Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

#Update
19 Ağustos 2021 Global Lab Yama Notları Çevirisi
Aug 19, 2021, 20:47 (UTC+3)
840 3
Last Edit : Aug 19, 2021, 20:47 (UTC+3)
# 1

İletişim için: Glassy#1111

 

Yeni eşya – Hızlı Fişekler
Black Desert Araştırma Laboratuvarı için "Hızlı Parlama" eklendi.
Hızlı işaret fişekleri, normal işaret fişeklerinden çok daha hızlı hareket eden nesneleri kullanabilir.
* Enstitünün 19 Ağustos (Per), 2021'deki olağan denetiminden hafta sonları hariç hafta içi 10:00 (GMT/UTC + 9) posta kutusu (B) aracılığıyla oyunculara 50 hızlı işaret fişeği gönderilecektir. enstitü 26 Ağustos (Per), 2021
* Lütfen bu postanın yalnızca Black Desert Araştırma Laboratuvarı'nda yayınlandığını unutmayın.

İki hafta önce, bir kamuflaj kıyafeti giyerken adı, kaybolmak yerine 'Bilinmeyen Maceracı' olarak basılacak şekilde güncelledik. Bu güncellemeden sonra, birçok maceracı fikirlerini bildirdi ve onları tamamen kaldırmak için fikirler, onları korumak için fikirler ve onları olduğu gibi serbest bırakmak için fikirler gibi birçok çelişkili fikir vardı. Bu nedenle, mevcut yöntem yerine (bazı maceracıların eklediği gibi), yönü kamuflajı yok etme araçlarını güçlendiren bir forma değiştirmek istiyoruz. Özellikle parlama durumunda, kapaktaki reaktifler ile birlikte neredeyse tek imha aracıdır, ancak öğeyi kullanma hareketi kullanmak için çok uzundu. Bu bağlamda, Black Desert Araştırma Enstitüsü için özel olarak 'Hızlı Flare' eklendi. Geleneksel fişeklere göre çok daha hızlı kullanılabilir. Black Desert Araştırma Laboratuarı'nda bir mektupla bir "Hızlı Parlama" alabilir ve deneyebilirsiniz.
Ancak bu içerik Black Desert Lab testi içindir ve resmi sunucuda güncellendiğinde içerik kısmen değişecektir. Mevcut işaret fişekleri, hareket etmeden hemen kullanılabilecek şekilde değiştirilecek ve ayrıca, daha yüksek seviye işaret fişekleri eklenerek üretilebilmesi için tarifler eklemeyi düşünüyoruz. Üstteki işaret fişekleri, kamuflaj kıyafetleri nedeniyle 'düşmanları belirlemede' zorluk olgusunu daha da hafifletmek için tasarlanmıştır ve hareket etmeden hemen kullanılabilir ve süre ve menzili artırabilir veya bir işaret fişeği gibi hareket eden bir işaret fişeği şeklinde yerleştirilebilirler. belirli bir süre çevrede parlama. Lütfen ne yaptığınıza dikkat edin.

 

Güzellik Albümü
Güzellik albümü ve fotoğraf galerisini kullanırken, varsayılan olarak görünen sekmeler ve sekmelerin sırası değiştirildi.

Güzellik Albümü

– Sıralamayı İndir (varsayılan seçim)
– Yaratıcı Sıralaması
– Maceracı Galerisi
- benim klasörüm
Fotoğraf Galerisi – Popüler fotoğraflar (varsayılan seçim)
– Galeri sıralaması
- Benim Galeri

※ Güzellik albümü ve fotoğraf galerisi içerikleri Black Desert Araştırma Laboratuvarı'nda mevcut değildir.

 

Atoraxxion Zindanı
Vahamachia'nın ana görevlerinden biri olan ve aile başına bir kez sınırlı olan '[Atoraxion] Mühürlü Vaha'nın Zamanı' görevini tamamlarsanız. Magia NPC aracılığıyla Atoraxion'a girişe izin verecek şekilde iyileştirildi.
Ancak, Sage Awakening görevini tamamlama sürecinde olan karakterler durumunda, görevin ilerlemesine bağlı olarak, Kadim Adamın Taş Odası Sol Magia NPC'sinin bulunduğu gizli geçit kapatılabilir. Tüm Bilge Uyanış görevleri tamamlandığında kapının yeniden açılacağını lütfen unutmayın.
Vahamachia'nın her bölgesindeki NPC'lerle etkileşime girerken, Atoraxxion'dan ayrılmanıza yardımcı olan NPC'lerde size rehberlik edecek bir diyalog eklendi. Artık başka bir alana taşıyabileceğiniz en yakın kaçış NPC'sinin yerini bulmak için bir sonraki NPC ile konuşabilirsiniz.

