Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

#Rookie #Tip
Black Desert'da Yeniler İçin A'dan Z'ye SSS
Dec 21, 2022, 10:43 (UTC+3)
17126 12
1 2
Last Edit : Dec 21, 2022, 10:43 (UTC+3)
# 1

Maceracılar, Black Desert'a hoş geldiniz!

 

İşte Black Desert dünyasında maceraya atılırken aklınıza gelebilecek çeşitli soruların yanıtlarını hızlı bir şekilde bulmanız için bir SSS.

Göz korkutucu görünse de, Black Desert'ta macera yaşamak meşakkatsizdir!

 

Ayrıca oyun içinde Maceracı arkadaşlarınızla sohbet ederek soru sorabileceğinizi de unutmayın. Ay Halesi Hanı'na (ESC>Topluluk>Sohbet Grubu) göz atın, bir klana katılın ya da sadece yol gösterici bir el arıyorsanız Sunucu sohbetine sorun.

 

 

 

Sezon Sunucusu

 

S. 2 başlangıç alanı arasındaki farklar neler?

Black Desert'ı ilk kez oynayan bir Maceracıysanız, orijinal hikayeyi deneyimlemek için Kadim Taş Odası'nda başlamanız önerilir. Bu hikaye aynı zamanda oyun mekaniğini öğrenmenize yardımcı olmak için daha özel olarak hazırlanmıştır.

Başka bir karakterle, Sonsuz Kış Dağı görev serisini seçerseniz, maceranıza Black Desert dünyasının yakın zamanda eklenen bir bölgesinde başlayacak ve kanonik olarak Kadim Taş Odası hikayesinden sonra geçen daha hikaye odaklı bir deneyim yaşayacaksınız.

 

S. Naru ekipmanımı Tuvala ekipmanıyla nasıl değiştirebilirim?

Sezon karakterlerinde, Naru Ekipmanını (Silah, Alt Silah, Zırh, Miğfer, Eldiven, Ayakkabı) eşdeğer bir Tuvala Ekipmanı ile değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için PEN(V) Naru'ya ulaşmanız gerekecek ve yükseltme penceresinde size Naru'yu Tuvala'ya dönüştürme seçeneği sunulacak. Bu seçeneği atlarsanız, bu eşyaları envanteriniz aracılığıyla değiştirebilirsiniz.

 

S. Sezon Sunucusunda ne yapmalıyım?

Bir sezon karakteri oluşturduktan sonra, karakterinizi büyütmek için sezon paso hedeflerini ve ana görev dizisini takip etmeye çalışın.

56. levela ulaştığınızda sınıfınızın Uyanış/Aktarım görev dizisini tamamlayabilir ve yeni bir oyun tarzı deneyimleyebilirsiniz.

Ekipmanınız için, Naru Ekipmanınızı PEN'e (V) yükselttiğinizden emin olun, ardından Tuvala Ekipmanına dönüştürün ve yükseltmeye devam edin. Naru, Başlangıç Kara Taşları, Tuvala ise Zamanın Sindiği Kara Taş gerektirir, ancak yükseltme konusunda daha fazla rehberlik için bu SSS'nin yükseltme bölümüne bakın.

 

S. Sezondan sonra Sezon Karakterine ne olur? Silinir mi?

Bir sezonun sonunda, tüm sezon karakterleri normal karakterlere dönüştürülür. Bu, boss silahları, boss zırhları ve daha fazlası gibi normal ekipmanları kullanmalarına imkan verecektir. Ayrıca Boss Takas kuponu (bir Tuvala eşyasını Boss Ekipmanına dönüştürür), sezon ödülleri aracılığıyla alınabilen PEN(V) Capotia Aksesuarları ve daha fazlasıyla karakterinize harika takviyeler alabilirsiniz!

 

S. Bir Sezon Karakterini silip tekrar oluşturabilir miyim? Bu bana bir kez daha Sezon Paso ödüllerini verecek mi?

Herhangi bir noktada bir Sezon Karakterini silip yenisini oluşturmakta özgürsünüz.

Ancak, daha önce alınmış olan sezon paso ödülleri tekrar alınamaz, bu yüzden kararınızı akıllıca verin!

