı duyurulacak.
Kamp onarım işlevine bir koşum takımı onarım işlevi eklendi.
Geçici bir aile adı kullanan bir kullanıcı aile adını değiştirdiğinde, yeniden bağlanma ekranındaki yükleme metni değiştirilmiştir.
Geçici bir aile adı kullanan bir kullanıcı aile adını değiştirdiğinde, yeniden bağlanma ekranındaki ESC tuşuyla oyundan çıkma kısayolu kaldırılmıştır.
NPC aracılığıyla satın alma sayısı sınırı olan öğeleri satın alırken, satın alınabilecek miktarın rengi, satın alınabilecek miktar 0 olduğunda kırmızı olarak gösterilecek şekilde değiştirildi.
Akman Tapınağı, Hystria Harabeleri Avlanma Alanı Kadim ruhun toz eşyasının eşya bırakma penceresinde eksik olması olgusu düzeltildi.
Bazı kullanıcı arayüzlerinde kullanılan "ek geçişlerin" tüm ifadeleri "bireysel geçişler" olarak değiştirildi.

 

Sistem Değişiklikleri

Savaşta bir klan varken klan penceresini (G) açarken bir arayüz hatası oluşması olgusu düzeltildi.
Klavye sayısal tuş takımını kullanarak bir ürünü değiştirme çantasından çantaya (I) taşırken bir UI hatası oluşması olgusu düzeltildi.

 

Web Sitesi güncellemeleri

Black Desert Araştırma Enstitüsü başlatıcısının sunucu seçim alanında gösterilen "Kore Sunucusu" adı "Asya Sunucusu" olarak değiştirildi.

 

Hata düzeltmeleri

Yalnızca kol kullanıcı arayüzünü kullanırken, oyun bitiş penceresinde diğer karakter ekipmanlarını / çantalarını görüntülerken ölürseniz, oyun son penceresinin dirilişten sonra kapanmaması olgusu düzeltildi.
Yalnızca kol kullanıcı arayüzünü kullanırken, kamp alanı ilk kurulduğunda envanterin temel kılavuzunun İngilizce olarak görüntülenmesi sorunu düzeltildi.
Yalnızca kol arayüzünü kullanırken, bazı durumlarda kamera geçişinin imkansız olduğu olgusu düzeltildi.
Mini haritada görüntülenen görev ve parti üyesi / birim üyesi konum görüntüsünün mini haritada dairesel görüntünün konumuyla eşleşmediği olgusu düzeltildi.
Nova sınıfının görev simgesinin klanın belirleyici savaş personeli ayar penceresinde bir büyücü sınıfı olarak ortaya çıkması olgusu düzeltildi.
Brady Kalesi'nin belirli bir bölgesinde canavarların yakalandığı fenomeni düzeltildi.
Serendia Glish harabeleri alanındaki mini haritanın garip bir şekilde ortaya çıkması olgusu düzeltildi.
Calpheon'un kuzeybatı ilerleme üssündeki belirli bir NPC'nin konumunun garip olduğu bir sorun düzeltildi.
Dünya haritasında (M), Baeja Adası'nın tabanındaki takas kullanıcı arayüzünün balık kurutma alanı kullanıcı arayüzüyle çakışması olgusu düzeltildi.

 

Sınıf Değişiklikleri

 

Tüm Sınıflar

 

Saldırı hızı, beceri hızı ve hareket hızını azaltan ve artıran etkilerin üst ve alt limitleri belirlendi.

          Saldırı, Beceri, hareket hızı artışı üst sınırı: %250 artış (%100 temele göre)
          Saldırı, Beceri ve hareket hızı azaltma alt sınırı: %50 azalma (%100 temele göre)

Bu içerik, artış etkisinden ziyade azaltma etkisine odaklanmaktadır. Şu anda, her becerinin efektleri veya özel efektleri örtüştüğünde, %99'a kadar düşüyor (hareket hızı, saldırı hızı, beceri hızı). Bu artık %50'ye kadar uygulanacak şekilde değiştirildi. (Birden fazla becerinin etkisiyle örtüşse bile, yalnızca %50'ye kadar uygulanır)

 

Yalnızca bağlantı noktası / fetih savaşları için geçerli olan üç yeni beceri eklendi.
Her bir beceriden birini edinirseniz, diğer iki beceriyi elde edemezsiniz.
Bu beceri, bağlantı noktası / fetih savaşlarına katılmanın ödülü olan görkemli onur madalyası karşılığında elde edilen bir beceri kitabı kullanılarak elde edilebilir.
※ Ancak, Black Desert Araştırma Enstitüsü'ne beceri puanları yatırılarak elde edilebilir.