 

Bölge İsmi NPC İsmi
Vahha'nın Seması Vahha'nın Seması - Sol Magia
Vahha'nın Fırtınası Vahha'nın Fırtınası - Sol Magia
Vahha'nın Kalbi Vahha'nın Kalbi - Sol Magia, Eşdeğer Tedarik İstasyonu
Vahha'nın Kafası Vahha'nın Kafası - Sol Magia
Vahha'nın Bahçesi Vahha'nın Bahçesi - Sol Magia
Vahha'nın Cenneti  Mühürlü Bar Vakti

 

Bağlantı Noktası Savaşı/Kuşatma Savaşı
Balenos ve Serendia bölgelerinin ilk etabının düzeni aşağıdaki gibi değiştirildi ve her bölgenin etabı değiştirildi.

 

Değişiklikten Önce Sonra
Balenos ve Serendia'nın her bölgesinde
Tier 1 Kolay/Orta/Zor yerleştirme
Balenos – Seviye 1 Kolay
Serendia – Seviye 1 Orta
※ Tier 1 Hard kaldırıldı.

Balenos Bölgesindeki her bir düğüm için değiştirilen katmanlar aşağıdaki gibidir.

Serendia Bölgesindeki her bir düğüm için değiştirilen katmanlar aşağıdaki gibidir.

1. seviye bağlantı noktası savaşlarının bazı aşamalarındaki değişikliklere uygun olarak her bir bağlantı noktası için vergi toplama oranı aşağıdaki gibi değiştirilmiştir. Buna göre, her bir bazda biriken vergi, düzenli denetimden sonra değişen oranda birikecektir.

 

 

Last Edit : Aug 19, 2021, 20:55 (UTC+3)
# 2

Balenos'ta Serendia Tier 1 savaşları, maksimum isabetlilik ve isabet oranı ve tüm direnç limitleri eklendi.
Her 1. seviye bağlantı noktasının isabet sınırı durumunda, TRI (III) Tuvala ve TET (IV) Tuvala ekipman setlerinin aşınması temel alınarak hesaplandı.

Bağlantı Noktası Aşaması İsabet Limiti İsabet Oranı Limiti Tüm Dirençler Limiti
Aşama 1 Kolay 652 %15

%20

Aşama 1 Orta Düzey 671 %15 %30

Mediah, Valencia bölgesi maksimum isabet ve isabet oranı sınırından önce işgal edildi.

Bölge İsabet Limiti İsabet Oranı Limiti
Mediah 708 %20
Valencia 718 %20

Bağlantı Noktası ve Fetih Savaşlarının sınırlarına vuruş ve direnç değerleri eklendi. Özellikle direnç durumunda, priz yükünü azaltmak için ilk aşamanın tabanı %20-30'a ayarlandı, ancak aşırı olduğuna karar verilirse daha da yükseltmeyi düşüneceğiz. Ayrıca, bir yaşam sınırı da geliştiriyoruz. Tüm maceracılar için belirli bir değere sabitlenmekten ziyade, buff veya iksir gibi yollarla artırılabilecek maksimumu sınırlandırma şekli olacaktır. Sınırlı Bağlantı Noktası Savaşları ve Fetih Savaşları'nda, herkesin mümkün olduğunca aynı koşullar altında savaştan zevk alabilmesi için gelecekte de özen göstermeye devam edeceğiz.

 

Bağlantı Noktası/Fetih'ten önceki özensiz engellerin ve özensiz barikatların görünümü, onları mevcut barikatlardan ve engellerden ayırmak için değiştirildi.

 

▲ Bariyerler ve özensiz çitler                                        ▲ Barikatlar ve özensiz barikatlar

 

Calpheon/Mediah/Valencia bölgesinin kapılarının maksimum dayanıklılığı aşağıdaki gibi arttırıldı.