 

S. "Basitleştirilmiş Görev Dizisi" nedir?

Ana Görev Dizisini başka bir karakterde en az bir kez tamamlamış olanlar için basitleştirilmiş görev dizisi, Sezon Karakterleri için akıcı bir deneyim sunar.

Basitleştirilmiş görev dizisini almak, Balenos, Serendia, Calpheon ve Mediah görev dizilerine erişimi kaldıracak ve ödüller, belirli seviye gereksinimlerine ulaşılmasına göre dağıtılacaktır.

[Özel Gelişim] Fughar'ın Gizli Notları Bölüm 111'i tamamladığınızda, Mediah görev dizisi tamamlanmış sayılacak ve Valencia ana görev dizisinde ilerlemenizi sağlayacak.

 

S. Fughar'ın Zaman Sayacı'nı kullandım ama yine de mezun olamıyorum.

Sezonunuza başka bir sınıf ile devam etmek istiyorsanız Fughar'ın Zaman Sayacı'nı kullanabilirsiniz. Ancak Fughar'ın Zaman Sayacı'nı kullanan sezon karakterleri normal karakterlere dönüştürülecek ve Sezon Sunucularına erişimleri sonlanacaktır.

Fughar'ın Zaman Sayacını kullanmak, sezon sunucusu mezuniyetinin yaklaştığı anlamına gelmez. Bu sebeple Sezon Sonu ve Mezuniyet ile ilgili diğer duyuruları beklemenizi rica ediyoruz.

 

S. Harika bir eşya aldım ama onu kullanamayacağım söyleniyor. Naru ve Tuvala dışında kullanılabilecek başka eşyalar var mı?

Sezon Karakterleri yalnızca Sezon sembolünün() olduğu ekipmanları kullanabilir. Bu ekipman çoğunlukla Naru, Tuvala, ana görev aksesuarları, Asula aksesuarları vb. gibi pazarda satılamayan ekipmanlardır.

Bu, boss ekipmanı (Kzarka silahı, Sönük Ağaç Ruhu Zırhı, Hilal Yüzüğü vb.) gibi eşyaların bir Sezon Karakteri ile kullanılamayacağı anlamına gelir. Kullanılabilen eşyalar için eşyaların sol üst köşesindeki sezon sembolünü aramayı unutmayın.

 

S. Hızla beceri puanı kazanmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Beceri puanları genellikle canavarlarla savaşarak kazanılır. Ana menü > Macera > Av Sahası Bilgisi'ne giderek hangi belirli alanların Beceri EXP için son derece iyi olduğunu kontrol edebilirsiniz. `#Beceri EXP' etiketine sahip herhangi bir nokta, benzer bölgelere kıyasla yüksek miktarda beceri EXP sunar.

Kazanabileceğiniz beceri EXP miktarını artırmanıza yardımcı olacak parşömenleri de kullanabilirsiniz. Örneğin, Sezon Pasosu'ndan %300 Level ve Beceri EXP parşömeni alabilirsiniz veya henüz satın almadıysanız, İnci Dükkanı'ndaki Vefa Dükkanı'nda %530 Level ve Beceri EXP parşömenleri bulabilirsiniz! F3 > Vefa'ya tıklayın, ardından sadece 1 gümüş karşılığında %530 parşömen bulmak için aşağı kaydırın.

 

S. Şu anda level 49'da takılıp kaldım! Level 50'ye nasıl ulaşırım?

Level 49'a ulaştığınızda, level almaya devam etmek için Kara Ruh'ta bulunan "[Level 50!] Sınırlarını Zorla" görevini tamamlamanız gerekecek. Görev tamamlandığında level 50'ye geçebilecek ve levelınızı yükseltmeye devam edebileceksiniz.


S. Canavarları öldürmek için nereye gitmeliyim?

Av Sahası Bilgi menüsüne bir göz atın. Açmak için ana menü (ESC) → Macera → Av Sahası Bilgisi'ne gidin. Burada, o noktada gerekli olan önerilen saldırı ve savunma gücü ve hangi eşyaların mevcut olduğu da dahil olmak üzere farklı noktalarla ilgili bilgileri bulabileceksiniz.