 

Tüm karakterler bir bağlantı noktası / fetiş savaşı için pasif becerisi edinmiştir. Bu beceri yakın menzilli, uzun menzilli ve büyülü bir savunma artırma etkisidir ve yatırım yapmak için üçünden birini seçebilirsiniz. Kısa menzilli savunmayı artırmayı seçerseniz, menzilli / büyü savunmasını artırmayı seçemezsiniz.
Bağlantı noktası savaşlarında ve fetih savaşlarında meydana gelen durumla ilgili tüm ülkelerde meydana gelen verileri (sınıf dağılımı, hasar miktarı, ölüm oranı) sürekli kontrol ediyoruz. Özellikle, büyük ölçekli savaşlar söz konusu olduğunda, savaş yönü büyük ölçüde bu durumlara bağlı olarak değişir ve maceracıların bu durumları çok tek taraflı olmadan seçip yanıt verebilmeleri için (isteğe bağlı) bir savunma artırma becerisi ekledik. Ek olarak, bu beceri yalnızca bağlantı noktası ve fetih savaşları için olduğundan, daha önce olduğu gibi beceri puanlarıyla yatırım yapmak yerine, yeni çıkarılan "Görkemli Onur Madalyası" aracılığıyla bir beceri ders kitabı ile değiştirilerek elde edilebilir.

Ek olarak, bu pasif beceri, oyuncular tarafından kullanılabilmesi için her sınıfa verilir, ancak büyük ölçekli bir savaş durumunda yetersiz olduğuna karar verilirse, klan birimine becerilerin eklenmesi (bağlantı noktası savaşları ve fetih savaşı için) yalnızca savaşlar) dikkate alınacaktır.

 

Diğer maceracıların gizleme işlevini kullanırken, 0'dan küçük bir eğim değerine sahip maceracının görülmemesi hatası düzeltildi. (?)

 

Bugünün Black Desert Laboratuvarı, tüm karakterlerde büyük ve küçük iyileştirmeler var. Tüm karakterleri olabildiğince yükseltmeye odaklandık, ancak bazı durumlarda bazı karakterlerin ya da bazı becerilerin diğer tüm karakterlere oranla oldukça güçlü olmasından kaynaklı kaçınılmaz zayıflatmalar da oldu. Aşağı doğru kaçınılmaz ayarlamalar olması durumunda, resmi sunucu yansıtıldıktan sonra bile kontrol etmeye devam edeceğiz ve gerekirse ek ayarlamalar yapacağız.
Ek olarak, bazı karakterleri değil, tüm karakteri tek seferde geliştirebilecek bir geliştirme sürecinden geçiyoruz, bu yüzden lütfen eskisinden biraz daha uzun sürdüğünü anlayın. Bununla birlikte, sadece düzenlediklerimiz iyileştirmeler değil, resmi web sitesi aracılığıyla gönderdiğiniz görüşler de dikkatlice kontrol ediliyor ve yamanın döngüsü öncekinden daha gecikse bile, kararlı ve dikkatli bir şekilde yaklaşacak ve yansıtaağız. Gelecekte görüşlerinizi dört gözle bekliyoruz.

 

Savaşçı

 

Spinning Slash I-Absolute becerisini kullanırken, becerinin kritik vuruş olasılığını artırma etkisinin belirli olmayan durumlarda bile uygulanabilmesi için iyileştirildi.
Beceri eklenti etkisinin normalde "Heavy Strike II ~ IV", "Shield Strike II ~ III", "Absolute: Shield Strike", "Prime: Shield Strike" becerilerinin her vuruş eylemine uygulanmadığı fenomeni düzeltildi.
Tüm seviyeler: Spinning Slash becerisini kullanırken, kritik vuruş olasılığında 2 saniyelik %100 artış uygulanacak.

 

 

Ranger(Okçu)

 

Flow: Air Explosion Shot becerisine 12 saniyelik bir cooldown eklendi.
        Flow: Air Explosion Shot becerisine süper zırh eklendi.
        Flow: Air Explosion Shot yeteneği, Flow: Call from Sky'dan sonra sağ tıklayıp basılı tuttuğunuzda etkinleştirilir.
Soğuma süresi sırasında aşağıdaki beceriyi kullanırken, soğuma süresinin tekrar uygulanması hatası düzeltildi.
        Mutlak: Delici Rüzgar ve alt düzey beceriler
        Mutlak: Azalan Akım ve bir alt seviye beceri

 

Aktarım

 