İsim Dayanıklılık
dış kapı %130 Artış
iç gözlem %165 Artış

İşgal savaşında mağlubiyet simgeleri, kurtuluş ödülü olan savaş ruhu ile cesaretlendirme ödülü ve mücadele ruhu ile cesaret ödülü öğesi değiştirildi.
Zafer, yenilgi ve kurtuluş ödüllerinden elde edilebilecek külçe altınların simgeleri değiştirildi. Ancak külçe altın takasında elde edilen miktarda bir değişiklik olmaz.
1. aşama üssünde aynı anda birden fazla bağlantı noktası savaşı yürütülürken belirli durumlarda saldırı/savunma kısıtlamalarının uygulanmama sorunu düzeltildi.

 

Conquest War Sezon Öncesi tüm hızıyla devam ederken, Black Desert Stüdyosu'ndaki herkes, Maceracılarımızın yakın zamanda Conquest War'u gösterdiği inanılmaz tutku karşısında çok heyecanlandı.

Birkaç konu hakkında pek çok tutkulu tartışma gördük, ancak en çok tartışılan konu, belirli bir kaleyi kasten özgürleştirmek için işbirlikçi oyun hakkında gibi görünüyor.

 

Black Desert özünde bir savaş oyunudur. Bu nedenle pek çok kişi, bu tür “siyasi manevraların” savaşın doğal bir parçası olarak kabul edilmesi gerektiği görüşünde. Bununla birlikte, “süper eğlenceli kuşatmalar” isteyen seslerin çoğunu duyduk ve bu tutku ve arzu alevini yakmaya devam etmek istiyoruz.

Bu nedenle, Conquest War'a daha fazla etkinlik getirmek için gelecekteki yamaları hazırlarken ne tür endişelerle karşı karşıya olduğumuzu bugün kısaca paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle, ödülleri paylaşmak için belirli bir bölgeyi bilinçli olarak özgürleştirmek için birlikte çalışan loncalara değinelim. Bunun olduğuna inanıyoruz çünkü kurtuluş ödüllerini nispeten yüksek ayarlamanın olumlu yönlerine yoğun bir şekilde eğildik. Cesaretini kırmış veya bundan zarar görmüş tüm Maceracılardan özür dileriz.

 

Başlangıç ​​olarak, uzun süredir devam eden Kurtuluş sistemini geçici olarak askıya alarak biraz sert bir önlem alacağız. Gelecekte, Fetih Savaşı sona erdiğinde, Fetih Savaşının "politikasını" ve "savaşlarını" teşvik etmek için loncaları kademeli ödüller için sıralayacak belirli kurallara uyacak bir sıralama sistemi olacak. Ayrıca suistimal/istismarı önlemek için önlemler ve engeller olacaktır.

 

Sıradaki, işbirlikçi oyun türünün “devir teslimi”. Black Desert daha önce Conquest War'da lonca ittifaklarını hafifletme girişimleri olmuştu çünkü tek başına loncalar bile savaşa katılabilseydi Fetih Savaşlarının daha aktif olacağına inanıyorduk. Ne yazık ki, sonuçlar çoğunlukla yetersiz kaldı. Daha önce olduğu gibi, çeşitli olasılıkları düşündük, ancak bu tür bir oynanışı önlemek için yamalar uygulamaya çalışmanın yalnızca daha fazla açıklığa yol açacağı, bunun da daha fazla yama gerektireceği ve Maceracılarımızın daha fazla hüsrana uğrayacağı sonucuna vardık.

 

Bunun olmasının birçok nedeni olmasına rağmen, en büyük etkilerden birinin, kooperatif kale devirlerinin temel nedeni olarak gördüğümüz “sabit bir güç yapısı” olduğuna inanıyoruz. Hal böyle olunca, daha önce bahsettiğimiz “politika sistemi” ile siyasi manevra yapmanın dolaylı yollarını getirerek yeni bir rekabet çağını açmak istiyoruz.

