Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

Sabah Işığı Diyarı - Ahryung +1 Enerji Görev Serisi
May 26, 2024, 13:39 (UTC+3)
1094 1
Last Edit : May 26, 2024, 13:39 (UTC+3)
# 1

Merhaba, bu başlıkta size 21 adet günlük aşcılık görevi yaparak nasıl +1 enerji elde edebileceğinizi anlatacağım.

Görev serisine başlayabilmek için öncelikle 3 adet bilgiye sahip olmamız gerekiyor. Bunlar;

Bu üç bilgiyi sırasıyla; Ahryung, Maksoon ve Wolim'den elde edebilirsiniz. (İsimlere tıkladığınızda harita konumlarını görebileceğiniz bir siteye yönlendirilirsiniz)

Bilgileri aldıktan sonra Ahryung'dan ilk görevi alabilirsiniz. Görevleri alırken "O - Görev Türü" kısmında "Hepsi" seçeneğini seçmeyi unutmayın. Bu görev serisini yaparken size önerim 1 adet alt karakterinizi bu NPC'de bırakıp aşçılık kısmını başka bir karakterde yapmanız. Görev aileye bağlı olduğundan görevi başka bir karakterde yaptığınızda aşçılık işlemini sayıyor. Sonrasında NPC önünde bulunan karakter ile aşçılık ürününü envantere alarak görevi teslim edebilirsiniz. Görevler gece 12'den sonra sıfırlanıyor.

Görev günlük resetlenmesine rağmen bazen 1 gün geçmesine rağmen sonraki görevi alamıyorsunuz. Bunun nedeni tam olarak bilinmese de NPC'nin görevleri rastgele seçerek vermesi olarak tahmin ediliyor. Yani ilk gün 10. görevi rastgele aldıysanız. 2. gün kalan görevler ile yaptığınız görevler arasından rastgele birini seçip tekrar verebiliyor. Bu da aynı göreve denk geldiğnizde o gün yeni bir görev alamayacağınız anlamına geliyor.

Görev serisinde toplamda 21 bilgi (20 yemek + 1 son gün konuşma görevi) elde etmeniz halinde +1 enerji ödülünü alabilyorsunuz. Görevde istenilen yemeklerin büyük çoğunluğu alt malzemeleri merkez pazardan alınabilecek kolay yemekler. Birkaç deniz ürünü içeren yemek hariç kolayca yapılabilecek görevler. Sonlara doğru yemeklerin "Özel proc" mavi-sarı dereceli hallerini isteyebiliyor. Bunun içinde yaşam puanınıza bağlı 4-5 yemek yaparak elde edebiliyorsunuz. 

Reply

Gameplay

Share tips & advice related to the game.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.