"Prime: Kaçınma Patlama Atışı" becerisini geriye doğru kullanırken ve komutu sürdürürken, beceri "Akış: Hava Patlaması Atışı" becerisine bağlantı sağlamak için değiştirildi.
Son vuruş başarısındaki geri itme durumu anormalliğinin "Prime: Yırtılma Ok" üzerindeki etkisi, ilk vuruş başarısındaki geri itme durumu anormalliği etkisine değiştirildi.
"Prime: Tearing Arrow" becerisinin dağılım hasarı, yalnızca PvP sırasında uygulanacak şekilde değiştirildi.
"Prime: Razor Wind" becerisi bekleme süresinde olmadığında, cephe savunması bekleme konumunda uygulanacak şekilde değiştirildi.
"Prime: Razor Wind" becerisinin atmosferik duruşunu korurken, nefes sürekli olarak tüketilecek şekilde değiştirildi.

 

Uyanış

 

Guardian becerisinin kaçınma oranındaki artış sayısı %15'ten %20'ye değiştirildi.
Cold Blade becerisinden sonra, iki vuruş anında etkinleştirilecek şekilde geliştirildi.
Rüzgar Basamağı becerisini geriye doğru kullanırken, hareket mesafesi artırıldı.
Rüzgar Basamağı becerisini sürekli geriye doğru kullanırken daha sorunsuz bağlanacak şekilde iyileştirildi.

 

 

Sahire

 

Bekleme süresi sırasında aşağıdaki beceri kullanılırken, bekleme süresinin tekrar uygulanması olgusu düzeltildi.
Mutlak: Beak Kick ve alt düzey beceriler
Mutlak: Gölge vuruşu ve alt seviye becerileri

 

Aktarım

Prime: Abyssal Vanguard becerisi, 30 saniye boyunca tüm isabet oranlarını %12 arttırma etkisine eklendi.
Prime: Agent of Abyss becerisinin etkisi değiştirildi.

Uyanış

Grim Reaper becerisine tüm isabet oranlarını 30 saniye boyunca% 12 artırmanın etkisi eklendi.
İhlal I ~ III becerisi, beceriyi bekleme süresinde değilken kullanırken kullanırken dayanıklılığı geri kazandırmak için değiştirildi.
Kabus becerisini kullanırken kabus modu (yenilmez) 4 saniyeden 5 saniyeye değiştirildi.
Bir karanlık parçasını tüketirken, Grim Reaper'ın Judgment becerisini kullandıktan sonra Midnight Stinger becerisiyle bağlantı kurarken, Flow: Soul Reaper becerisinin etkinleştirilmesi hatası düzeltildi.

 

Vahşi

Diğer becerilerin kullanımı sırasında, Mutlak: Fırtınalı Canavar becerisi kullanılırken becerinin etkinleştirilmemesi hatası düzeltildi.
Smack Down becerisini kullanırken, kapma başarısız olsa bile becerinin hareketine bağlı olarak anormal durum etkisinin aralıklı olarak uygulandığı olgusu düzeltildi.
Ultimate: Frenzied Destroyer becerisine 3 saniye cooldown eklendi.
Ultimate: Frenzied Destroyer becerisinin önceki eylemi silindi ve son sürekli saldırı hemen tetiklenecek şekilde iyileştirildi.
Shake Off becerisinin soğuma süresi 4 saniyeden 3 saniyeye düşürüldü.
Soğuma süresi sırasında aşağıdaki beceri kullanılırken, soğuma süresinin tekrar uygulanması olgusu düzeltildi.
Prime: Tackling Rock ve alt seviye beceriler
Mutlak: Tackling Rock ve alt düzey beceriler

 

Aktarım

Prime: Frenzied Destroyer becerisi ve Ultimate: Frenzied Destroyer becerisi, bağlanabilmesi için iyileştirildi.
Prime: Predatory Hunt becerisini kullanırken zıplama hareketinin garip olması olgusu düzeltildi.
Lava Piercer III becerisini kullanırken ve Shift + Space bar komutunu sürdürürken, Prime: Lava Piercer becerisini edindiyseniz, becerinin Prime sürümü birlikte etkinleştirilecek şekilde geliştirildi.
Prime: Lava Piercer becerisinin açıklamasında, yetenek yuvası olarak kullanılamayacak içerik kaldırıldı.
Lava Piercer becerisini kullandıktan sonra: Prime: Raging Thunder becerisini kullanırken, Raging Thunder becerisi muhafaza edilebilmesi için geliştirildi.
Prime: Ancient Wave becerisinin şarj hızı, öncekine göre iki katına çıkarıldı.
Prime: Devastation becerisinin PvP hasarı, öncekine kıyasla yaklaşık% 15,1 artırıldı.