 

Basitçe söylemek gerekirse, bir bölgeyi kontrol eden loncalar, kazanılan politika puanlarını veya vergileri kullanarak politikaları yürürlüğe koyabilecektir. Bu politikalar kale sahibinin veya diğer tüm loncaların lehine olabileceği gibi, tekrarlanması halinde belirli loncaların kamuoyunu da etkileyebilir. Elbette olağan ittifaklar veya düşmanlıklar da bu kamuoyunu etkileyecektir.

 

Ayrıca, bu bölgede bir Bağlantı Noktasını işgal eden loncalara oy hakkı verilecektir. Bu oylama hakkı, Düğümün Katmanına bağlı olarak değişecektir. Oy hakları, bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişen “oyların” ortaçağ Avrupa'sında bir ittifakın Kralı'nı seçmek için nasıl var olduğuna benzer olacaktır. Bunun daha yüksek seviyeli bir Düğüm işgal etmek için bir teşvik veya hedef olarak hizmet edeceğini umuyoruz. Ek olarak, bu oylamanın kapsamını Bağlantı Noktası olmayan loncalara nasıl genişleteceğimizi şirket içinde tartışmaya devam ediyoruz.

 

Oylar haftalık olarak yapılacak ve bu oylamaya göre bir itibar puanı toplanacak. Bu itibar puanı, kale sahibi loncanın elde edeceği “zenginliği” etkileyecektir. Bunun, kale sahibi loncayı Bağlantı Noktası sahibi loncalarla olan itibarlarına daha fazla dikkat etmeye ve aktif olarak “politika” ile meşgul olmaya teşvik edeceğini umuyoruz. “olumlu bir taraf.” Elbette Maceracılarımızın oyunlarında özgür olmalarını istediğimizi her zaman hatırlayacaklarını umuyoruz.

 

Fetih Savaşı Sezon Öncesi sona erdiğinde, bu kurallarla desteklenen yeni bir sezon tanıtılacak. Daha önce bahsettiğimiz şeylerin yanı sıra, top arabaları ve balistalar gibi yeni kuşatma silahlarının yanı sıra diğer kuralları da hazırlıyoruz. Geliştirmemizi tamamlamayı ve mümkün olan en kısa sürede Maceracılarımıza sunmayı gerçekten istiyoruz. Hepinize yeni silahlara bir göz atmak için, bu üçü kapıları ve ahşap duvarları yok edecek silahlar olarak tasarlandı. Balistalara gelince, fillere karşı koyarlar, filler top savaş arabalarına ve top arabaları balistalara karşı taş-kağıt-makas konseptinde. Bu, keşif yapmayı daha da önemli hale getiriyor ve bunun savaşın sonraki bölümleri için daha fazla değişken ve stratejik unsur getirmesini bekliyoruz.

 

Fetih Savaşı ile ilgili ilginizin ve geri bildiriminizin devam etmesini umuyoruz ve size iyi haberler vermek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

 

Kullanıcı Arayüzü ve Ayarlar
'Vurulduğunda tam ekranı kapat' ayarı eklendi. Bu ayar kapatılırsa, saldırıya uğrasa bile ekran tam ekran durumunda kapanmaz.
NPC sohbeti (kara ruhları çağırma dahil)
İnci Dükkanı (F3)
Güzellik (F4)
boyama (J)
Bilgi (H)
Dünya Haritası (M)
Beceri (K)
İttifak üyeleri listesine bir sıralama işlevi eklendi.
Listeyi sıralamak için ittifak üye listesindeki her bir unvanı seçin.
Z ve X tuşlarının giriş durumunu görebilmeniz için gerçek zamanlı tuş giriş ekranı kullanıcı arayüzü eklendi.
Konut düzenleme modunda bir düzenleme seçerken, açıkta kalacak şekilde anahtar kılavuz işareti eklendi.
Rezidans ve malikanede buff efektli mobilyalar için dayanıklılık göstergesini açma/kapama ayarı eklendi.
Fugar'ın tezahüratlarının okunabilirliğini artırmak için boşluk düzeltildi.
Black Desert oynamanıza izin vermek için AMD FSR işlevi eklendi.
FidelityFx Süper Çözünürlük (FSR) özelliği, orijinal çözünürlüğü mümkün olduğunca korurken yüksek kare hızlarını ve kalite ayrıntılarını çıkaran bir yükseltme teknolojisidir.
Bu işlev, AMD'nin grafik donanımı dışındaki bazı grafik donanımlarında çalışır.

