Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

Yeni Bir Oyuncu Life Skill İçin Önerinizi Bekliyorum.
Mar 31, 2024, 20:59 (UTC+3)
859 3
Last Edit : Mar 31, 2024, 20:59 (UTC+3)
# 1

Merhabalar sevgili bdo topluluğu. Bdo yeni başlamayı düşünen birisi olarak, oyunu sadece life skill için oynayacağım. Pvp ve Pve ile alakam olmayacaktır. Bu konuyu açmadan önce türkçe ve english olarak gerekli içeriklere göz attım. Aradağım cevapları bulamadım. Sizden ricam bana bu konu hakkında yardımcı olmanızı diliyorum. Life skill yapacağım için, Shai diye bir class varmış. Galiba bu shai class'a özel life skill için bir kaç beceriler var. Ağırlık,kimya vs, Life skill için Shai karakterini önerir misiniz? yoksa önerebileceğiniz başka bir class var mıdır? Nisan ayında galiba güncelleme gelecekmiş, Artık Life skill aile ismine bağlı olup, tüm classlar için aynı olacakmış? Burada shai gereksiz oluyor mu?

Last Edit : Apr 1, 2024, 08:33 (UTC+3)
# 2

Merhabalar,

Öncelikle tüm sınıflarla life yapabilirsin ama Shai bazı konularda avantajlı olduğu doğru.

Sadece life yapmayı düşünüyorsan ilk başlarda sistemini oturtup bir düzen yapana kadar zorlanabilirsin. Bu yüzden arada 3-4 saatlik pve yapabileceğin bir sınıfta açmanı öneririm. Böylelikle hem life itemlerini hem de stoklarının bir kısmı oluşana kadar ya da merkez pazarda bir miktar paran birikene kadar sana biraz yardımcı olur.

Life için neredeyse hepsi toplamayla bağlantılıyı diyebilirim. Bu yüzden toplama ve işleme öncelikli olarak belli bir süre gidebilirsin. Sonrasında avcılık,kimya,aşcılık ya da takas yapabilirsin.

Fakat hepsinden önce yeterli bir düzeyde yapabilmek için biraz zaman ve bolca enerjin olması gerekiyor. Bir de bazı hammadde stokları için işçi ordusu kurabilirsin, bu sana baya yardımcı olacaktır.

Benim önerim şu şekilde olur; öncelikle enerjiyi min.200 yapmak ve bu sırada küçük bir işçi ordusu kurmak sonrasında life itemleri için günde belirli saatlerde pve yapmak ve pveden arta kalan zamanla seçtiğin sınıfla toplamayı ve işleme dereceni mümkün olduğunca yükseltmek olurdu.

Last Edit : Apr 3, 2024, 12:30 (UTC+3)
# 3

Oyunu nihai oynama amacın yaşam içerikleri olacak ise, ya büyük miktarda inci harcamaya hazırlıklı olarak gel yada bence bu işi bırak. Vereceğim tek öneri bu.

Reply

Gameplay Discussion

All discussions related to Black Desert.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.