 

Tamer(Avcı)

 

Aktarım

Prime: Void Lightning becerisini kullandıktan sonra Prime: Lightning of Earth becerisi 3 vuruşlu bağlantıyı etkinleştirmek için geliştirildi.

 

Uyanış

Akım: Yükseliş becerisi dokunma vuruşuna bağlı durum anormalliği efekti eklendi.
Akım: Yükseliş becerisinin vuruş işlem tuşları değiştirildi. (Garuda>Akım: Yükseliş)

 

Musa

Blind Thrust kullanıldıktan sonra Stub Arrow: Evasive Shot'a bağlantı sağlamak için iyileştirildi.
Bekleme süreleri sırasında aşağıdaki beceriler kullanılırken bekleme süresinin tekrar uygulanması sorunu düzeltildi.
Mutlak: Oymacı ve önceki beceri seviyeleri, Mutlak: Saplama Ok ve önceki beceri seviyeleri, Saplama Ok: Çift Atış, Saplama Ok: Üçlü Atış
Tüm Üst Tekme, Künt Tekme, Süpürme Tekme ve Roundhound Tekme seviyeleri

 

Aktarım

Chase kullanıldıktan sonra, Prime: Carver ile bağlantılı hareket eskisinden daha yumuşak olacak şekilde iyileştirildi.

 

Uyanış

 

Last Edit : Apr 29, 2021, 21:46 (UTC+3)
# 2

Musa’nın Ruh becerisinin tüm saldırı gücü artırma değerleri 20'den 30'a değiştirildi.
Forward Chase'den sonra Crosscut kullanıldığında, Eradicate'in ilk olarak etkinleştirilmesi sorunu iyileştirildi.
Kara Ruh: Akım: Hızlı Darbeye Süper Zırh eklendi.
Spinner, üçüncü vuruş yerine kullanım sırasında Saldırı Hızı güçlendirmesini etkinleştirecek şekilde geliştirildi.
Fiery Crevice PvP vuruşlarının sayısı arttıkça, vuruş sayısının ayrıntıları aşağıdaki gibi değiştirildi.

 

Flow: Dash Slash’ın PvP hasarı öncekine göre yaklaşık% 17 artırıldı.
Below the Belt'in PvP hasarı, öncekine göre yaklaşık% 13 artırıldı.
Kullanım sırasında Crust Crusher, Eradicate'e daha sorunsuz bir şekilde bağlanacak şekilde geliştirildi.

 

Maehwa

 

Aktarım

Prime: Red Moon, ilk vuruştan sonra Prime: Decapitation ve Prime: Sticky Snowflake kullanımına izin verecek şekilde geliştirildi.
Prime: Red Moon II, III'ün Ultimate Chaos: Red Moon'u öğrenmeden Prime: Divider'ın son vuruşundan sonra Shift + Q ile etkinleştirilmemesi hatası düzeltildi.

 

Uyanış

Petal Bloom ve Flow: Moonlight Dash kullanıldıktan sonra, Chase ve Stigma ile bağlantı sağlamak için iyileştirildi.
Kara Ruh: Yapışkan Kar Tanesi I ~ IV Tüm Kaçınma Oranı -% 3'ün 10 saniye boyunca iyi vuruşlarda uygulanmaması hatası giderildi.

 

Valkyrie

Akım: Dönen Kalkan'ın sersemletme etkisi, yalnızca ilk darbeye uygulanacak şekilde değiştirildi.
Bekleme süresi sırasında aşağıdaki beceriyi kullanırken, bekeleme süresinin tekrar uygulanması hatası düzeltildi.
Mutlak: Keskin Işık ve alt düzey beceriler
Mutlak: Tekme Telaşı ve alt aşama becerileri
Mutlak: Uçan Tekme ve alt seviye beceri
Mutlak: Sayaç ve alt düzey beceri
Mutlak: Kalkan Atma ve daha düşük seviyeli beceriler

 

Aktarım

Aktarım ile, Heaven's Echo becerisi, Absolute: Heaven's Echo becerisiyle elde edilecek şekilde değiştirildi.
Absolute: Heaven's Echo becerisinin soğuma süresi 25 saniyeden 40 saniyeye değiştirildi.
Absolute: Heaven's Echo becerisinin tüm savunma etkileri aşağıdaki gibidir.

Succession: Heaven's Echo becerisinin tüm isabet oranı artırma etkilerinin süresi 60 saniyeden 10 saniyeye değiştirildi.