 

Genel SSS


S. İlk defa Black Desert oynuyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Yeni bir oyuncuysanız, bir Sezon Karakteri oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bir sezon karakteri yaratırsanız, Sezon Paso, sağlam bir temel oluşturmak için izlemeniz için yapılandırılmış bir hedefler listesi sağlar.

 

S. BDO'da Sunucular nasıl çalışır?

Black Desert dünyası birleşiktir, yani sunucular arasında ceza ödemeden özgürce geçiş yapabilirsiniz.

Giriş yapabilmenz için gereksinimleri olan birkaç sunucu vardır (yeni/geri dönen oyuncular için Olvia, sezon sunucuları), ancak bu sunuculara erişebilen karakterler de diğer sunuculara geçmekte özgürdür.

Sunucuların tam listesini ve erişim kısıtlamalarını görmek için menü (ESC) > Bağlantıyı Kes > Sunucu Değiştir'e gidin.

 
S. Magnus Görev Dizisini yapmam gerektiği söylendi, bu nedir? Nasıl yaparım?

Abyss One: Magnus, dünyalar arasındaki boşlukta geçen bir maceradır. Çeşitli Black Desert karakterleri ve Abyss Muhafızı ile birlikte, Magnus'un gizemlerini keşfetmek için çeşitli görevleri ve bulmacaları üstleneceksiniz.

Magnus içindeki tüm görevleri tamamlamak, Black Desert dünyasının farklı bölgelerine kolayca seyahat etmenizi ve ayrıca Black Desert dünyasının herhangi bir yerinden farklı depolara erişmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca, herhangi bir Maceracı için harika bir destek olan ücretsiz bir PEN (V) boss ekipmanı alacaksınız.

Daha fazla bilgi için lütfen Abyss One: Magnus rehberine bakın!


S. Parti ile ekip arasındaki fark nedir? Herhangi birine nasıl katılırım?

Parti: Partiler, diğer 5 Maceracıya kadar gruplar oluşturmanıza izin verir.

Ekip: Ekip, 20'ye kadar diğer Maceracı ile grup oluşturmanıza izin verir.

※ Parti listelerini Menü (ESC) - Topluluk (F9) - Parti/Ekip Bul menüsünde bulabilirsiniz.

Bir Partinin/Ekibin Avantajları

1. Örneğin, sezon sunucusunda, hedefe ulaşmak için fazla miktarda canavarın yenilmesini gerektiren haftalık bir görev vardır. Bir partide veya ekipteyseniz, görevde belirtilen canavarlar, grubunuzda onları kimin öldürdüğüne bakılmaksızın sayılacak, böylece bu görevleri daha da hızlı tamamlayabileceksiniz.

2. Parti ve ekip üyelerinin yerlerini dünya haritasından ve mini haritadan kolayca bulabilirsiniz.

 

Parti ve Ekip arasındaki farklar.
1. Partilerde, canavarları yenerek kazanılan EXP'yi, grubunuzdaki menzil içindeki diğer Maceracılarla paylaşırsınız.
Bir ekipteyken EXP paylaşılmadığından, Ekipler için durum böyle değildir.

2. Sezonlar için Yarık Yankısı bir partide tamamlanabilir ve ödüller partinin tüm üyeleri arasında paylaşılır. Ekip ile bu parti içeriğinden ödül alamazsınız.

 

S. Eşya Düşürme Artış Süresi nedir? / Bunu nasıl kullanabilirim?

Bir "Eşya Düşürme Artış Parşömeni" (etkinlikler, sezon paso, inci dükkanı vb. yoluyla elde edilen) kullanmak, Eşya Düşürme Artış Süresini otomatik olarak açarak, eşya düşürme miktarının yanı sıra eşya düşürme şansınızı artıran etkileri etkinleştirmenize olanak tanır.

Etkinleştirdiğiniz Eşya Düşürme Artış Süresindeki seviyeye bağlı olarak, eşya düşürme miktarınız (elde ettiğiniz satıcı ganimet miktarı) için değişen farklı etkiler elde ederken, eşya düşme oranı etkisi (hazine eşyaları, aksesuarlar vb. için) +%100'de kalır.

