Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

#Sage
Uyanış Sage Kapsamlı PVP Rehberi
Nov 5, 2021, 15:07 (UTC+3)
2604 4
Last Edit : Dec 2, 2021, 20:50 (UTC+3)
# 1

Merhaba dostlar bu rehberde sizlere detaylı bir şekilde uyanış sageyi öğretmeyi hedefliyorum. Bundan önceki rehberimde sizlere sage ile ilgili temel bilgiler, ve o zamana uygun kombolar yazmıştım. Bu rehberde ise yeni gelişmiş kombolar, addonlar, kristal build, kullanışlı canceller öğreteceğim. Sagenin yeteneklerini bilmeniz çok önemli bundan önceki rehberde yeteneklerini bilmediğiniz için sorun yaşadığınızı farkettim bu yüzden yetenklerini öğrenin. Size tavsiyem sezon sunucusunda bir sage açmanız ve orda pvp yapmanız. Bu şekilde eliniz yeteneklere alışacaktır.

ADDON

İsteğe göre Kutsal cezalandırıcı yerine Akım Zinciri : DP -15 VE Hareket hızı - 7 koyabilirsiniz.

 

YETENEKLER & CANCELLER & CC

Hepsini anlatmam uzun süreceğinden burda en önemli olanlarını açıklayacağım.

1) Tam Güç Atış: Yetenekte Sarsma mevcuttur. RMB(Akım Kalıntısı) ile beraber atılırsa cancelli atılmış olur. Bu yeteneğin flowu mevcuttur WF basılı tutarsanız 3 kez git gel yapar ama cancelli kullandığınızda sadece 2 kez git gel yaparsınız.   

 

2) Yıldırım Islahı: Yetenekte geri püskürtme mevcuttur. Cancelleri: RMB + S-LMB,  F+S-LMB,  SHİFT-E+S-LMB,  SHİFT-RMB+S-LMB,  SHİFT-Q+S-LMB,  Dash+S-LMB,  SF+S-LMB

 

3) Kutsal Cezalandırıcı: Bu yeteneğin kendisinden ziyade flowu önemli. Yetenek kullanılırken (karakter havaya uçmadan) sol tık basın sonra havada q spamlayın spamlarken yerdeki adamı nişan alın. Addondan gelen debuff etkilerini 0 yakalanma riskiyle atmış oluruz bu sayede.

Canceller: SHİFT-LMB+SHİFT-Q,  SF+SHİFT-Q   

 

4) Hüküm Hapsi: Yeteneğe core ekleyerek sersemletme ekleyin. Bu yetenek nerfden önce çok op idi fakat nerfden sonra kritiği kaldırıldı bu yüzden addon olarak kritik ve dp kırma ekledim bu sayede hala op durumda. Cancel: RMB+SHİFT-F,  SHİFT-LMB+SHİFT-F    !NOT: RMB ile kullanırken rmb bekleme süresinde değilse o sırada cc yiyebilirsiniz. Karşınızda ninja kuno sorc gibi arkaya geçmeli hızlı classlar varsa bu yeteneğin flowunu (F basılı tutma) güvende değilseniz atmayınız.

 

5) Işık Yükselmesi: Bu yetenek karakterin en işe yarayan yeteneği. Özellikte son nerfden sonra sarsılmaz eksikliğini bu yeteneği daha efektif kullanarak giderebilirsiniz. Cancel: RMB+SHIFT-E,    SHİFT-Q+SHİFT-E,   SHİFT-LMB+SHİFT-E,   SHİFT-RMB+SHİFT-E,   WF+SHİFT-E,   SHİFT-F+SHİFT-E,   Yeteneği adamın arkasına geçmek, kafa karıştırmak, addon ekleyerek debuff vermek gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

 

6) Şimşek Tufanı: Yetenek kısa mesafeli korumasız dash gibi düşünün. Sarsma mevcuttur. yerdenvuruş mevcut. Cancel:Hemen Hemen tüm yetenklerin sonunda atarsanız cancel olur. WF+SPACE,  RMB+SPACE,  SHİFT-RMB+SPACE,  SHİFT-LMB + SPACE  SHİFT-Q+SPACE,  SHİFT-(E)-(F)-(Q)+SPACE  DASH+SPACE,   F+SPACE,  S-LMB+SAPCE,  SF+SPACE, S-RMB+SPACE..