 

Uyanış

Death Line Chase becerisini kullandıktan sonra Hastiludium becerisine bağlanma hızı iyileştirildi.
Karar: Lancia Iustitiae becerisinin son darbesi olan PvP hasarı, bir öncekine kıyasla yaklaşık% 11 artırıldı.
Terra Sancta becerisini kullandıktan sonra, Blitz Stab becerisine bağlantı operasyonu iyileştirildi.
Blitz Stab becerisine bağlanma hızı, Promptness becerisi kullanıldıktan sonra iyileştirildi.

 

Kunoichi

Beceri yuvasında Suicide Fall becerisini kaydedip kullanabilmeniz için iyileştirildi.

 

Aktarım

Prime: Shackles becerisinin PvP hasarı, bir öncekine kıyasla yaklaşık %12,8 artırıldı.

 

Uyanış

Suicide Fall becerisinin uyanış durumunda bir beceri yuvası olarak kullanılabilmesi için iyileştirildi.
Chain Crash: Sah Chakram becerisinin aşağıdaki etkilerinin açıklaması gerçeğe uyacak şekilde düzeltildi.

Ninja

Beceri yuvasında Suicide Fall becerisini kaydedip kullanabilmeniz için iyileştirildi.
Hayalet Pençe becerisini kullanırken saldırı hızını 10 saniyeliğine artırmanın +% 10 etkisi, +% 17 efekti olarak değiştirildi.

 

Aktarım

Prime: Shadow Slash II, III becerisinin ve Ghost Claw becerisinin üst üste binme etkisinin saldırı hızını artırması olgusu düzeltildi.
Prime: Shadow Slash II ve III becerilerini kullanırken, saldırı hızı +% 6 arttı, 10 saniyeliğine +% 7 etki% 10 olarak değiştirildi.

 

Uyanış

Asura becerisi 30 saniye boyunca tüm isabet oranlarında +% 15'ten% 20'ye yükseltildi.
Suicide Fall becerisini uyanış durumunda bir beceri yuvası olarak kullanabilmek için geliştirildi.
Flashing Light becerisini kullandıktan sonra, Bloodthirst: Katana Shower becerisi ve Drastic Measure becerisiyle bağlantıyı hızlandırmak için iyileştirildi.
Flashing Light'ı kullandıktan sonra boşluğa basıldığında, Shadow Stomp becerisi bağlantıyı etkinleştirmek için geliştirildi.

 

Büyücü :)

 

Mutlak: Meteor Yağmuru becerisi sırasındaki Süper Zırh savunma kararı kaldırıldı.

 

Aktarım

Prime: Voltaic Pulse becerisinin vuruş oranı% 30'dan% 12'ye düşürüldü.
Prime: Voltaic Pulse öldürme sırasındaki Süper Zırh savunma kararı kaldırıldı.
Prime: Meteor Rain yeteneği sırasındaki Süper Zırh savunma kararı kaldırıldı.

 

Uyanış

Aşağıdaki becerilerin hasarı artırıldı.

Su Hapishanesi Patlaması becerisini kullanırken, Akış: Büyülü Kaçınma becerisinin kullanımını etkinleştirmek için geliştirildi.
Flow: Magaical Evasion becerisini kullandıktan sonra, Flame Knot becerisine olan bağlantı sorunsuz bir şekilde etkinleştirilecek şekilde geliştirildi.
Aqua Jail Explosion becerisinin PvP hasarı, bir öncekine kıyasla yaklaşık% 18,7 artırıldı.
Bolide of Destruction becerisinin PvP hasarı, bir öncekine göre% 17,4 artırıldı.

 

Cadı

Mutlak: Meteor Yağmuru becerisi sırasındaki Süper Zırh savunma kararı kaldırıldı.

 

Aktarım

Prime: Voltaic Pulse becerisinin vuruş oranı% 30'dan% 12'ye düşürüldü.
Prime: Voltaic Pulse becerisi sırasındaki Süper Zırh savunma kararı kaldırıldı.
Prime: Meteor Rain yeteneği sırasındaki Süper Zırh savunma kararı kaldırıldı.
Prime: Magical Evasion becerisinin soğuma süresi 4 saniyeden 3 saniyeye düşürüldü.

 

Uyanış

Aşağıdaki becerilerin hasarı artırıldı.