 

Her level için etkiler

Level 1 : Eşya Düşürme Oranı +%100, Eşya düşürme miktarı +%50

Level 2 : Eşya Düşürme Oranı +%100, Eşya düşürme miktarı +%100

* Seviye 2, geçen her 1 saniye için toplam sürenin iki saniyesini düşecektir.

S. Çöle gittim ama haritayı göremiyorum. Neredeyim? 

Black Desert'da çöle gelen bir sezon karakteriyseniz, muhtemelen Sezon Pasosu'ndan mühürlü pusula (120 dakika) elde etmiş olacaksınız.

Çölde, mevcut konumunuzun haritasını çıkarmak zordur ve bu nedenle dünya haritasında veya mini haritada işaretlenmez. Çölde gezinmenin bir yöntemi, konumunuzu görebileceğiniz bir alandayken engebeli yöne nişan almak ve ardından hedefinize ulaşana kadar bu rotayı korumaya çalışmaktır.

Mühürlü pusula kullanmak, çöldeyken dünya haritasındaki konumunuzu bulmanızı sağlar. Mühürlü pusula, üç 'Kaşif Pusulası Parçası'nı kendi içinde bir [-] şeklinde birleştirerek de oluşturulabilir. Bu pusula, mühürlü pusula ile aynı etkiye sahip olacaktır.

* İpucu: Envanterinizdeki eşyaları birleştirmek için envanterinizdeki Otomatik sıralama işlevini kapatın, ardından eşyaları istenen şekle getirin ve ardından üzerinde "+" simgesi bulunan eşyaya tıklayın.

Mühürlü Pusula (120 dk.)

  • Büyük Okyanus ve Çöl gibi normalde konumunuzun gizli olduğu alanlarda 120 dakika boyunca Dünya Haritasında ve Mini Haritada konumunuzu bulmanızı sağlar.
 
S. Çölde Sıcak Çarpması/Hipotermi oldum. Bunu nasıl tedavi edebilirim?

Çöl tehlikeli bir yerdir. Geceleri (hipotermi) veya gündüzleri (sıcak çarpması) çöl hastalığına yakalanabilirsiniz. Bu hastalıklar süreklidir ve sağlığınız 0'a ulaşırsa karakteriniz ölür.

Bazı eşyaları, karakterinizin muzdarip olduğu hastalıkları geçici olarak iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Sıcak çarpmasını iyileştirmek için Saf Su ve hipotermiyi iyileştirmek için Yıldız Anason Çayı kullanabilirsiniz, her ikisi de üretilebilir veya merkez pazardan satın alınabilir.

 

S. Katkı Puanı/Enerji nedir?

Katkı Puanı: Katkı puanı, esas olarak evlere ve bağlantı noktalarına yatırım yaparken kullanılır. Ayrıca yaşam becerisi ekipmanı, çifteli ve flütler gibi özel ekipmanlar da kiralayabilirsiniz. Genel olarak, görevler ve belirli takaslar yoluyla katkı puanı kazanırsınız.

Daha fazla bilgi için lütfen katkı puanı rehberine göz atın.

 

Enerji: Enerji, NPC'lerle ve toplama, balık tutma ve madencilik gibi belirli yaşam becerisi içerikleriyle etkileşimde bulunmak için kullanılır. Oyun içi Bilginizi (H) artırarak maksimum enerji artışı elde edebilirsiniz.

Enerji ve Bilgi rehberinden enerji hakkında daha fazla bilgi edinin.

S. İhtiyacım olan ürünler envanterimde kilitlendi ve onları kullanamıyorum!

Çeşitli bufflar geçici envanter alanları sunabilir. Bu buff biterse, eşyalar envanterinizde kilitli görünebilir. Bu eşyalara erişmek için otomatik sıralamayı kapatın ve bunları boş bir envanter alanına taşıyın.

 

S. Dünya Bossları tüm sunucularda ortaya çıkıyor mu? Onlarla savaşmak için herhangi bir koşul var mı?

Toplam 9 dünya bossu var ve Olvia, Sezon - Arsha ve Arsha sunucuları hariç tüm sunucularda kendi konumlarında ortaya çıkarlar.

Dünya Bosslarının ortaya çıktığı yere ulaşabilen herkes katılabilir.