[AMD FidelityFX Süper Çözünürlük hakkında daha fazla bilgi edinin]

Yükseltme işlevi, AMD FidelityFx Süper Çözünürlük (FSR) işlevini kullanacak şekilde değiştirildi.
Bu ayarlar ESC menüsü – Oyun ayarları – Ekran ayarları – Kalite – Üst Ölçek veya Oyun ayarları – Performans ayarları – Optimizasyon – Üst Ölçek menüsü aracılığıyla yapılabilir.

ESC (Yeni) menüsü – Oyun Bilgileri (F1) – Telif Hakkı (8) menüsü telif hakkı bilgilerine AMD (Gelişmiş Mikro Cihazlar) FSR görseli ve ayrıntılı metin eklenmiştir.


Diğer Değişiklikler


Öğe Değişiklikleri

Yağma kombinasyonu öğelerinin, görev kombinasyonlarının, çağrıların ve tuş kombinasyonlarının açıklamalarındaki "Otomatik Sıralamayı Göster" ifadesi daha belirgin olacak şekilde iyileştirildi.
[Klan] Cannon Cannon Assembly set öğesi, yalnızca Oquilla's Eye'a kurulabilecek şekilde değiştirildi.
Kül Ormanından elde edilebilen Hayalet Enerjisi eşyası alınırken dünya mesajı görüntülenecek şekilde değiştirildi.


Canavar Değişiklikleri

Serbest bırakılan Gaktum mahkumları evcil hayvanlara saldırmayacak şekilde değiştirildi


Görev Değişiklikleri

Calpheon bölgesindeki "Devriye gezerken ayaklarına dikkat et" genel görevi daha doğal bir şekilde değiştirildi.


Arka Planlar, NPC'ler, Efektler, Ara Sahneler
Mavi Yeleli Aslan Malikanesi çevresinde bulunan bazı köylü NPC'lerinin konumu değiştirildi.


Hata düzeltmeleri

Kuzey Buğday Çiftliği'ndeki Norman Reit'ten sarı lale çiçek açan laleler ve alttan laleler değişiminin tersine uygulanması olgusu düzeltildi.
Karanlık Geçit sağ alt köşedeki simgeden kontrol edilmiş olmasına rağmen, Meydan Okuma ve Bilgi simgelerini değiştirirken Karanlık Geçit simgesinin vurgu efektinin tekrar ortaya çıkması sorunu düzeltildi.
Oquilua Denizi'nin belirli bölgelerinin doğal olmadığı olgusu düzeltildi.
Karakterin Serendia'nın belirli bir bölgesinde anormal bir konuma taşınması olgusu düzeltildi.

 

Sınıf Değişiklikleri


Tüm Sınıflar – Sınıf Yeniden Çalışmaları

Herkese merhaba, ben Black Desert Studio. Bugün birçok kişinin merak ettiği ve merakla beklediği karakter yeniden başlatmanın gelecek planlarını ve ilerleyişini sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Her şeyden önce, maceracıların bildiği gibi, karakter yeniden başlatma şu anda devam ediyor ve en yüksek önceliğe sahip olarak geliştiriliyor. Orijinal plan geliştirmeyi tamamlamak ve tüm karakterleri serbest bırakmaktı, ancak bu yönü değiştireceğiz ve geliştirme sürecini her hafta Black Desert Lab aracılığıyla paylaşacağız ve doğrudan oynayabileceğiniz bir ortam sağlayarak geri bildirim alacağız. Bu nedenle, 2 Eylül'de ilk güncelleme Black Desert Lab üzerinden uygulanacaktır.

Birçoğunuz yeniden başlatma sırasını merak ediyor olabilirsiniz, ancak ilk hedef karakter bir savaşçı olacak. Bunun nedeni en eski karakter sırasına göre ilerlemeye karar verdik ve mümkün olduğunca bu standardı korumak istiyoruz ama duruma göre sıra değişebilir.

Resmi sunucu (canlı sunucu) uygulanması durumunda, Black Desert Araştırma Laboratuvarı'na tüm hedef karakterler uygulandıktan sonra bir kerede uygulamayı hedefliyoruz. Artık tam teşekküllü bir başlangıç ​​olduğuna göre, birçok olasılığı açık bırakacağım ve hızla ilerlemeye odaklanacağım.