Kara Şövalye
Dusk I ~ II, Dusk: Hallucination becerisinin sarsılmaz etki süresi artırıldı.
Absolute: Nocturne becerisini kullanırken ↑ veya sağ tıklama ile bir düşmanın arkasından hareket eden bir saldırı başarısız olursa, kamera ve karakterin baktığı yön değiştirilmiştir.
Absolute: Nocturne becerisini kullanırken geriye doğru (↓) bağlantı kurduktan sonra, bazı becerilerle bağlantı kurma hızı artırıldı.
Absolute: Enforcement becerisinin PvP hasarı, öncekine kıyasla yaklaşık% 8 artırıldı.
Absolute: Kamasylvia Slash becerisinin PvP hasarı, bir öncekine kıyasla yaklaşık% 21,9 artırıldı.
Absolute: Wheel of Fortune'un PvP hasarı, bir öncekine kıyasla yaklaşık% 11,5 artırıldı.


Aktarım

Prime: Spirit Absorption becerisinin tüm isabet oranı artış değerleri %15'ten %20'ye değiştirildi.
Prime: Nocturne becerisini kullanırken ↑ veya sağ tıklama yoluyla düşmanın arkasına hareket eden saldırı başarısız olursa, kamera ve karakterin bakan yönü aynı kalacak şekilde değiştirildi.
Prime: Nocturne becerisini kullanırken geriye doğru (↓) bağlantı kurduktan sonra, bazı becerilerle bağlantı kurma hızı artırıldı.
Beceri kullanılırken Prime: Twilight Dash becerisine Süper Zırh savunma yargısı eklendi.
Slanted Balance öldürmenin hasar uygulama yöntemi aşağıdaki şekilde değiştirildi.
         Ancak, geri düşürme efektinin uygulandığı mesafe öncekiyle aynıdır.

 

Aşağıdaki becerilerin PvP hasarı artırıldı.
Prime: Airstrike- Bir öncekine göre yaklaşık% 15,8 artış
Prime: Kamaslyvia Slash - Bir öncekine göre yaklaşık% 18,2 arttı
Prime: Wheel of Fortune - Bir öncekine göre yaklaşık% 11,5 arttı
Prime: Spirit Legacy - Yaklaşık% 14,1 oranında artar (ancak, bekleme süresi sırasında PvP hasarı öncekiyle aynıdır.)

 

Uyanış

Overlord becerisinin tüm vuruş oranı artış değeri% 15'ten% 20'ye değiştirildi.
Beceri kullanılırken Twilight'ın Dash becerisine Süper Zırh savunma yargısı eklendi.
Ruh Avı I ~ III becerisini kullandıktan sonra, diğer becerilere bağlanma hızı artırıldı.
Flow: Spirit Blaze becerisi başarıyla vurulduğunda, yere serme efekti kaldırıldı ve yere vurma efekti eklendi.
Spirit'in Mirası I ~ III becerisinin PvP hasarı yaklaşık% 14,1 artırıldı.
Ancak, bekleme süresindeki PvP hasarı öncekiyle aynı.
Shattering Darkness I ~ III, Flow: Bombardment, PvP hasarı yaklaşık% 16,2 artırıldı.
Dark Nebula PvP hasarı yaklaşık % 8,3 arttırıldı.

 

Striker

Flow: Nimbus Strike becerisinin hareket mesafesi artırıldı.
Martial Spirit becerisinin etkisi, aşağıdaki becerilerde de etkinleştirilebilmesi için geliştirildi.
Prime: Wolf's Fang, Prime: Rage Hammer, Prime: Wolf's Hunger, Prime: Adamantine I ~ IV, Ultimate Crush I ~ IV, Acımasız Saldırı, Sonbahar Blaze, Akış: Rüzgâr Arası

 

Aktarım

Prime: Unleashing Potential becerisine 30 saniye boyunca tüm saldırı gücü artışı +20 etkisi eklendi.
Prime: Wolf'un Açlık becerisinin son darbesinden bu yana, Massive Suppression becerisine bağlanma hızı artırıldı.
Prime: Wolf’s Hunger becerisini kullanırken bir sonraki beceriye bağlantı sağlamak için iyileştirildi.

  • Rage Hammer, Knee Hammer, Adamantine, Crimson Fang, Prime: Rampaging Predator, Twisted Collision

Uyanış

Descent of Fury becerisine 30 saniye boyunca tüm kaçınma oranı artışı +% 15 etki eklendi.
Vahşi Saldırı becerisi kullanılırken vurulduğunda becerinin hareket mesafesinin kısalması olgusu düzeltildi.
Kara Ruh: Echo Spirit becerisinin kullanımı sırasında yenilmez etkinin süresi artırıldı.
Twisted Collision becerisini kullandıktan sonra, Flow: Crosswind becerisine bağlantı sağlamak için iyileştirildi.

