Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

#Sage
Uyanış Sage PVP Rehberi ve Komboları
Aug 7, 2021, 01:27 (UTC+3)
2123 3
Last Edit : Aug 7, 2021, 01:45 (UTC+3)
# 1

Bu rehber öğrendiğim ve geliştirdiğim komboların ufak bir bölümünü içerir. Rehberi hazırlayan ben sage ile 200 saate yakın pvp deneyimim mevcut bu deneyimlerden ellde edindiğim bilgileri bu rehberde aklımda kalanları anlatmak istedim. Bu rehbere ilgi artarsa Sage ile ilgili diğer tüm rehberleride yapacağım. 

İlk olarak Sage'nin yeteneklerini ve cancellerini bildiğinizi varsayıyorum.

 

Core skill: Sagenin core skilli kullanım alanına göre değişiyor ama [Hüküm Hapsi] yeteneğine Sersemletme ekleyince hem Toplu savaşta hemde 1v1 de oldukça işe yarıyor 

 

Basit Kombo Örneği:  E > RMB > F > S + LMB > RMB > SF > Shifr + RMB > Space        burda Shift + RMB ile SF yi yer değiştirebilirsiniz. 

                                  

Orta- Basit kombo Örneği:   E > S + RMB > SF >F > RMB > WF > RMB > Space > Shift + RMB > Shifr LMB        bu kombonun vurması için S RMB' de dp kırma olması lazım.

 

İleri Kombo Örneği:   E > RMB > WF > SF > Space > RMB > F > S + LMB > S +RMB > Shift + RMB > Space > Shift LMB  bu kombo şu ana kadar olan en iyi kombodur. Bu kombo  gerekli addonlarla evasion buildli rakipleri çok kolay kesebilirsiniz . 

 

PvP öncesi alınacak skill buffları:

WFMekansal SapmaRMBFSol tık

 Tam güç atış III : Bunu kullanınca tüm ap +16   |    Mekansal Sapma IV: Bunu kullanınca %15 İsabet   |   Akım kalıntısı : Bunu kullanınca %20 Kritik vuruş oranı   |    Işık Saçan İmha : Bunu kullanınca %9 İsabet   |    Ayakta 2 kere sol tık : Bunu kullanınca beceri hızı %5               

 

Karakter ile ayakta adam da kesebilirsiniz bunun için kombo bilmenize gerek yok .

Ayakta kesmek için şu skilleri refleks edinmeniz lazım öncelikle (RMB - Akın kalıntısı) yeteneğini neredeyse tüm skilellerin canceli olarak kullanabilirsiniz. Bu yetenek kullanımında size block veriyor. Bunu diğer skilleri cancelli olarak kullanırken bekleme süresine dikkat edin yoksa bazı stiff atan karakterlere yakalanabilirsiniz.

 

(Space - Şimşek tufanı) bu yetenek sizin iframe denen ama korumasız olan kısa mesafe ışınlanma yetenğiniz. Bunu atarken ufak olasalıkla yakalanabilirsiniz. Onun haricinde yetenekte Sarsma ve Yerden vuruş var bu yetenğiniz de en az RMB kadar önemlidir. bunu kullanmak için bazı skillerden sonra boşluğa basarak yapabilirsiniz . Bunu nefes bitene kadarda yapabilirsiniz.

 

W > space > Lmb ama tavsiye etmem.  Bir diğer önemli yeteneğiniz (Şimşekleme - Shift + Yön tuşları) Bu yetenek ana iframeniz bunun 2 farklı kullanımı var 1. Normal olarak shift a-w-d-s    2. Bir yetenekten sonra ; RMB > shift a-w-d-s .     Bu skill 3 aşamalıdır Süper armor - Sarsılmaz - Süper Armor 2. Kullanımda  Sarsılmaz - Süper Armor . Bunların farkı şu 1. kullanımda ilk süper armor da olduğunuz için örnek striker vb grabli çarlar siz iframe atarken sizi yakalayabilir bu sıkıntı buna dikakt edin.

Bu skilleri kullanmayı öğrenince karakteri çok iyi kullanacaksınız.

 

Karakterde Yakalama skilli mevcuttur bu yetenek ile adamları hem uzaktan hem yakından yakalayabilirsiniz. Uzaktan için karakterle aranıza ufak bir mesafe olmalıdır. Karakterin grabını tam aime koyup atmanız lazım, striker warrior gibi sağa sola atınca grab tutmuyor bunda. 

 

Karakerle oynarken zor durumda kaldığınızda savaş yeteneklerindeki iframei (Yarık bağlantısı) kullanın bu yetenek ile her türlü beladan kaçabilirsiniz veya archer wizard gibi uzakçı classlara yaklaşabilirsiniz. bunun için a-w-s-d ile savaş durumuna geçin sonra (ben sc öneririm) s+c-shift yöntüşü ile haraket edin. bu yeteneği bekleme süresi ekranına koymanızı tavsiye ederim.

Kitlenecek yetenekler:

Kaçınma, Ator dikeni, Öfke transferi. 

 

Karakterde nefesiniz bittiğinde süper armor yetenklerinizi kullanın ve karşıda grablı class varsa mümkün olduğunca kaçınarak oynayın. 

Karakterde villa buffı olmazsa olmaz çünkü az miktarda cc mevcut villa buffı ile direnç yoksayma alarak en verimli pvp deneyimi elde edebilirsiniz. 

Karaktere karşı şu sınıflar güçlü : Tamer - Bilen sahire-ninja-nova-dk  Karakterin aşırı güçlü olduğu sınıflar: Striker- Mistik - Guardian - Savaşçı - Musa/Mahewa- Witch/Wizard  Bu sınıflas haricinde diğerlerine karşıda iyi oynayarak kazanabilirsiniz.

Karakter şu anda çok dengesiz hasarı var herkesi kesebiliyorsunuz bu değişmediği sürece bu rehber geçerli olacaktır. Rehbere ilgi artarsa diğer sage rehberlerinide yapabilirim. 

Oyundaki aile adım: Lambent

 

 

 

 

 

 

Last Edit : Aug 29, 2021, 12:29 (UTC+3)
# 2
Güzel bilgiler eline saglik.
This was deleted by the writer.
Last Edit : Nov 23, 2021, 17:49 (UTC+3)
# 4
Yararlı bilgiler için eline sağlık bizim için o kadar uğraşmıssın
Reply

Classes

Share tips & advice related to classes.

Search results will display posts in increments of 10,000.