Bununla birlikte, sık sık ölmemek ve ödül elde etmek için yeterli hasar verebilmek için, bu büyük bosslarla makul bir savunma gücünüz ve saldırı gücünüz olduğunda savaşmanız şiddetle tavsiye edilir.

 

S. Belirli NPC'ler hakkında bilgi alamıyorum.

Bir NPC ile negatif dostluğunuz varsa, onların bilgilerini elde edemezsiniz. Örneğin, bir NPC'den çalmaya çalışırsanız, NPC ile olan dostluğunuzu kaybedersiniz. Onlarla selamlama işlevini kullanarak olumlu bir dostluk kazanmaya çalışın.
Bazı NPC'ler, bilgilerini elde etmek veya işlevlerini kullanmak için başka bilgilere de ihtiyaç duyar. Örneğin, O'dyllita bölgesi, ana görev dizisini tamamlamadığınız ve kraliçenin onayını almadığınız sürece belirli NPC'ler hakkında bilgi edinmenize imkan vermeyecektir.

 

S. Sohbette çok fazla bildirim var, nelerin görüntülenebileceğini değiştirebilir miyim?

Farenizi sohbet penceresinin üzerine getirerek, belirli sohbet pencerelerinde görüntülenenleri değiştirebileceğiniz sohbet ayarları seçeneğini bulabilirsiniz.

 

 

Yükseltme


S. Yükseltme şansımı nasıl artırırım? Neden yükseltme şansına ihtiyacım var? Nasıl şans elde edebilirim?

Yükseltme Şansı, yükseltme sırasında başarılı olma olasılığını etkiler. Yükseltme Şansını artırmak, eşya yükseltme olasılığını artıracaktır.

Yükseltmelerde başarısız olarak veya Valks'ın Tavsiyesi ve Valks’ın Çığlığı gibi eşyaları kullanarak yükseltme şansını artırabilirsiniz.

Yükseltme hakkında daha fazla bilgiye Yükseltme Rehberi’nden ulaşabilirsiniz.

 

S. Arta kalan çok fazla Başlangıç Kara Taşım var. Kullanabileceğim başka yerler var mı yoksa satmalı mıyım?

Yalnızca başlangıç ekipmanı olan Naru ile, Başlangıç Kara Taşları kullanılabilir. Bu Başlangıç Kara Taşları, Naru Ekipmanının seviyelerini PEN'e (V) yükseltmek için kullanılır.

Tüm Naru ekipmanınız PEN'e (V) yükseltildiyse, Black Desert'taki satıcı NPC'lere kalan Başlangıç Kara Taşlarınızı satabilirsiniz. Daha fazla Başlangıç Kara Taş'a ihtiyacınız varsa, oluşturmak için normal Kara Taşlarla Isıtmayı kullanabilirsiniz.


S. Yükseltme: Yükseltme sırasında maksimum dayanıklılığım 0'a ulaştı, nasıl kurtarabilirim? Canavarları öldürürken ekipmanım 0 dayanıklılığa ulaştı, nasıl tamir ederim?

Düşmanlarınızı yenmek için çabalıyorsanız, ekipmanınızı tamir etmeniz gerekir.

En yakın tamirci NPC'yi bulmak istiyorsanız, mini haritanızın yanındaki oka tıklayın ve büyüteci seçin. Oradan, en yakın tamir NPC'sine gitmek için tamirci simgesini seçin!

 

Başarısız yükseltme girişimleri, maksimum dayanıklılığı tüketecektir.

Bu durumda, bir Demirciye gitmeniz ve maksimum dayanıklılığı geri kazanmak için hafıza parçalarını veya eşyanın kopyalarını kullanmanız gerekir.

Tuvala ekipmanı yükseltiyorsanız ve bu başınıza gelirse, Tuvala Cevheri kullanarak Tuvala ekipmanı maksimum dayanıklılığını geri kazanabilirsiniz.

 

Binekler

 
S. Nereden at bulabilirim?

Atlar, At Pazarından satın alınabilir (ahırlardan temin edilebilir) veya vahşi doğada yakalanıp evcilleştirilebilir, ardından bir ahıra kaydedilebilir.