 

Mistik

 

Aktarım

Prime: Flash Step becerisi, arka arkaya iki kez hatta geriye doğru kullanılabilecek şekilde geliştirildi.
Prime: Silent Step becerisi eklendi ve arka arkaya Sessiz Adım III becerisi kullanıldıktan sonra komut sürdürülürken sol ve sağ yönlerde art arda iki kez kullanılabilecek şekilde geliştirildi.
Aktarım becerisine 3 veya daha fazla kez bağlanarak daha sonra elde edilen bir dövüş ruhu parçası 2 kereden fazla bağlanırsa, ek olarak kurtarılacak şekilde iyileştirmeler yapıldı.
Aşağıdaki becerilerin PvP hasarı artırıldı.
Prime: Thunder Pound - Bir öncekine göre yaklaşık% 30 artış
Prime: Sea Burial - Bir öncekine göre yaklaşık% 21 artış
Prime: Wave Orb - Bir öncekine göre yaklaşık% 25 artış
Prime: Rage Hammer - Bir öncekine göre yaklaşık% 19 artış
S: Kükreyen Kaplan - Bir öncekine göre yaklaşık% 26 artış
Prime: Tornado Kick - Bir öncekine göre yaklaşık% 32 artış
Prime: Soul Basher - Bir öncekine göre yaklaşık% 30 artış

Uyanış

Dragonize becerisine 30 saniye boyunca tüm saldırı gücü artışı +20 etkisi eklendi.
Infinite Fortitude becerisini kullanırken Flash Step ve Silent Step becerilerine bağlantı sağlamak için iyileştirildi.
Ejderha Parçalama becerisine vurulduğunda tüm hız düşürme etkilerinin% 30'unun hedefe uygulanması için iyileştirmeler yapıldı.
Aşağıdaki becerilerin PvP hasarı artırıldı.
Wave Orb - Bir öncekine göre yaklaşık% 11 artış
Sea Burial - Bir öncekine göre yaklaşık% 10 artış
Yükselen Ejderha - Bir öncekine göre yaklaşık% 14 artış
Akım: Dalga Küresi - Bir öncekine kıyasla yaklaşık% 31 arttı

 

Lahn

 

Dismemberment III ~ IV, Absolute: Dismemberment becerisinin dayanıklılık tüketimi 200'den 150'ye düşürüldü.
Stately Dignity I ~ III becerisine aşağıdaki efektler eklendi.
Bir beceri kullanılırken saldırı / hareket hızını 15 saniyeliğine% 3 artırır

Aktarım

Prime: Crescent Charm yeteneği, 30 saniyelik kritik vuruş olasılığındaki% 20 artışa eklendi.
Prime: Bleeding Hearts becerisinin PvP hasarı, öncekine kıyasla yaklaşık% 23 artırıldı.
Prime: Salp'uri Purge PvP hasarı, öncekine kıyasla yaklaşık% 11 artırıldı.

Uyanış

Annihilator becerisine tüm saldırı gücünü 30 saniyeliğine 25 artırmanın etkisi eklendi.
Flow: Vice becerisinin soğuma süresi 18 saniyeden 15 saniyeye düşürüldü.

 

Archer

Glissade, Glide ve Flow: Zephyr Leap becerileri, Tactical Strike'dan sorunsuz bir şekilde bağlanmak için geliştirildi.
Işık Delme becerisinin şarj aşaması düşürüldü.
Işık Delme becerisini kullanırken şarj hareketinden sonra daha hızlı ateş edebilmesi için iyileştirildi.
Core: Piercing Light becerisindeki düşürme etkisinin uygulandığı aralığın, hasarın menzilinden daha az olması hatası düzeltildi.
Righteous Smite becerisinin PvP hasarı, öncekine kıyasla yaklaşık% 36 artırıldı.
Bolt of Radiance becerisinin saldırısından önceki animasyon hızı artırıldı.

 

Shai

Florin yaprakları, Sprinkle sparkle becerisi ile vurulduğunda ek olarak iyileşmek için iyileştirildi.
Çıkış Çıkma becerisinin tüm savunma azaltma etkileri, önceki 10 saniyeden 30 saniye sürecek şekilde değiştirildi.
Come Out Come Out becerisinin menzilinde isim gizleme efektinin serbest bırakılmaması sorunu giderildi.
Play Dead durumunda kalırsanız Sağlık yavaş yavaş iyileşecek şekilde iyileştirildi.
Kendinize ve müttefiklere her 2 saniyede 10 saniye boyunca 150 sağlık yenilemek için Shout III becerisi eklendi.
Delusive Light becerisine tüm saldırı gücü azaltma ve tüm vuruş oranı azaltma efektleri eklendi.

