Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

#Rookie #Barter #Knowledge
Ebenruth Nolu Rehberi
Jun 4, 2024, 02:16 (UTC+3)
1024 3
Last Edit : Jun 4, 2024, 02:16 (UTC+3)
# 1

Herkese merhabalar,Ebenruth nolu yapımı hakkında genel bilgilere değineceğim.

Ebenruth Nolu geminize takıp kullandığınızda geminizin nefes harcamadan bir kere daha Rüzgarlı Yelken skillini kullanılmasını sağlıyor. Bu item sadece karaklarda çalışıyor. Ayrıca kullanabilmek için de geminizin statları itemin istediği statları karşılaması lazım. Bunun için geminizin statları Hızlanma %130 Durma %160 olmalıdır. İsterseniz Karga Parasıyla da satın alabilirsiniz ama maaliyeti çok fazla olduğu için yapmanız daha uygundur ve yapması da ayrıca zordur. Bu itemi yapmak için elinizde Ebenruth ile Desenler Kazılmış Nol olması gerekmektedir. Bu iki itemi birleştirip Ebenruth Nolu elde ediyorsunuz.
Oquilla'nın çiçeği x1000 ile Oquilla'nın Gözyaşı x1 Basit Kimya yapıldığında Ebenruth x1 elde edeceksiniz.Elde ettiğiniz Ebenruth itemini Ebenruth Nolü yapmak için kullanacaksınız.

Oquilla'nın Çiçeği

Oquilla'nın Çiçeğini takas ile ya da okyanusdaki timsah öldürerek çıkan hazine haritalarıyla elde ettiğiniz hazine sandıklarından çıkabiliyor ve Karga parası ile de satın alabilirsiniz ayrıca özel takasdan Bave Ricksa'nın Görev Sertifikası geliyor bu itemi aldığınızda bir görev alıyorsunuz görev içeriğini tamamladığınızda 100x Oquilla'nın Çiçeği elde ediyorsunuz ya da ihtiyacım yok diyorsanız bu itemi npclere 100M değerinde satabilirsiniz.


Oquilla'nın Gözyaşı
Oquilla
'nın Gözyaşı itemini yine okyanusdaki timsah öldürerek çıkan hazine haritalarıyla elde ettiğiniz hazine sandıklarından düşük ihtimalle ya da yine Karga Parası ile de satın alabiliyorsunuz.


Hazine Haritaları

Hazine haritaları açık okyanusdaki deniz canavarları slotundan,timsahlardan ve şiddetli deniz canavarlarından düşmektedir.Bu haritaları kullanarak çeşitli ödüller ve itemler elde edebilirsiniz.

Yosunla Kaplanmış HaritaYosunla kaplanmış harita açık okyanusta timsah slotundaki timsahları ve şiddetli deniz canavarlarını kesince düşüyor.Düşen bu itemi karga parası dükkanından 100x Karga Parasına Ravinia'nın Yosun Temizleme Çözeltisi satın alıp sonra bu iki itemi basit kimya ile işleyip yosunla kaplanmış haritayı temizliyorsunuz.Temizlediğiniz yosunla kaplanmış haritadan Yırtık Hazine Harita Parçası yada görev itemi olan Bir Denizcinin Hazine Haritası elde ediyorsunuz.


Yırtık hazine parçaları 9 parçadan oluşuyor ve bütün parçaları toplayıp birleştirdiğinizde Bir Denizcinin Hazine Haritası elde ediyorsunuz.

Hazine haritası parçaları

Bir Denizcinin Hazine Haritası elde ederseniz bu itemle Oquilla'da bulunan <Hazine Avcısı> Tretter gidip Emekli Hazine Avcısı'nın Hatırası görevini alıyorsunuz ve size hazinenin olduğu yer hakkında bilgi veriyor.Belirtiği konuma gidip hazine kutusunu bulup çeşitli ödüller elde edebilirsiniz.

Hazine kutuları 4 farklı noktadan çıkıyor görevde ve size söylediği yere gidip hazine kutusunu oradan alabiliyorsunuz.

Hazine kutularından çıkan itemlerde değişiklik olabiliyor.200M civarı değerinde item ve yanında birçok şey daha çıkabiliyor.Bunlardan en nadir olanları da yine Desenler Kazılmış Nol ile Oquilla'nın Gözyaşı ve yanı sıra Oquilla'nın çiçeği de çıkabilmektedir.Aşağıda bazı hazine kutularından çıkan itemleri görebilirsiniz.

Teşekkürler.

Last Edit : Jun 4, 2024, 02:22 (UTC+3)
# 2

Çok iyi bir anlatım olmuş.

Last Edit : Jun 4, 2024, 02:29 (UTC+3)
# 3

Bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşamıyordum ne yazık ki... Gerçekten teşekkür ederim eline emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş.

Reply

Gameplay

Share tips & advice related to the game.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.