Atınız yoksa ve hızlı hareket etmeniz gerekiyorsa çeşitli ahırlardan gezginin atı kiralayabilirsiniz. Bu atlar, Black Desert dünyasında hızla hareket etmenizi sağlayan harika becerilere sahiptir.

Ancak, Gezginin Atı 5 dakika boşta kaldıktan sonra kaybolacaktır.

 

S. Atım öldü, yapabileceğim bir şey var mı?

Bir at canavarlar tarafından öldürülürse veya çok yüksekten düşerse, atı en yakın Ahır Bekçisi NPC'de kurtarabilirsiniz.

Atın üzerinde herhangi bir eşya yoksa, atı kurtarmak onu doğrudan mevcut ahırınıza getirecektir.

Atın üzerinde herhangi bir eşya varsa, öldüğü noktaya en yakın ahıra taşınacaktır.


S. Atımı Velia'da bıraktım ve şu anda gerçekten çok uzaktayım. Almak için Velia'ya kadar yürümeli miyim?

At bir ahırın dışında bırakıldığı sürece, en yakın ahıra gidebilir ve atı mevcut konumunuza getirecek olan "Uzaktan Kurtarma"yı seçebilirsiniz. Yine de o at üzerinde kurtarma seçeneğini kullandığınızdan emin olun, çünkü uzaktan kurtarmayı kullanmak atın HP'sini çok düşük bir duruma getirecektir.

 

 

Görevler

 
S. Ana görevi ne kadar takip etmem gerekiyor?

Ana görevde ilerlemeyi istediğiniz zaman durdurmakta özgürsünüz, ancak seyahatlerinizde size büyük ölçüde yardımcı olacak bazı eşyalar mevcut.

Abyss One: Magnus ile, Magnus görev dizisini tamamlamak için temel bir koşul olduğu için, en azından Calpheon Ana Görevini tamamlamanız şiddetle tavsiye edilir.

 

S. NPC'den gelen bir görevi kabul edemiyorum.

Görev penceresindeki (O) tüm görevleri etkinleştirdiğinizden emin olun. Belirli türdeki görevler varsayılan olarak gizlidir, bu nedenle spesifik bir görev arıyorsanız bu pencereye bakın!

 

S. Günlük/haftalık görevler ne zaman sıfırlanır?

Haftalık görevler her Perşembe 00:00'da sıfırlanır.

 

 

Black Desert Kuponları

 
S. Bir kuponu nasıl kullanabilirim?

Kuponlar menü (ESC) → Maceracı Destek → Kupon menüsüne gidilerek kullanılabilir.

 

S. Bir kupon kullandım ama postamda (B) bulamıyorum, nereye gitti?

Belirli durumlarda, kuponlar önce web depoya gönderilir. Web Depo’ya ulaşmak için Black Desert web sitesine giriş yapın.

 

 

 

Steam

 
S. Web sitesi üzerinden satın aldığım Acoin'i kullanabilir miyim veya tam tersini yapabilir miyim?

Q. Hayır, sadece oyunu oynadığınız platformdan Acoin kullanabilirsiniz.

 

S. Oyunu siteden satın aldım, oyunu steam üzerinden kullanabilir miyim?

The package purchased from the website and packages on steam are not compatible. Please make sure to download the game from where you purchased it.

Last Edit : Dec 21, 2022, 14:00 (UTC+3)
# 2

Vov

144 201
Lv 62
Ally
Last Edit : Dec 27, 2022, 23:32 (UTC+3)
# 3

Son dönemde dikkate alınan içerik tavsiyelerinden sonra güzel bir konu olmuş.

Last Edit : Jan 16, 2023, 12:14 (UTC+3)
# 4

Güzel rehber ellerinize sağlık

Last Edit : Jan 28, 2023, 08:05 (UTC+3)
# 5

Çok değerli detaylar, bilgilendirme için teşekkürler <3

 

 

Last Edit : Mar 1, 2023, 15:40 (UTC+3)
# 6

teşekkürler

This was deleted by the writer.
Last Edit : May 11, 2023, 23:18 (UTC+3)
# 8

Güzel içerik ellerinize sağlık

This was deleted by the writer.
This was deleted by the writer.
1 2
Reply

Gameplay

Share tips & advice related to the game.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.