 

Guardian

 

Aktarım

Kullanımdaki ilerleme becerisi: Prime: Frigid Wind becerisi, ↑ + sol tıklama ile etkinleştirilebilecek şekilde geliştirildi.


Uyanış

Flow: To Ashes becerisinin ileri hareket hızı, saldırı animasyonuna doğal olarak bağlanacak şekilde ayarlandı.
Flow: To Ashes becerisini kullanırken kameranın baktığı yönde saldırıya izin verecek şekilde iyileştirildi.
Cleansing Flame I ~ IV becerisini kullandıktan sonra, Fireborne Rupture becerisine bağlanma hızı biraz artırıldı.
Ana silahtan uyanış silahına geçtikten sonra Searing Fang becerisini kullanırken ilk vuruşta süper zırh uygulanmama hatası düzeltildi.

 

Hashashin

Kurak Saldırı, Aktarım: Kurak Saldırı becerileri kullanılırken önceki eylemler eklendi.
Ensnaring Sands I ~ IV becerisinin hareket hızı azaltma etkisi, ilk vuruştan itibaren uygulanacak şekilde değiştirildi.
Kurak Saldırı becerisini kullandıktan sonra, Sessiz İhlal becerisiyle bağlantıyı etkinleştirmek için iyileştirildi.
Flow: Condemnation becerisinin soğuma süresi 15 saniyeden 12 saniyeye değiştirildi.
Çöküş becerisinin ilk vuruşundan sonraki akış, Akım: Kınama becerisiyle bağlantıyı sağlamak için iyileştirildi.

 

Nova

 

Aktarım

Quoratum’un koruma becerisini kullanırken, korumalı bir durumda hareket ederken bile dayanıklılığı geri kazandırmak için iyileştirildi.

Uyanış

Star Ring becerisini kullanırken ortaya çıkan yıldızların menzili patlıyor ve yakındaki hedefleri çekiyor, kademeli olarak azalacak şekilde değiştirildi ve çekme kuvveti düşürüldü.
Cleave Ring ve Freeze Ring becerilerini kullanırken Cruel Link becerisine daha hızlı bağlanabilmeniz için iyileştirildi.

 

Sage(Adaçayı :) )

 

Bu beceri Sage karakterlerinin uyanışına eklendi.
Bu beceri ile yalnızca bir beceri kazanılabilir. (Ancak, ek etki Kara Ruh becerisine uygulanmaz.)

 

Kara Ruh'un öfkesi, Impaling Flash, Flow: Interrogate ve Ator's Spear becerileri için kullanılabilecek şekilde genişletildi.
Kara Ruh: Impaling Flash, Kara Ruh: Akış: Sorgulama, Kara Ruh: Ator'un Mızrak becerileri yetenek penceresine eklendi.
Her beceri, Kara Ruh'un öfkesi% 10,% 25 ve% 50 birikirken duruma bağlı olarak 'Sol Tıklama', 'F + Sol Tıklama' gibi ek bir tuş girişi olarak kullanılabilir ve daha dinamik bir işlem anahtarına sahiptir.
Her bir beceriyi kullanırken, isabet sayısını ekleme ve atma hızını artırma gibi özel efektler alabilirsiniz.

 

Sage karakterinin uyanışına sadece Elvia becerileri eklendi. Bu beceri yalnızca Elvia Uyanış Silahı giyilirken kullanılabilir.

 

Yırtık Zinciri becerisini kullandıktan sonra hareket etmeseniz bile, dayanıklılık kademeli olarak azalacak şekilde değiştirildi.
Rift Chain becerisi, diğer maceracıların soğuma süresi boyunca hareket etkisini görebilmesi için değiştirildi.
Yalnızca ped kullanıcı arayüzünü kullanırken, kara ruh becerisi gösterme düğmesinin kara ruh becerisi olmadan bazı uyanış becerilerinde açığa çıkması olgusu düzeltildi.
Laboratuvarda Sage karakterinin uyanış vizyonunu elde etmek için bir meydan okuma eklendi.

 

Last Edit : Apr 29, 2021, 23:44 (UTC+3)
# 3

Eline koluna sağlık 

Last Edit : May 3, 2021, 12:17 (UTC+3)
# 4

Emeğine sağlık çeviri için teşekkürler

Reply

Gameplay Discussion

All discussions related to Black Desert.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.