Black Desert will begin in a moment.

Install the Black Desert Launcher if the game doesn't start.

Install the Black Desert Launcher to start the game.

The launcher will appear if it's installed.
If it doesn't, try to run your downloaded launcher.

Install Guide

1 Run BlackDesert_Installer_TR.exe to install the Black Desert launcher.

2 Start the game once installation is complete.

Forums

Öneri: Steam Hesapları Hakkında
May 4, 2018, 14:33 (UTC+3)
10740 19
1 2
Last Edit : May 4, 2018, 14:45 (UTC+3)
# 1

"ESKİ KULLANICILAR

Black Desert Online Steam versiyonunu oynayabilmek için, oyunu satın almanız ve yeni bir Black Desert Online hesabı oluşturmanız gerekiyor.
Steam üzerinden oluşturulmayan mevcut Black Desert Online hesapları ile Steam üzerinden oynayamazsınız.
Steam hesapları ve varolan oyun hesapları aynı sunucuda olacaktır."

Steam'den Black Desert Online Türkiye & MENA'nın mağaza sayfasına girip açıklamaları okuduğumda bunu gördüm.

Daha önce oyuncular oyunun Steam'e gelip gelmeyeceğini çeşitli yollardan sizlere sormuştu ve hep ''Şu anda Steame gelmiyor. Steame gelmesi ile ilgili bir planımızda bulunmuyor'' gibi yanıtlar aldık.

Steam versiyonu çıktıktan sonra satın alanlar için uygulanabilir bir karar olduğunu düşünüyorum ancak daha öncesinde satın alanlar için isteğe göre bir defaya mahsus olmak üzere hesaplarını Steam'e bağlayabilecekleri/taşıyabilecekleri 1-2 haftalık kısa bir zaman dilimi sunmanızı bekliyorum. Archeage, Warframe, Elder Scrolls Online gibi pek çok oyun bu imkanı sağlıyor. Hatta bazıları sınırsız değişiklik imkanı bile tanıyor. Oyuna sonradan başlayanlara seçim hakkı sunarken, ilk çıktığından beri oynayan oyunculara böyle bir imkan tanınmamasını saçma buluyorum.

Eğer eski bir hesabı steam'e aktarmak/bağlamak masraflı bir işlem ise 1-2 haftalığına sunacağınız tek seferlik aktarma imkanını ücretli de yapabilirsiniz. 

Bunu istememdeki amaç ise, şimdiye kadar yaklaşık 1200-1300 lira gibi bir para yatırdım. 100-200 liralık bir harcama daha yaptıktan sonra hesabım için gerekli olan bütün temel şeyleri tamamlamış olacağım. Gerisi lüks olacak ve bir daha para harcamayacağım. Ancak Steam'e aktarma imkanı sunarsanız Steam Cüzdanı'nı kullanabileceğim ve Steam'de takas yaparak aylık yaklaşık 150-200 lira civarı bir para kazanıyorum. Bu para ile aylık değerli paket, kamasylvie kutsaması gibi şeyleri alarak oyuna maddi olarak katkıda bulunmaya devam edebileceğim. Steam'deki biriken paramı çeşitli yollarla nakite çevirdikten sonra BDO'ya yatırdım şimdiye kadar ancak cüzdanımdaki paranın %40 kadarı heba oluyor bu şekilde.

Oyunun Türkiye sunucusu açılacağı haberleri başladığından beri oyunu Steam platformu üzerinde Steam Cüzdanımı kullanarak oynamak istiyordum. Kapalı Beta'nın ilk gününden beri oyunu düzenli olarak oynamaya devam etmiş birisi olarak bu kadar para ve emek harcamış sadık bir oyuncu olmama rağmen aktarma/bağlama gibi bir defaya mahsus ve ücretli de olsa herhangi bir imkan sunulmamasını bana ve benim gibi olan kişilere yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum.

Lütfen eski oyuncularınızın isteklerini hiçe saymayıp onlara da oyuna yeni başlayacak kişilere sunduğunuz gibi kısa bir süre aralığı için seçim yapma imkanı tanıyın.

Lv Private
Archavon
Last Edit : May 4, 2018, 17:33 (UTC+3)
# 2

Her oyunun devamlılığı sağlamak amacıyla eski kullanıcılarına değer vermesi gerekiyor. Kim ne derse desin Steam üzerinden oynamakla oynamamak arasında dağlar kadar fark var .Çıkıpta eski oyuncular steam üzerinden oynayamacaklar tekrar satın alacaklar gibi bir konu söz konusu olacaksa yarın öbür gün başka bir konuda da hakkımızı savunmayacaklarını düşünmemiz gayet doğal.