Son olarak, sanırım en çok nasıl geliştirileceğini merak ediyorsunuz.

Her şeyden önce, ardıllık ve uyanış dahil her bir beceriyi gözden geçireceğiz ve performansı (saldırı menzili, saldırı hızı, vuruş vb.) gerektiği gibi ayarlayacağız. Her karakterin özelliklerine veya mevcut durumuna bağlı olarak ek içerik eklenir.

Özellikle, Uyanmış Savaşçı durumunda, çok hızlı çerçeve iptali ve sık ana silah değiştirme nedeniyle operasyon yorgunluğu ve zorluğu geniş bir çerçevede geliştirilecek ve buna ek olarak, PvE'de devrilmeye odaklanan sınırlı performansı bile değiştirmek istiyoruz. ve aşağı saldırı. Yön budur ve Warrior ile ilgili güncellemelerle birlikte size ayrıntılı olarak rehberlik edeceğiz.

Karakterlerin yeniden başlatılması, bugünlerde Black Desert'taki en sıcak konulardan biri. Biz de maceracıların beklentilerini karşılamak için geliştirme üzerinde gergin bir şekilde çalışıyoruz. tek tek yapalım.

Bazı insanlar, “Tüm karakterleri güçlendirmeye çalışmıyor mu?” diyor. Yeniden başlatmanın sonucu mükemmel olmayabilir. Maceracılar bundan hoşlanmayabilir. Ancak sonuna kadar pes etmiyoruz ve mümkün olduğunca çok maceracıyı tatmin edecek şekilde sürekli değişiklikler yapmaya çalışıyoruz. Desteğinizi ve kınamanızı istiyoruz.

 

Mistik
Savaş dışı bir durumda koşarken zıplarken, ↑ veya Shift + ↑ tuş vuruşunu basılı tutarsanız, hareket doğal olarak devam eder.
Savaş dışı bir durumda koşmayı bıraktığınızda hareket hızı, karakterin hareketine uyacak şekilde değiştirildi.


Sage

Bolt becerisinin hareket davranışı iyileştirildi.

 

Bolt için maceracılardan çok fazla geri bildirim aldık. Hareketi ve efektleri daha da geliştirirken (T_T) sözde "havalılık" kaybından zarar gören bilge maceracılar için üzgünüz. Flaş hareket davranışı, bugünkü güncellemeyle iyileştirildi ve biraz daha güzel görünmesi için ek ince ayar yapıyoruz. Bu nedenle, resmi sunucuda güncellendiğinde, şimdiye kıyasla daha fazla değişiklik için yer olduğunu lütfen unutmayın.

 

Silah takılmadan boşluk tuşu girildiğinde zıplama hareketinin etkinleştirilmemesi sorunu düzeltildi.
Silah kuşanmadan koşarken sol tıklandığında dayanıklılık tüketmeden depar atmanın mümkün olma sorunu düzeltildi.

 

Corsair

Kara Ruh'un Öfkesi, Close Quarters: High Spirits, Close Quarters: Charge ve Ocean's Allure becerilerinde kullanılmak üzere genişletildi.
Beceri (K) becerisi (K) penceresine eklendi: Kara Ruh: Yakın Alanlar: Yüksek Ruhlar, Kara Ruh: Yakın Alanlar: Hücum ve Kara Ruh: Okyanusun Cazibesi
Her beceri, Kara Ruh'un Öfkesi %10, %25 veya %50 olduğunda duruma bağlı olarak ek bir anahtar girdi olarak kullanılabilir ve daha dinamik operasyon mümkündür.
Her beceriyi kullanırken, isabet sayısı ekleme ve döküm hızını artırma gibi özel efektler alabilirsiniz.

 

Beceri (K) penceresinde, Sersemletme simgesinin Akış: Girdap becerisine maruz kalmaması hatası düzeltildi.

Last Edit : Aug 21, 2021, 01:45 (UTC+3)
# 3

Bu yama menaya ne zaman gelecek?

Reply

Gameplay Discussion

All discussions related to Black Desert.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.