 

7) Akım Zinciri: Bu yetenekde doğuştan -20dp vardır sizde addondan eklerseniz güzel bir dp kırma yeteneği olur ayrıca acı hasarı da mevcuttur. Yetenek normalde pve için slot toplama yeteneğidir fakat bu yetenek pvp de görünmez, canı az kalmış, debuff vermek için, gibi amaçlarla kullanılır ayrıca yetenek aim olmaksızın her türlü tutan bir skill.

 

8) Şimşekleme: Dash skillidir. Nerfden önce sarsılmazı vardı ve cancelli atılıyordu fakat şimdi sadece 1 canceli var oda SHİFT (YÖN TUŞU) + SPACE  3 kez üst üste kullanılabilir.

 

KOMBOLAR

Eski rehberdeki komboları gelişişmiş halleridir. Yeni üst düzey kombo 420 DP rakipi 281 ap de kesebiliyor ayrıca sezon karakteriyken yapmış olduğum testte 250 apde 360 dp kesilebiliyor. 

 BASİT:     E > RMB > F > S LMB > SF > SHİFT-RMB > SPACE > SHİFT LMB 

                 E > F > SF > RMB > WF X2 > SHİFT RMB > SPACE > SHİFT LMB

 

ORTA:         E > S-RMB > SF > F > RMB > WF > RMB > SPACE > SHİFT-RMB > SHİFT- LMB

 

ZOR:        E > F > S-RMB > SF > RMB > WF > RMB > SHİFT-RMB > RMB > WF > SPACE > SHİFT > LMB     ===> 190 apde pre çar kesiliyor.

 

400 DP+ KESME KOMBOSU:     E > RMB > WF > SF > SPACE > F > S-LMB >RMB > WF > SPACE > SHİFT RMB > SHİFT LMB   Addon, Kristal,Villa, Kutum olmazsa kombo sıkıntıya girer.          Adam hala yerdeyse  W+RMB

 

Sonradan Ekleme: Bazı oyuncuların direnci yüksek olduğundan yukardaki 400 dp kesme kombosu tutmayabilir şayet böyle bir rakip varsa karşınızda Shift Rmb yeteneğinde %30 düşürme direnci kırma mevcut bunu kombodan önce uygularsanız shift rmb bekleme süresine gireceğinden Shift Rmb içermeyen bir kombo atın yada Shift Rmb'yi aşağıdaki kombo örneğindeki gibi kullanın. Ayrıca yine bazi rakiplerin slowu siz onu yakaladığınızda denk geliyor böyle bir durum olursa canınız ve rakibinize bağlı olarak kaçın yada Shift x rabamındaki sersemletmeyi veya space deki stiffle uzun kombo deneyebilirisiniz.

 

DİRENÇLİ ADAMLARA UYGULANACAK KOMBO: E > RMB > SHİFT+RMB > SF > RMB > WF > F > S-LMB > RMB > WF > SHIFT LMB    Buna benzer bir kombo uygulayabilirsiniz.

 

KRİSTAL 

Hem PVP'de hem PVE'de bu kristalleri kullanıyorum. İsteğe göre miğferdeki Harphia yerine x2 Han Hoom takılabilir. Garmoth olursa 1 olucas daha takın.

Bunlar haricinde kaçırdığım şeyler olabilir, hatırladıkça da bu rehbere eklerim. Sage hakkında sorularınız varsa Aile adım : Lambent

   

  

                                                                                                    

This was deleted by the writer.
Last Edit : Nov 7, 2021, 13:00 (UTC+3)
# 3
Bölümü geçmek için tüm tuşlara basıyorum bende böyle bi oyuıncuyum
Last Edit : Feb 8, 2022, 20:32 (UTC+3)
# 4

Halen Oynanırmı Sage Güncel Bir Yotube Videosu Çekermisin ?

 

Last Edit : 20 Hours ago
# 5
Düzenleme Saati: 07.11.2021 13:00 (UTC+3), Düzenleyen: Bluendra
Bölümü geçmek için tüm tuşlara basıyorum bende böyle bi oyuıncuyum

haha salak

Reply

Classes

Share tips & advice related to classes.

Search results will display posts in increments of 10,000.