Bununla birlikte eğer tahmin ettiğim gibi gerçekleşirse olaylar steam üzerinden oynayanla oynamayan arsında ki fark büyük olursa ben ve benim gibi düşünen oyuncular oyunu bırakacaklardır . 

İki üç oyuncudan bize ne diyip kendi bildiğini okumaya devam edecekse yönetim zaten vereceğimiz parayı hak etmiyorlar demektir. 

Ayrıca iki üç oyuncuyla kalacağınıda sanmıyorum forumu kullanacak kadar bilinçli oyunu takip edip maddi olarak katkıda bulunan oyuncuların bir çoğu şu anki yönetimden memnun değil .

Bana yönetim sunucular ve diğer şeyler hakkında şikayette bulunan bütün oyunculara oyun yeni geldi işlerin rayına oturması için müsade verin deyip durdum ama bu bardağı taşıran son damla olacaktır.

Last Edit : May 4, 2018, 17:38 (UTC+3)
# 3

Mena sunucusunda sorun yaşamadığım hafta yok herhalde. Oyuna 2 Aydır girmiyorum. Basit bir mail sorununu bile çözemediler. Şimdide steam hesabıma bağlamama izin vermeyeceklerse diyecek söz yok. Steam cüzdan ile ödeme yapmak ile TL ile ödeme yapmak arasında ciddi fark var. Ayrıca steam destek daha iyi çalışıyor.

Last Edit : May 4, 2018, 18:57 (UTC+3)
# 4

Dostum haklısınız hepimiz steame geçmek isteriz eski hesaplarımızla ama orda yeni başlayacak oyuncuların yetişebilmeleri için oyunu öğrenmeleri için biraz zaman vermek gerek daha ileride bizde geçebiliriz diye düşünüyorum

Last Edit : May 4, 2018, 23:59 (UTC+3)
# 5

Steam'deki pre-order hediyeleri ya da özelliğinin bizlere verilmemesi çok saçma.Eski kullanıcılar olarak gözlerinde değerimiz yok sanırım.Steam cüzdanı ile kart arasında dağlar kadar fark var.Eğer bu pre-order meselesi çözülmezse ya da bizim hesaplarımız Steam'e taşınıp hesap yükseltmemize izin vermezseniz çok fazla oyuncu kaybedeceksiniz gerçekten.

This was deleted by the writer.
Last Edit : May 5, 2018, 09:47 (UTC+3)
# 7

Steam'in avantajları

-Ben oyuna girerken sürekli şifremi tekrar yazmak zorunda kalıyorum sanıyorum bu olay Steam üzerinden girince kalkacak.

-Steam cüzdan bakiyemde belkide ayda 50 60 TL birikiyor .Bu para cebimden çıkmadığı için rahatlıkla istediğim yere yatırabilirim .

-Steamde oyunların grupları var bildiğiniz gibi . Bu gruplarda sorularıma daha seri yanıt alabilirim .

-Dediğiniz gibi verilecek hediyelerden yararlanabilirim .

Bu özellikleri arttırabiliriz .Ben tekrar hesap satın alıp tekrar oraya para yatırmak her şeye sıfırdan başlamak istemiyorum .

Hesabımın Steame bağlanmasını istiyorum .Hiç değilse 29 TL olan paketi Steamden satın aldıktan sonra hesabı bağlamak adına bir soru sorulsun isterdim .

Diğer türlü gerçekten yeni oyuncu çekelim diye eskileri kaybedecekler .Umarım doğru yolu bulurlar.

14 46
Lv 55
Spry
Last Edit : May 5, 2018, 18:11 (UTC+3)
# 8

Eski kullanıcılar mağdur edilirse bu oyuna bir daha inci yüklemeyeceğim. Saçmalığın da bir sınırı var... Bize en başından beri burada olduğumuz için teşekkür edeceklerine yaptıkları şeye bak.

Last Edit : May 18, 2018, 08:24 (UTC+3)
# 9

Bu konu sabitlenmeli firma tüm oyuncularına değer veriyor ise bu sorunu çözmeli çoğu online oyun eski kullanıcılarıda düşünerek aktarıma izin verdi en kıytırık mmorpg oyunu olan METİN2 diye suratına tükürdüğümüz bir oyun bile bunu başardıysa bu firmanının hayli hayli başarması gerek yoksa eski oyuncularıda kaybetmeye başlayacak.

Last Edit : Mar 30, 2021, 16:29 (UTC+3)
# 10

Malesef 3 yıl geçmiş neredeyse aradan fakat gram ilerleme kaydedilmemiş ve görüyorum ki nice oyuncu oyunu bırakmış :) Tebrikler Pearl Abyss :)

1 2
Reply

Gameplay Discussion

All discussions related to Black Desert.

last
Search results will display posts in increments of 10,000.